trip-krainetrip-ukraine-dark
Valmimas on dokfilm Nepaali porteritest

Tere,

Olen Eesti dokfilmitegija. Aprillis-mais sel aastal matkasin koos nepaallasest sõbraga Everesti baaslaagri piirkonnas. Filmisime portereid ja nende elu, tegime intervjuusid ja lõpuks külastasime ka ühe (peategelaseks kujunenud) porteri koduküla Makalu kandis. Sellest kõigest valmib aja jooksul dokfilm. Kui on huvi filmi valmimisele kaasa elada, siis selleks olen loonud Facebookis lehekülje www.facebook.com/PortersOfNepal

Ilmselt panen ka siia aeg-ajalt infot üles.

Tore!

Kas on lootust seda kunagi suurel linal ka näha? Ma tean, et dokkide näitamine kinos on keeruline...

Kas see ikka on lindis, kuidas 50-80kg raskust paljajalu või plätudega üle 5km kõrgusel Himaalajas seljas taritakse. Ise vaatasin suu ammuli.

Vägev. Kas sa ise produtseerid seda filmi?

Jah, ise teen kõike, vähemalt seni. Olen siit-sealt raha taotlenud, kui kuskilt toetust tuleb siis on võimalik ka kedagi appi palgata. Lõpptulemus oleks sellevõrra parem. Aga näis, lähikuudel selgub.

Levi osa on samuti veel lahtine, aga kino ei ole kuigi tõenäoline :)

Norsk Filminstitut võiks ju toetada.Jäi silma,et askeldad seal riigis.

Nii on. Ka NFI-st püüan taotleda.

Kui olin Annapurna baaslaagri trekiraja esimese kolmandiku otsas paar ribi murdnud, vedasid 2 pisikest, kuid Apollo jalgadega porterit minu 70 kilo seljakorvis, millele olid jalaaugud sisse lõigatud, kordamööda, nagu muuseas alla maanteele välja. Poistel olid jalas varbavaheplätud ja üles-alla mägirada oli porine, vihma sadas kogu päeva. Kartsin seal ülal nende kohal korvis kõikudes, et kui enne pääsesin 2 ribiga, siis nüüd nii hästi ei lähe, aga poistel olid plätud kui iminapaga libeda pori küljes, ei ühtki libastumist. Vot selliseid mehi on seal.

Nii see käib :)

Foto raamatust "Life and Death on Mt. Everest: Sherpas and Himalayan Mountaineering" Sherry B. Ortner

https://dl.dropboxusercontent.com/u/23762819/herzogitassimine.jpg

Valdek, mina nägin, kuidas kohalik (vist mitte küll kuli) kusagil Mongo kandis korralikult kukkus. Trepi lõpus oli mullaga kaetud must jää, libastus ja käis maha ja jäi maha. Sõber tuli talle appi, mina jalutasin delikaatselt edasi, aga püsti ta minu nähes ei tõusnudki.

S.t. sul vedas. (Ja kõik teavad su lugu muideks, eks.)

Kuule, tankkk, äkki sa avaldad siin mooduse, kuidas sinu filmi toetada saab? (Kui see muidugi trip.ee põhimõtete vastu ei käi.) On olemas ju ka Hooandja portaal http://www.hooandja.ee. Mina tahaksin küll su ettevõtmist jõudumööda aidata!

Ohoo väga lahe :) Plaanis oli varsti avada kampaania IndieGoGo's. Ma ei tea kas hooandjas eraldi on mõtet teha, ehk saavad kõik eestlased ka indiegogo'ga hakkama, või mis sa arvad?

Peaasi, et saaks anda! :) Jõudu!

Nii, vahepeal on palju aega mööda läinud, aga ma pole oma kampaaniat ikka veel alustanud. Räägime Vestnorsk Filmsenteriga rahastuse asjus. Seal on tähtaeg 3. sept, siis on kõik selge ja siis saan ka otsustada kui palju ja kas laiadelt massidelt küsida :)