Vahepeatused lennureisidel?

Tervist!

Tekkis siin selline küsimus lennureisidega et kui on lennureisi (piletile) märgitud ka peatused, kas siis nagu ma aru saan kui on 2 peatust, on vaja jõuda teisele lennukile kuid kui lend on 1 peatusega kas siis piisab sellest kui ma jään selle sama lennuki peale mis teeb lihtsalt ühe vahepeatuse ja jõuab soovitud sihtpunkti?

Suur tänu!
PS: Vabandan kui see teema on juba olnud kuid hetkel lehti läbi otsides ei leidnud.

Sama lennuki peale jääb haruharva. Nii on olnud mõned korrad nt siselendudel Borneol. Ka siis aeti lennukist välja tankimise ajaks.
Vahepeatus tähendab teise lennuki peale ümberistumist, sageli koos uue registreerimisega ja turvakontrolliga. Mõnikord isegi riiki sisenemisega.

Otselend on oteselend ja pileti peale ei pea olema Sinu jaoks tarbetut vahepeatust märgitud. Lennuk võib teha väga lühiajalise vahemaandumise, osad lähevad maha ning teised tulevad peale, kuid ise pead istuma samal ajal lennukis, ja lendad nö. otselennuga edasi, ka pikkade lennuliinide puhul.
Piletil on ju kirjas, 1 peatusega pead lennukist väljuma ja uuele lennule jõudma.

Need pole ju tegelikult peatused vaid ümberistumised :)

Ma muidu ei saa loogikast ka aru, et kahe "peatuse" puhul tuleks lennukit vahetada, aga ühe puhul mitte.

Vabandan ei osanud sõnastada, et nagu ma aru saan siis kui tahta otse lennata siis valida direct flight ja siis kui võtta olenevalt siis kas 1 või 2 ümberistumisega, tuleb istuda 1 või 2 korda?
See mu esimene lend tulemas seepärast ka küsimused sellised :D

just, oled õigesti aru saanud.

Et asi segasem oleks, siis võib vahel lennuk teha ka piletile mitte märgitud vahepeatusi.

Näiteks tuttavad lendasid Finnairiga Helsinkist Goasse, vahepeal oli Dubais tankimise peatus. 2 tundi, inimesed lennukist välja ei saanud.

Mul hiljuti oli Turkishiga lenda Bogota-Istanbul. Tehti vahepeatus Panamas, uus meeskond, reisijaid ja pagasit juurde, kütust ka juurde. Juba lennukis olnud reisijad lennukist välja ei saanud. Peatus kestis ca 1 tund.

Reaper, kas tankimispeatus oli HEL-GOI otselennul? Finnair vastas mu küsimusele, et lennatakse vahepeatuseta: Sorry for the delay, the flight operates without a refuel stop. Have a nice day! :) -Niki

Tankimispeatui tehakse vahel ebasoodsate tuulte jne tõttu. Norwegianiga Dubaist Helsingisse lennates näiteks tehti tankimine Varssavis tugeva vastutuule tõttu ükskord.

urmoo: tegemist oli Finnairi tšarter lennuga, seda tehti väiksema lennukiga, vist A320. See poleks ka parema tahtmise korral ilma tankimata Helsinkist Goasse jõudnud.