USA-sse kaasa e. külakostiks?

Tere, Sooviks teada selliseid asju nagu: Millist külakosti olete kaasa ostnud ehk millega teil pole probleeme tulnud? Kuna ees külla minek ja eestlased igatsevad: eesti majoneesi, suitsuvorsti, kommi jne. Tegin uurimust erinevatest väljaannetest.. aa no täpselt sama palju sain ka erinevaid vastuseid... Mida olete Teie külla minnes viinud külakostiks?

Ette tänades Teid!

Ehk oleks köige targem alustada USA tollireeglitest, mida vöid viia ja mida mitte. Köik vajamineva leiad netist (googelda kasvöi U.S customs Border protection)

Musta leiba, liköörikomme (neid saab seal ainult spetspoodidest), Eesti alkoholi ja tumedat shokolaadi. Lihatooted on minu mäletamist mööda tolli poolt keelatud.

ega sinna toiduaineid viia ei tohi,see on selge ja kui toll kohvri lahti käsib teha,mis küll väga suur tõenäosus pole olete asjadest ilma,kuid omadest kogemustest oskan soovitada,uskuge või mitte meie kohukesi,see on tõeline shokk ameeriklastele,sest esiteks neid seal pole ja vähemalt need ameeriklased,kes meil külas olid siin sattusid meie kohukestest siin täielikku sõltuvusse,alguses isegi üritasid neid noa ja kahvliga süüa.

Millist külakosti olete kaasa ostnud ehk millega teil pole probleeme tulnud?

Ma olen viinud Vana Tallinnat pudelite kaupa, suitsuvorsti, kilu, leiba, kalevi kommi, tangukruupe (ära küsi), samakat (jah, puskarit!)... Paar korda olen viinud ekstra kohvritäie A Le Coq Premium Export purgiõlut. Päriselt ka, ma ei aja jama! Kõike ei mäletagi.

Ühesõnaga, probleemi pole kui paned selle kohvrisse, mis lennukisse sisse läheb. Kohvritest otsitakse narkootikume, pomme ja illegaalseid mehhiklasi mitte toidukraami.

Lao aga kraam kohvrisse ja unusta mured!

Head reisi!

Aastaid tagasi viisin pool kohvritäit tahedat lesta (ok, kuivatatud mandri keeles). Saaremaa juurtega sugulased tahtsid saada. NY Kennedy lennuvälja tollitöötaja küsis, kas kala on. Mina - muidugi on. Mis kala - beluuga, lõhe vms? Mina ei osanud muud, kui proovisin kätega seletada, et selline lapik kala. Vaatas korra ühte, lasi edasi. Lisaks oli 1 päts maaküpsetatud leiba + Vana Tallinnat paar pudelit.

aastaid tagasi. Praegu on tollil, mitte immigr. ametnikul yks ja ainus kysimus. Kas toiduaineid on? The answer is NO WAY! Mida viite - ise teate. Mingeid kruupe kyll ei soovita-neid on siin myya. Keeda hernesuppi nii palju kui tahad. Vene voi Poola poodides on ka samuti need kilud ja suitsuvorstid. Head Saku Kuldset votke kindlasti.

Võta kaasa Kalevi pähklisokolaadi ja Saaremaa viina! Tean, millest räägin !

Ja veel ! Kui oled arg, ära võta midagi yleliigset. Nad näevad seda juba su arglikust näost kaugele ära kui pabistad !Ja vahel sa oledki! Jama järgmiseks korraks ette kirja pandud !