Väikebussiga Toskaanas

Planeerin reisi väikebussiga mööda Toskaanat ning silma on jäänud jutt sellest, et kui pätid märkavad sinu autos kotte või pakke, siis rüüstatakse su auto kohe ära. Seda siis ennekõike suuremates linnades nagu Firenze ja Siena. Kui tõsine see probleem seal on? Ning sellest lähtudes on äkki mõistlikum keset Toskaanat nädalaks villa rentida ning kasutada seda baaslaagrina ning siis igapäevaselt teha väljasõite erinevatesse Toskaana piirkondadesse/linnadesse.
Algne plaan oli ööbida iga kord erinevas kohas.

See on ju igal pool nii. Toskaanas, Eestis etc. Asjade nähtavale jätmine ei ole kusagil hea mõte.

Kui pargid võimalikult kesklinna ja tasulisse parklasse, siis pole asi nii hull. Äärelinnades olen näinud mitmeid katkiste klaasidega autosid ja klaasihunnikuid parklates.Sellistes kohtades pole ise küll risinud parkida. Arvan, et pole isegi vaja asju nähtavale jätta. Eestis ei ole kaugeltki nii hull olukord, et päeva ajal autosse murtaks.
Kesklinna parklad on aga enamjaolt kõrguspiiranguga 1,8 või 1,9 meertit. Meie väikebuss sisse ei mahu.

Ära nüüd üle ka muretse -- nagu Raivo eelpool mainis, siis väärtuslike asjade autosse nähtavale jätmine pole kuskil hea mõte.
Seega võtke oma mobiilid, dokumendid, rahakotid ja fotokad autost lahkudes kaasa ja ülejäänud asjad pange vähemalt pagasiruumi silma alt ära. Ning parkige väheke käidavamatesse kohtadesse, mitte pimedatesse nurgatagustesse. Reisikindlustuse juurde tehke ka pagasikindlustus ning ärge üle mõelge ega muretsege.

Meie käisime <a href="

">2012. a. suvel algusega <a href="
">Veneetsiast ning Toskaana on lahe ja avastamist väärt. Iga päev erinevas kohas ööbimine annab palju enam vabadust kui ühest kohast väljasõitude tegemine.

Olen elanud ja olnud korduvalt Itaalias ning eriti Toskaanas (Firenzes), aga mingeid probleeme küll ei ole olnud. Enamasti liikusin küll rendikaga, millel Itaalia numbrid jm tähised (kindlustused), seega peetakse omaks, aga ka eesti numbrimärkidega korraliku autoga. Kõike ei jõua alati istmete alla ja pagaznikusse ka panna, mingil määral on ühte-teist auto keskel ja tagaistmel - tavaliselt kuuspakk vmt mineraalvett, näkse, paberipahn (reklaamid) ja muu taoline kraam. Seega sisse vaadates on kohe arusaada, et tegu onreisil olijaga. GPS-i, telefoni, DVR-i kinnitusi ei ole küll mitte kunagi ära võtnud, aga seadmed ise küll. Ma ei pargi tavaliselt tasulistesse parklatesse, vaid püüan seda teha käidavas tänavas või parkimistähisega kohas. Ei tahaks nüüd küll üle õla s....a, aga senini ei ole küll mitte mingit probleemi olnud. Hiljuti vaatasin viimase 4 - 5 aasta GPS-ga läbisõitu välisriikides (Eestis ei kasuta) ja see oli 88 tuhat kilomeetrit.

Me oleme 2 korral renditud väikevussiga Itaaliat avastanud. 6-7 inimese kogu pagasit nagunii istmete alla ei peida ja väikebussil ju pagasnikut ei ole. Seega olid kohvrid lihtsalt taha laotud. Parkisime seal kus meile sobilik oli. Meil midagi ei juhtunud, välja arvatud üks kojamees oli parkides pihta pandud.
Pagasikindlustusest ei oleks kasu. Võibolla on ka mingeid muid tooteid, aga see mida mina uurisin ei oleks küll katnud autosse nähtavale jäätava pagasi vargust.