Uus-Meremaa reisi eelarve.

Palun abi U-M reisi eelarve koostamise jaoks. Soov on minna novembris-detsembris umbes 1,5 kuuks U-Mle seljakoti reisile. Tahaks teada, kui kellelgi on kogemust, kui palju raha on vaja kaasa võtta. Ise pean end vähenõudlikuks inimeseks, võin ööbida dormikates, telkida jne. Vahepeal tahaks rentida ka mingi masina, mõnest huvitavast atraktsioonist võtaks ka osa, ja muidugi söök... Kui keegi viitsiks aidata, oleksin tänulik.

1
2

Tutvu: paremal tulbas Austraalia ja Okeaania ja siis kliki Uus-Meremaa. Seal pole nii hullult palju materjali, et ei viitsiks lugema asuda, aga ju seal väärt infot ikka on. :)

0
0

Kui siin foorumis on postitused reisieelarve kohta aastast 2005, siis ei ole neid küll miskit kasu lugeda. Sama nagu vaadata Tallinna kinnisvarahindu 2005. aasta ajalehest.

Mõned hinnad onupeetrile abiks (saabusin 5 päeva tagasi Uus-Meremaalt aga muidugi võivad need aasta lõpuks jälle tõusta):

 • autorent (keskmise suurusega auto, mitte kõige pisem) 50$ + 0-omavastutusega kindlustus 15$ /päev
 • kämperauto rent (kahele inimesele väike kämper) 70$ + kindlustus
 • bensiiniliiter 1.74-1.94 (olenes bensiinijaama asukohast, odavam suurtes linnades)
 • telkimiskoht (või kämperauto parkimine) kämpingus 20-35$ (kallim - 30-35$ on paremates kämpingutes nagu TOP10 ja turistiatraktsioonide läheduses)
 • cabin kämpingus (magamisputka vooditega) 40-65$
 • dormikoht ca 25$
 • hostelituba 70-90$
 • hotellituba või studio (piisavalt hea ja mugav, oma vannitoaga) 100-130$
 • atraktsioonid alates 20$ (mõned loomapargid, muuseumid jms) 50-80$ kajakimatkad, laevakruiisid, ratsutamine - rahulikum värk; 120-150$ ägedad tegevused nagu rafting, delfiinidega ujumine, benji, ATV; 250-500$ langevarjuhüpped, paragliding, lennuki- ja helikopterisõidud;
 • sikspäkk õlut 11-15$, röstsai 3.80$, sink 5-6$, praad pubis või restoranis 15-25$
 • internet üldjuhul kämpingus 6-8$/h, internetipunktis 4$/h
 • surfivarustuse rent 20-30$ 2h

Mida rohkem raha kaasa võtad, seda vähem peab suud vesistades ägedaid atraktsioone pealt vaatama. Ise reisisime igat pidi, kuna reis koosnes mitmest osast - alguses ühistranspordiga ja hotellides ööbides, siis kämperautoga kämpingutes (autos magades) ja lõpuks tavalise autoga kämpingutes cabinites ööbides (veel odavamalt saaks ilmselt tavaline auto+telk süsteemiga). Võin rahulikult öelda, et kõige vähem kulus transport+ööbimine peale tavaline auto+cabinid kombinatsiooniga.

Viimases Uus-Meremaa Lonely Planetis märgitud hindadele võib rahulikult igaühele 5-10-20$ otsa arvestada.

Ilusat reisi ja ära kokku hoidma Uus-Meremaale mine, see on elu ägedam reis!

0
0

Et eelarve võiks olla ca 50000 pluss lennukipiletid. Siis peaks olema muretu poolteist kuud. Mitte eriti priisates saad teha, kõike, millest kirjutasid, raha võib veidi ka järele jääda. Ise käisime viis aastat tagasi, sõitsime rendiautoga ja olime kolm nädalat. Kulus ca 40000 ja ülearu ennast piirama ei pidand. Luksusest oli asi muidugi kaugel.

0
0

siis rendika saab $15 eest (www.exploremore.com). Kui oled aktiivne ja motiveeritud, siis paljudesse kohtadesse, kuhu tavaliselt turistid votavad tuure, saab vabalt rendikaga ise minna ja teha koike oluliselt odavamalt. Majutuse kohapealt, kui oled huvitatud ka kohalike inimestega tutvumisest, siis chekka (www.couchsurfing.com) ja saad elamise taiesti tasuta ning suureparase seltskonna ka, kes ka sulle umbrust heameelega naitavad, kui parajasti aega on. Olen ise seda varianti korduvalt proovinud ja tean soovitada! Backpacker on aga omamoodi elamus ja tasub kindlasti proovida, seega void ju neid kahte vabalt kombineerida. Ilusat reisi sulle!

0
0

Uus-Meremaal käinud veel ei ole, aga kui Austraalias olin, käisid mitmed tuttavad seal samal ajal ning teadmiseks nii palju, et Uus-Meremaal on telkimine tasuta, seega ei pea iga kord kämpingutes raha maksma. Pigem võtta campervan või universaal, sõita ringi ja ööbida seal kus kõige ilusam koht :)

0
0

käisime Meremaal eelmise aasta veebruaris. Kindlasti tasuks kohapealt rentida auto - see odavaim variant sealmail (muidugi võib hääletada, kui ajalisi piiranguid pole). Ööbisime telgis ja korjasime paar nädalat ka puuvilju. Nii jäi eelarve nulli ja sai ka kohaliku eluoluga tuttavamaks.

0
0

Tervitus

On keegi viimasel ajal soodsaid lennupiletieid Uus-Meremaale kohanud ? Eesmärk on jõuda lõunasaarele. Ise olen vaadanud sihtkohana peamiselt Christchurch-i ja erinevaid broneerimissüsteeme kasutades odavaim üheotsa pileti Londonist olen leidnud c´15000.-. 9nov pean kohal olema.

Aitäh !

0
0

üheotsapiletid on üliharva soodsad. 15000 päris hästi saadud.

0
0

expedia.co.uk saidilt saab u 12400 EEK LHR-PVG-AKL, sealt AKL-CHC siis juba ise osta,kokku vist napilt alla, 14100 :D

0
0

Tere. Ise olen Uus Meremaal detsember,eks vist aastavahetus ka sees.. kui igav vöta yhendust---)))eve

0
0

Snoop, väga tänan vihje eest. Piletid on nüüd ostetud. Londonist üle Souli Auklandi Korea õhuga ja edasi AKL - CHC NZ Airiga. Piletid ostsin läbi expedia.co.uk. Kohe, kui olin ära maksnud, mõtlesin huvi pärast vaadata ka Korea õhu kodulehel hinda. No ja KRT, seal veel 1200eeki odavam. Päris närvi ajas. Praegu läks kokku Londonist Christchurch-i 13300EEKi. Tallinn - Londonit veel ei võtnud. Hetkel tundub easyjet odavaim 1200eeki. Ehk siis kokkuvõte: Tallinnast Uus-meremaale üheotsapileti saab täna c´12000 eekiga

0
0

Õigus jah, my bad, Korean Airi lehekylge pidanuks esimesena vaatama, ununes ära, üks tuttav leidis sealtkaudu ka Austraaliasse, LHR-SYD väga hea üheotsa hinna.

PS: Soovitaks Korean Airi helistada ja üritada endale normaalsed istekohad kinni panna, kui võimalik siis exit row või iga kabiini esimeses reas. 30-tunnine reis on päris tappev.

0
0

Mida põnevat ka sinna tegema lähete?

0
0

No mina lähen näiteks kursustele:) Kuu aega õpin ametit ja siis loodetavasti saab minust rafti giid ja järgmise pool aastat töötan(loe:lõbutsen) sealsetel jõgedel, mmm...

0
0

Lahe! Kas tegid enne ka mingi eeltöö kursust leidmaks või lähed kohale ja "proovid"?

0
0
1
2
Lennupakkumised
Reisikaaslased