Veneetsia armsamad nurgatagused

Uurisin eelnevaid postitusi, kuid ei saanud veel päriselt vastuseid. Reisime koos 5 aastaste lastega, kes ei viitsi just palju käia :)

Lugesin siit foorumitest, et Veneetsiasse tuleb ära eksida, et näha kõige ilusamaid ja lahedamaid kohti, aga lastega see vist pole parim variant.(kuigi ilmselt me sellest ei pääse nagunii). Ise tõenäoliselt unustakski ennast sinna jalutama.

Seda võin öelda, et muuseumid ja kirikud jäävad teiseks korraks, suuremate ja uhkemate ehitiste koha, mida möödaminnes pildistada, on kaartidel ja turismi-infos materjali küllaga. Meid huvitavad just sellised erilised ja armsad kohakesed, mis ei oleks nii üle rahvastatud. Sain aru, et enamus leiab need üle äraeksides, aga ehk on keegi siiski hiljem tuvastanud, kus kandis ekseldud sai ja kus jäid kõige ehedamad muljed. Kuna lastega ringitrampimiseks on Veneetsia siiski üsna suur linn, siis tahaks vähemalt umbkaudu mingit suunda võtta, mitte päris sihitult ekselda.

Saartest tundub Burano väga armas - ilusad värvilised majad. Kaua sinna sõidab? Vaatasin kaardilt, et vahemaa Veneetsiaga on päris pikk. Tundub hästi armas saar, kuid kui olla vaid päev Veneetsias, siis ilmselt läheb liiga kiireks ja tihedaks. Kuskilt mujalt sinna vist sõita pole kah võimalik, kui Veneetsiast?

Liiklusvahendite infot olen Veneetsia kohta vist ka juba ühtteist saanud ja tean erinevaid võimalusi- vaporettod, traghettod jms. Äkki on kellelgi isegi selline jalasõbralik marsuut välja pakkuda, et saaks jalutamist veesõiduga kombineerida, et lapsed vahepeal puhata saaksid.

Tänu foorumite soovitustele tahaks ilmselt ööbida Fusina kämpingus http://campingfusina.com/by_boat.16.html Laevuke läheb vist otse kämpingust Veneetsia südamesse ja tagasi. Lastega oleks väga mugav. Lisaks pidid veel kämpingust ilusad vaated Veneetsiale olema.

Ostke vaporetto päevapilet. Kui jalutamisest väsinud, võib vaporettoga edasi sõita ja jalgu puhata. Murano pole kaugel midagi, kindlasti tasub minna, sinna saab vaporettoga.

Vaporettoga võite sõita külla Plazza San Marco'le (Püha Marcuse väljak)esimene sihit on Via Rialtto (kuulus Rialtto sild) seal (nii sillal, kui ka edasi} turg. Ja siis Pizza de Roma. Sealt te alustasite. Kui ära eksite, siis on lihtne. Majade (kvartalite) numbrid algavad Piazza de Roma'lt. Mida väiksem number, seda lähemal. Alati on kindel pöörduda vormis (sandarmeeria, politsei või sõjavägi) inimese poole, seal on vormi au, ja sind aidatakse "koju". Oleme ka "omainimese rajooni" "ära eksinud" ja ei ole pidanud kahetsema! Jõudu ja mõistust!

Lastega tasub kindlasti võtta vaparetto päevapilet. Esimesel korral tegime ainult tunniajase tiiru vaparettoga. Lapsed olid väsinud ja ei tahtnud kõndida. Järgmisel korral ostsime kohe päevapileti, sõiduplaan on tegelikult väga lihtne. Oluline on vaid teada, kummale poole minna. Ja nii me seiklesime terve päeva, hüpates maha kui tuju tuli ja järgmise sõidukiga jälle mingi maa edasi. Jõudsime nii Muranole , kui Buranole. Kurb oli vaid see, et klaasipuhumist ei toimunud, aga saime siiski töökojas uudistada.

Murano on küll lähedal, kuid Burano on veidi kaugemal. Arvan et sinna sõidab umbes 45 minutit vaporettoga, mis teeb selle parajaks väljasõiduks kuna saab siis natuke jalgu puhata. Soovitaksin soojalt sinna sõitu, eriti veel lastega kuna sealsed kirjud majad on väga meeldivad. Seal on muidugi ka palju turiste, aga siiski päris rahulik võrreldes Veneetsia linnaga. Muranos on klaasitegemine küll üsna huvitav vaadata, aga muud seal eriti ei ole.

Minu arvates on Murano ideaalne koht, et lihtsalt lastega natukene aega maha võtta, jalutada, kiikuda, loodust nautida, paadisillal maas istuda. Kui on vaja vaikset Itaalia väikelinna idülli, siis Murano tagatänavad on õige valik. Lisaks on inimesed seal väga sõbralikud, kuna nad ei kannata turistide ülevoolu all, angu nii mõnedki muud paigad Veneetsias.

Tuttav veneetslane jutustas just, kuidas veeäärsetes tänavates olevad aiad turismihooajal suletakse, et end rahvavoolu eest kaitsta...

Kui Buranosse söita, siis tasub kindlasti kylastada Veneetsia yht parimat söögikohta Da Romanot. http://www.daromano.it/eng/chisiamo.htm