Valga Riia rong

Tere,

Kas keegi oskab öelda, et kas Läti rong, mis sõidab Valga ja Riia vahel väljub tõsti Valga (Eesti) jaamast?

Mulle tundub see http://www.1188.lv/satiksme/vilcieni/ järgi graafikuid vaadates, kus algusjaamaks on Valga ja mitte Lugaži.

jah, väljub Eesti Valgast.

kevadel joodi shampustki selle peale :)

Väljub Valgast, ainult pileti peab ostma rongist. Valga jaamast piletit osta ei saa. Rongis sai vähemalt Valgast peale minnes maksta pileti eest ka kroonidega.

Nii, seoses antud teemaga oleks mul järgmine küsimus: kas kellelgi on reaalseid kogemusi antud rongiliiniga? Kuidas Läti rongide peale loota võib? Viimati pidin Valkast Riiga bussiga 1,5 tundi kauem sõitma kui ette nähtud oli, seega kaalungi seekord, et läheks rongiga. Ilusti otse Valgast ka. 1188 andmetel on reisi pikkus 3 tundi 10 minutit, mille jooksul jõuab rong peatuda lausa 23 korda, mis muudab mind kergelt skeptiliseks. Rongi ja lennu vahele jääb parasjagu 2,5 tundi (koos lennujaama jõudmisega), seega oleks igasugune info Läti rongiliikluse täpsuse kohta oluline.

Üldiselt sõidavad rongid täpselt ja mina hilinenud ei ole, kuid alati võib tulla ette ootamatusi. Peatused on kõik plaanipärased ja arvestatud ajagraafikusse.

  1. Pime eesti autojuht sõidab rongile ette (meil nii tavaline asi)
  2. Lennuk kukub raudteele ja sulgeb paariks päevaks liikluse (Venemaal juhtunud asi)
  3. raudteelaste streik Kuidas Tartust õigeks ajaks Valga raudtejaama jõuda, on juba omaette teema. Olen seisnud ajal, kui rongiliiklust Tartu ja Valga raudteeremondi tõttu ei eksisteeri, Tsirguliina ülesõidu juures ja vaadanud neid vedurita kütusetsisterne. Tol korral olin autoga ja kasutasin teist teed. Kuid bussis olles jõudsin Valka umbes 30 minutit hiljem.

Uudiseid Eesti-Läti rongirindelt: Läti ajalehe Neatkariga andmetel alustab 29. maist 2011 liiklemist Riia-Tartu-Tallinn rong, väljumisega kl 13:20 Riiast ja saabumisega Tallinnasse kl 21:30, ümberistumisega Valgas: http://zinas.nra.lv/latvija/43746-no-rigas-ar-vilcienu-vares-noklut-uz-tartu-un-tallinu.htm. Vastupidiseid väljumisaegu artiklis toodud ei ole.

Tõsi, rongi keskmine liikumiskiirus on aeglasem kui tsaariaegsel aurususlal, aga tõelisi rongiromantikuid selline pisiasi ei heiduta ;) Tallinnasse sõitmiseks on buss jätkuvalt kiireim sõiduvahend, ent nendele, kes jõuavad mõne ennelõunase lennuga Riiga (nt 10:40 lend Frankfurt/Hahnist, 09:40 Charleroist, 12:20 Glasgowst jne) ja soovivad Lõuna- või Ida-Eesti suunal edasi pääseda, võib see olla sobivaks alternatiiviks Eestisse edasi suundumisel, kuna bussid lähevad vaid varahommikul või õhtul.

Kuna spetsjomm tahaks rongi proovida siis...

Vaatan, et Tartust Valgasse jõuaks edel.ee andmetel hommikuse rongiga 11:34 ning läti http://sirius.ldz.lv/ anmetel läheb neil Valgast 11:44 rong Riiga. Kas see on taotuslikult nii, et 10 minti vahet- ehk mõeldud ümber istumiseks?

Või siiski ei ole ja ei jõuaks? Kas rongid peatuvad nüüd samas jaamas saan aru? Ja kas läti rongis saab maksta mis rahas? Ja ainult sulas?

Äkki keegi teab kommenteerida seda liikumis skeemi. Ei viitsi veel kirjavahetust kohe käima panna siriuse ja edela pihta.

Jah, see on taotuslik. Ümberistumine samas jaamas (Eesti Valgas). Info Edelaraudtee kodulehelt: http://www.edel.ee/soiduplaanid/3/readmore/384/