Egiptus - veepargid veebruaris

Plaan on veebruaris lastega (4&6) esimest korda Egiptusesse minna. Nii mitmeski hotellis paistab piltide pealt korralik veepark olevat, mis isegi läbi arvutiekraani mu jõmmidel silmad särama paneb. Samas veebruar on isegi Egiptuses kõige külmem kuu ja kommentaaride järgi on soojenduseta basseinid sel ajal mõnusaks sulistamiseks liiga külmad. 

Siit küsimus - äkki oskavad tripikad, kes on umbes samal ajal sellistes veepargiga hotellides puhanud, öelda, et kas need ägedad ja pikad torud, lainemasinad jne on reaalselt mõnusalt kasutatavad või pigem täis siniste huultega ja värisevaid (aga õnnelikke) lapsi? 
Mõtlen, et kui tõsi on pigem teine variant, siis äkki oleks targem valida mõni ilma veepargita, aga soojendusega lastebasseini ja selles olevate väiksemate atraktsioonidega variant. Muidu ei jaksa oma juntsudele ilmselt ära seletada, et miks nad kogu aeg seal külmas vees möllata ei tohi ja peavad mingis väikses mõtetus titekas basseinis istuma.

 näita juntsudele parem seda videot, tea, kas enam egiptusesse kisubki.

Sism Park on muidugi väga lahe, aga lapsed võivad õnnetud olla, et ägedatele atraktsioonidele ei saa. Kunagi pidi minu viiene pealt vaatama ja kurvastama, et samadele atraktsioonidele ei saanud kui suurem vend.

Hurgadas on näiteks Titanicus osad liutorud soojendatud veega ja laskuvad soojendusega basseini. Sindbadis olid kõik torud külmas vees. Veebruaris muidugi soojendusega basseinid paremad, aga samas külm vesi ei ole isegi veebruaris mu lapsi takistanud. Aga jah, siis tuleb vahel neid soojendada, sooja teed sisse joota jne.

Paljudes hotellides ka tavalised basseinid soojenduseta ja reeglina mida suurem ja uhkem bassein seda suurem võimalus, et seal soojendust ei ole. Väikesed lastebasseinid olid 4-5 tärnikates ikka mitmes soojendusega. Eks suures basseinis tahtsid ka lapse käia kui ilm oli palav aga see külm-soe vaheldus tegi lõpuks ninad tatiseks ja lennukis ei olnud pärast väga mugav olla. Veekeskuses ei käinud, vaatasime mujal ringi.  Ja Tenerifel on Jaanuar-Veebruar ka veekeskused ja basseinid üsna jahedad.

Kuna  teema algataja ei täpsustanud kuhu ta Egiptuses läheb siis pakun parimat mis riigis on: Aqua Park Cairo Crazy Water.

Trikutriku teeb vist nalja.. :) parimad veepargid on ikka Punase Mere ääres, too Crazy Waters on täisrõivis ujuvate või üldse mitte ujuvate linna-egiptlaste rõõm, ja suuruse poolest selline keskmise hotelli keskmine pargike, samasugune on Egiptuses praegu tõesti igal teisel perehotellil. Parimad on muidugi Pickalbatros keti omad, aga mõned teised päris head on ka. Rixos Seagate Sharmis avas just oma Aquaventure pargi - kah selline u 16 toru aga muidu kenake ning kuiv karussell ja vaateratas on ka. Pickalbatrosid siiski suurimad,  territooriume mõõdame üldiselt ruutkilomeetrites ;)