USA viisa vanas passis..

Tere, selline küsimus, et kas keegi on hiljuti reisinud Usasse kahe passiga ehk siis viisa on vanas passis (nurk lõigatud) ja hetkel kasutuses on uus pass(eelmine aegus)? Saatkonnast anti mulle mingeid ebamääraseid vastuseid.. kuidas siis sellega on? Kas saab üle? Võib peab veel mingeid pabereid täitma?

Head, K.

Ennevanasti piisas sellest, kui esitada 2 passi korraga (ehk siis uus ja vana). Kui nüüd uus on biomeetriline, siis põhimõtteliselt piisab ka ESTA täitmisest ja viisavajadus kaob ära (kui on tavaline turistiviisa).

esta tahab saada 14 dollarit! Aga kui viisa on olemas siis miks ma pean jälle maksma? Kas keego on hiljuti käinud 2 passiga?

Viimati käisin 2010 lõpus kahe passiga, siis polnud küll mingit probleemi.

Mul samuti, uus pass biomeetriline, vana pass kaasas. Lahinadalail uus katse, siis voin uut infot jagada. Uldiselt ei nae pohjust, miks susteem muutunud peaks olema.

Pole ka kuulnud, et süsteem oleks muutnud, USA State Departmenti lehel ikka sama info: http://travel.state.gov/visa/questions/questions_1253.html#7

Mul on abikaasal sama lugu ja kui Usa-s viimati piiri ületasime, siis küsiti piiril, et kus on vana pass. Sai üle piiri, kuid tal läks palju kauem aega kui mul, sest hoolega kontrolliti kõik üle, kuigi polnud muud põhjust kontrollimiseks. Kuid piiriametnik uuris hoolega infot vana passi viisa kohta. Esta oli tal eelnevalt täidetud.