Värskeid uudiseid Sloveeniast?!

Tervitus!

Plaan see aasta pisut tsiviliseeritumasse kohta minna kui eelmise aasta Ukraina, mille haavu auto siiani lakub :). Seega sooviksin saada kõikvõimalikku värsket infot Sloveenia kohta. On keegi seal hiljuti viibinud? Kuis on hinnatase? Head telkimiskohad ja rannad? On ehk leidnud keegi huvitavaid vaatamisväärsusi jms millest tavapärased turismiportaalid ei räägi?

Ette tänades!

2009 andmed

Saabusin eelmine nädal Sloveeniast. Mida täpsemalt teada soovid? Nojah...randa on nüüd Sloveenias küll üsna vähe - sõida siis juba parem Horvaatiasse edasi. Hinnatase - millega võrrelda ja mida võrrelda? Tahad teada saia, piima hinda, juuksuri hinda? Muuseumipilet hinda? Täpsusta kuhu sa Sloveenias plaanid sõita..ehk oskan ka täpsemalt midagi mainida :-) Mina olen teist aastat viibinud Kobarite, Tolminite ja Julia Alpide piirkonnas. Sa käidud ka Bohinj ja Bledi kandis. Lubljanast sõitsin läbi vaid.

Tere! Rand ei olegi esmane..või kui päris aus olla siis on üsna tagaplaanil :) Horvaatia on läbi käidud, seega sinna ei soovi enam minna hetkel.

Täpset marsruuti paigas veel ei ole, hakkan sellega tegelema juuni lõpupoole kuna augusti alguses on väljasõit plaanitud. Kindlasti plaanime minna aga Ljubljanasse ja sealt siia mereäärde ning edasi ülespoole tagasi koobastesse. Plaan on ka Veneetsiast läbi minna.

Hinnatase jah siuke üldisem - söök ja jook nii poes kui väljas süües. Ehk on kellelgi ka mõni reisiplaan valmis kirjutatud?

Reisiplaani on küll väga raske soovitada sest seltskonnad, soovid ja huvid on niivõrd erinevad! Minule isiklikult meeldis Sloveenias ikkagi Julia Alpide piirkond ning Ljubljana ning suund sealt Horvaatia poole jättis üsna külmaks. Kindlasti on sealgi väga tore ning ilus kuid meie hinge on jäänud mägine Sloveenia. Väljas me söömas eriti ei käinud kuid ühel korral pizzerias süües jäi meelde megasuured pizzad ning maksma läks söök neljale 2 täiskasvanut ja 2 last( 2 pizzat, kohvi, õlu ja karastusjoogid) kokku - 22 euri. Poodides hinnad - ega täpselt enam meeles pole. Piltidelt püüan vaadata - munad 1.18 euri, šokolaadipiim 0,71 euri, 1,6% piim 0,73 ning 3,5% maksis 0,74 euri. Määrdejuust pakikeses 1,40 Vein oli odav - liitriste pudelite hind hakkas kuskil 22 kroonist alates kuni siis väga kalliteni välja. Mingite vorstide kg oli 12 euri kuid olid ka sellised piimavorstimoodi tooted hinnaga 3-8 euri kg. Mäletan, et sai oli kallis. Kartul oli meie hinnatasemega sama. Kui poes käisime siis läks meil kolmeks päevaks söök maksma umbes 700 - 1000 krooni. Päris täpselt ei mäleta. Suveniiridest...külmikumagnet maksis 2-3,50 eurini. Ahjaa...kui meeldib selline tugeva röstiga rootsi kohvi - soovitan kaasa võtta sest hääd kohvi poest küll ei saa. Küll aga võib seda kohvikust saada. Eks hinnatase on üsna erinev - nii ka meil. Turismipiirkondades on hinnad kallid, külapoes üsna soodne. Praegu tuli meelde üks kohvik Bledi järve kaldal - pisike koogike maksis seal 8 euri. Ja see oli üks odavamaid tooteid,mida seal oli võimalik osta. Sloveenia ei ole väga odav maa -Slovakkia on tunduvalt odavam. Kui aga plaanite Veneetsiasse minna - on loomulikult Sloveenia odavam. Ma võin sulle edastada meie blogi, kus on kogu reisikirjeldus , kuid see on siiski isiklik ning ma päris siia avalikustada seda ka ei soovi. Annan oma aadressi ja kui oled tõesti huvitatud - kirjuta : katrin809@hotmail.com

on ka kaunis ja odavam kui Horvaatia.

Eelmine suvi tegelikult olid Horvaatia ja Montenegro kahjuks juba võrdselt kallinenud ja pea sama hinnatasemega.

Mõned aastad tagasi sai Sloveenias käinud. Muljed väga head - vapustavad mäed ja koopad, aga kahjuks ei leia enam päevikut üles, et täpsemalt kohtadest rääkida. Inimesed on soojad, tihti valdavad nii inglise kui ka saksa keelt (turismis). Hinnad võrdlemisi odavad, telkimised jms odavam kui Horvaatias, aga regiooniti kõiguvad igasugused turismihinnad väga kõvasti. Tuleb otsida Soovitaks küll, eriti juhu kui eesmärgiks on looduses käia. Kuna reisile lähed?

Minek on plaanitud augusti algusesse.

Kas keegi oskab öelda kuidas seal kandis wifi-ga lood on? Nii Sloveenias kui ka Horvaatia põhja osas ja Austria kandis? :)

Wifiga on lood sellised, et kui on siis on.Netikohvikutes ikka.

Kuna oleme nüüd paikselt Mariboris paigal ( vanemal poisil on juba 2 koolipäeva selja taga ), siis värskemat infot on nüüdsest võimalik soovijatele väljastada. Kui väga isiklikku vaja, siis meil uvask(ät)hot.ee toimib samuti. Eile ostsime poest kartuleid 15 senti kilo, hakka või Eestisse transportima. Samas on raske leida lastele Eestis harjumuspäraseks saanud Veski-Mati taolisi 4-vilja-, kaera-, rukki- ja odrahelbe putrusid pea võimatu leida. Kui keegi peaks läbi Maribori liikuma, siis vahetan väärt infot kaerahelveste vastu suhtes 1/1. Kauba peale annab isegi edulise ööbimise Mariboris ära rääkida. Sloveenia ja Eesti vahet liigume ise nüüd koolivaheaegade rütmis ja vahel võib ette tulla ka mõni erakorraline sõit. Tavaliselt on autos ka veidi ruumi. Kui algab mägisuusahooaeg, siis asume tõstukijalamist 3 km kaugusel ja majas on plaanis välja ehitada kuni 16 hea hinnaklassi ööbimisvõimalust.

Hei! Tore on lugeda, et olete kenasti kohal, kohanenud ning rahul :-) Olen kirjutanud sulle ka kaks kirja ( üks juba päris ammu, teise umbes kuu tagasi)kuid...ei kippu ega kõppu :-) Jõudu teile! Võimalik, et tuleme jälle talvel kuid päris kindlad veel ei ole :-)

Olen startimas 8.10 väikebussiga Tallinnast Budapest-Maribor-Veneetsia-Alessandria. Ehk oleks huvitatud öömajast kolmele inimesele! Kui Eestist miskit soovi ,toon kohale! Pakun ka küüti kuni 3le inimesele antud marsruudil!!! Helistage 53612303! Priit või priit.ani@gmail.com

to katty, saatsin möödunud nädalal meilile ka vastuse- juuli august oli lihtsalt paras hullumaja, lasime Tallinn- Maribor edasi- tagasi oma 4-5 korda kokku. to kolekaak Tallinnast oleks üks 15x60x80 cm kerge elektriradikas tarvis Maribori sokutada. Naine koos 4.a poisiga tuleks küüti tagasiteel, sõltuvalt millal tagasi Tallinna poole suundute. Vajadusel oleks ta ka lisajuhiks, kui teil neid peaks ainult 1 olema. Öömaja suhtes lepime meili teel kokku.

Tagasi kahjuks auto täis!!! Saada meilile tel nr ,kuskohast ma paki kätte saan ja oma nr ,kui kohal olen!