Vein liinilennu käsipagasis transiitpakendis

Tere! Kas keegi oskaks palun kommenteerida, kas transiitriigi lennujaamast ostetud veini, mis pakiti koos maksekviitungiga transiitpakendisse (kilekotti) saab ka pärast puhkusereisi viia liinilennul käsipagasis (avamata kujul, samas pakendis) tuldud teed tagasi? Äraantava pagasi kaal on täis, ära visata ei tahaks. Millega peaksin arvestama, kas saab viia koju käsipagasis voi tuleb panna äraantavasse pagasisse ja maksta ülekaalu eest? Kellelgi kogemust?

Vaheta mõne mittevedelikuga ära.

Kõige lihtsam ju jah äraantavast pagasist midagi käsipagasisse ümber panna või kasvõi üks pluusike selga ja juba peaks vein ära mahtuma?

Mahus ei ole küsimus, pigem kaalus. Veinipudel vähemalt kilo.

Mina ei ole riskinud kotikestega katsetada, olen oma Vana-tallinna alati enne ära joonud, aga siiani on mulle alti kinnitatud, et toimib. EU piires ümberistumistel vähemalt.
Ilmselt ei teki küsimust, kui kohe kuskil transiittsoonis ümber istuda. Aga kui lennujaamast välja minna, kolada linnas ja siis üritada uuesti lennujaama siseneda? Kas tõesti ka siis?

Foorumites ütleb praktika, et võetakse ära, samas seadused justkui lubaks.

"As of 31 January 2014, duty free liquids purchased at any Schengen or non-Schengen airport or on board any airline may be carried as hand luggage, provided the following conditions apply:

  • The duty free liquid and receipt must be sealed at the time of purchase inside a security bag with a red border.
  • The security bag is not opened until arrival at the passenger’s final destination.
  • For security screening at transit airports, the duty free purchase will be taken out of your hand luggage and screened separately (similarly to what is done with laptops).
  • The security officer may need to open the security bag for screening. In case the passenger has a connecting flight at another airport, he/she shall alert the security officer so the duty free liquids can be re-sealed in a new security bag.

Please note, the new procedure may result in longer queues at security control points. Make sure you leave yourself enough time to reach the gate for boarding!"

jaanusm 

jah toimib , kui on kilekottis siis toimib . Olen lennanud ryanairiga ja lennujaamast väljunud nii oslos kui weezis . Mingit küsimust pole . 

Probleem on kaaluga - kui on ülekaal siis on 5 võimalust 

1) Paned pudeli joppe tasku .

2) Maksad ülekaalu eest 

3) Ostad kohvri .

4) Keegi ei kaalu .

5) Kui pudel odavam kui ülekaal/äraantav pagas - viskad minema

Tänan vastuste eest! Võtsin ikkagi käsipagasisse selle veini. Olin valmis, et kui probleem tekib, siis on äravisatud veini eest makstud summa koolirahaks. Kõikides lennujaamades kontrolliti põhjalikult, kas kott on kinni ja terve, probleemi ei tekkinud. Niiet saab transiitkotti pakitud vedeliku viia ka mitu aega hiljem sama teed tagasi.

Mul hea tuttav ja reisikaaslane rääkis kord, et temal oli ka käsipagasis vein ja taheti ära võtta. Kuna vein oli kallis ja kahju ära anda, siis olid sõbrannaga enne ära joonud ja siis läksid turvakontrollist läbi.

Kõige olulisem on, et ostutšekk oleks kilekotis sees, siis probleeme ei teki.

Teine lahendus on panna pudel käsipagasisse ja vormistada see äraantavaks pagasiks. See toiming on tasuta ja ülekilode eest maksma ei pea. Õrnad asjad saab kotist välja võtta ja salongi kaasa võtta.

Mees80

Loucosteritel on äraantav pagas on tasuline, see oligi teema algataja esialgne probleem