Usbekistan- riiki sisenemise tingimused

Tere !

Uuriks infot Usbekistanii sisenemise tingimuste kohta, mis puudutab riiki sisenemisel täidetavat tollideklaratsiooni. Leitav info googeldades on kahetine. Eesti vm. kodulehel kirjas, et peab täitma kui sul on ka kaasas välisvaluutat (nt. eurod, dollarid) https://reisitargalt.vm.ee/sihtkoht/usbekistan/ Samas leian infot kus öeldud, et kui kaasaskantav sularaha ei ületa 2000 USD, siis võib vabalt minna läbi "rohelise koridori" ilma mingeid pabereid täitmata. Kuidas siis peab ikkagi tegema ?

Lisaks kas riigis viibimise registreerimise võib muretult jätta hotelli hooleks ? Kas seda kontrollitakse ning on mõistlik ka kinnitus selle kohta küsida kui hotell seda teeb ?

Kes lähiajal käinud, jagage palun kogemusi.

Ületasin Usbekistani piiri kuu aega tagasi mitu korda. Piiriületus nagu ikka, suurt midagi ei kontrollita. Kotid lastakse küll aparaadi alt läbi, aga pigem vaadati, et sul kuulipildujat kaasas pole. Internetis võib ka lugeda, et arvutis ja telefonis kontrollitakse siivutuid pilte, aga see on minevik. Arvuti ja telefon ei huvita kedagi.

Roheline koridor on ehk ainult lennujaamas, maapiiridel pole mingeid "koridore".

See hotelli registreerimine jäi segaseks. Ei tundnud muidugi ka huvi, kas mind kuhugi registreeriti või mitte. Olin rohkem kui kümnes kohas ja ühest tõepoolest anti mingi registreerimislipik lahkudes kaasa, aga riigist väljudes ei huvitanud see kedagi.

Hotellidest veel nii palju, et hotellide asemel on Usbekistanis põhimajutuskoht семейный гостевой дом ehk siis peremajutus, kus ühel pool siseõue elab pererahvas, teisele poole majutatakse külalised.

6
0

Tollideklaratsiooni ei pea täitma, kui Sul pole just tuhandeid sularaha kaasas.

Ise võtsin kaasa "igaks juhuks" ca 900 USD ja veidi eurosid, kuid palju tõin sellest tagasi. USD'ides maksin Araali mere tuuri eest (tegin Nukusest kahepäevase tuuri, ööbimisega Araali mere kaldal).

Kohapeal võtsin välja kohalikku valuutat (som) ATMidest. Kokku võtsin välja umbes 5 korda - Taškendis, Khivas, Buhhaaras jt. ATMid toimisid ilusti ja kui masinal oli "MasterCard" kleeps, siis mu kaart toimis. Ei meenu, et nende ATMid oleks miskit märkimisväärset teenustasu võtnud - kui isegi miskit võtsid, siis oli see väike.

Riiki sisenemine oli kiire ja igasuguste viperuste vaba.

Registreerimine tehakse elektroonselt ja kõik majutuskohad teevad seda kohustuslikus korras. Kui Sa soovid, saad alati endale küsida ma väljaprindi / nn kviitungi Su registreerimisest. Ma alguses küsisin neid, aga päris kõiki ei korjanud. Minult pole neid lipikuid keegi kuskil küsinud, ei riigis sees ega riigist väljudes.

3
0

Korduvalt käinud viimaste kuude jooksul. Mitte kedagi ei huvita mitte midagi ei sisemisel ega väljumisel.

1
0

Olin juunis Usbekistanis 2 nädalat ja kirjutan alla eelnevale kolmele postitusele. Head reisi!

0
0

Ainuke asi veel see, et drooni ei tasu kaasa võtta, korjatakse kohe lennujaamas ära.

0
0

Aitäh kõigile värske info jagajatele ! Kohe kindlam minna nüüd.

1
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased