Venetsueela või Sri Lanka?

Mis teie arvate kumb maa on soodsam, põnevam, kliima meeldivam ja tegevust rohkem. Kas Venetsueela või Sri Lanka? Kuna tahaks minna talvel ja terve perega st.15a neiu 13a poiss 1,3 a beebi ja meie ise ka.
:)

Tere!
Olen ise käinud Sri Lankal ja seda eelmise aasta kevadel.Võin öelda seda,et ei ole veel olnud ühtegi sellist paremat reisi minul, kui Sri Lanka seda mulle ja mu elukaaslasele pakkus.Meie olime seal kokku 10 päeva ja sealne elu on suht odav.
Sinna saamine maksab reisi enamuse.Meil kahe peale lennud sinna-tagasi ning 10p. hotelli 32 tuh. aga kohapeal läks kahe peale 13 tuh.
Aga , vaatamisväärsust on seal küllaga- alates elevantide kasvatuse paigast, kus saab beebi-elevante toita,andes neile pudelist piima;
teeistandus ja teetehase külastus;kalliskivide kaevanduste külastus;merikilpkonnade kasvatuse külastus;Sigirya (8-s maailmaime)kuninga lossi külastus;Safari-loomapark (Lõuna-Sri lankal);Erinevad Budha templid,botaanikaaed jne.Meie võtsime kohaliku autojuhi, koos autoga (mikrobuss),kes siis pakkus teenust-kohalike vaatamisväärsustele.Hind oli 5 p. eest ainult 500USD, mis sisaldas vaatamisväärsuste pileteid,autojuhti koos autoga,hotellid (kuna need vaatamisväärsuste külastus kestis mitu päeva),hommiku-ja õhtusöök.
Kuna me käisime seal omal käel,siis seda soovitan ma ka teile.Broneerida hotell siin ette ära kogu reisiks.
Inimesed on seal superabivalmis ja head,seda ka usk ilmselt on teinud.
Muidugi, kui selle riigi kasuks otsustate,siis võiksin pikemalt rääkida ja soovitada hotelli ja miks mitte ka seda autojuhti, kellest sai meile tõeline sõber ning me suhtleme ka praegu.
Kahjuks ei ole ise Venetsueelas käinud, kuigi tahtsin ise sinna minna selle aasta kevadel,siis asi nurjus selle taha,et ainult reisikorraldajad viivad sinna ühele saarele, mis ei pakkunud minule huvi...
Aga kindlasti tehke te omale parim valik:)

Nii,et kui tekib küsimusi,siis meilge,aitan hea meelega:)

Kuidas vöib vörrelda kaht nii erinevat maad kui seda on Sri Lanka ja Venetsueela??

Saabusin just Sri Lankast, muljed on väga positiivsed ja tegevust ja vaatamist on seal palju. Kõik see, mis eelpool kirjutaja mainis sai läbi tehtud ja samuti autojuht võetud jne. Aga samas ei soovita beebiga küll sinna riiki hetkel kippuda kuna sealne poliitiline olukord on mitte just väga kindel ja siin seal on tulevhetusi ja muid intsidente. Lennujaamast alates on igal pool üleval sõjaväelaste kontrollpostid, mis ühelt poolt on justkui turvalisuse märk, teisalt aga tekitab kõhedust. Aga no soodus on maa küll ja põnev ka just oma looduse ja loomastiku poolest. Ehe vaesus ja ....

Viimane kommentaar tegi mind veidi ärevaks, sest meie pere kavatseb Sri Lankale minna talvisel koolivaheajal ning lapsed on meil algkooliealised. Kas poliitiline olukord on seal vahepeal ärevamaks muutunud? Ma olen aru saanud, et tulevahetused toimuvad pigem põhja pool, kuhu turistid reeglina ei lähe, või on siiski terve saar ühte moodi ohtlik? Lapsed pole meil küll väga väiksed, aga siiski - vaevalt, et keegi oma puhkusereisi tahab tulevahetuse hirmus veeta.

Esialgu on väheke tulevahetust vaid tamili tiigrite ja valitsusvägede vahel (sõjaväebaasid tamilitega asustatud aladel). Kui aga tõeliseks madinaks läheb, siis ei küsi keegi põhja või lõuna suunast. Pommid võivad plahvatada nii Colombos kui Negombos. Tihti näiteks kinodes. Just pommiohu tõttu pole Sri Lanka bussides tavaks suuri kotte transportida. Momendil veel ohtlik ei ole, aga sõjategevuse eskaleerumisel pole keegi kaitstud.

Ma olin Sri Lankal märtsis, siis nad ka müdistasid seal natuke. Juhtumisi sattusid nad paar päeva enne meie lahkumist müdistama ka Colombo lähedal asuvas sõjaväelennujaamas vms. Kohapeal me selle kohta infot ei saanud, küll aga sain oma Eesti sõpradelt ärevaid sms-e küsimustega, et kas me oleme ikka elus.
See sõjaväeline valve tänavatel oli alguses natuke kõhedust tekitav, hiljem harjusin. Colombost väljapool oli väga rahulik ja ok (sõitsime päris palju ringi).

Loomulikult ei saa välistada, et ühel hetkel lähevad juhuslikud konfliktid üle sõjaks, aga küsimus on pigem selles, kas praegune olukord võrreldes aastataguse olukorraga on liikunud halvemuse suunas. Enamus eksootilisi reise on seotud suuremate riskidega kui Euroopa reisid. Inimesed on ka väga erineva tundlikkusega ja osa inimesi armastab veidi liialdada, nii et väga raske on aru saada, kui ohtlik seal tegelikult ikkagi on. Hea oleks, kui kommenteeriks siin mõni selline inimene, kes on Sri Lankal viibinud pikemat aega, mitte lihtsalt 1-2 nädalat.

Lankal madistati juba rohkem kui kymme aastat tagasi ja see nahistamine kestab edasi vähemalt teist samapalju. Nii et midagi pole uut siin päikese all.

Maria Savisaar oma mehega elab-töötab seal.

Üldiselt on Sri Lankal madistatud tema rahvusgruppide vahel kogu tema ajaloo vältel.

Väidetav pikem rahuperiood oli siis, kui Hiina mere-ekspeditsiooni juht Zheng He seal diplomaatiliselt rahu suutis kehtestada.

http://en.wikipedia.org/wiki/Zheng_He

kuidas nii odavalt (32 tuh) saab sri lankale??? eesti reisipakkujad algavad umbes 20 tuh. ühele!

Olen käinud nii Sri Lankal kui ka Venetzueelas.
Vastates sinu küsimuse esimesele poolele "kumb maa on soodsam,põnevam,kliima meeldivam ja tegevust rohkem", siis kahtlemata on seda Sri Lanka.
Käisin Sri Lankal 3 aastat tagasi ja oli ka siis n.ö.ärev poliitiline olukord, aga ei juhtunud meiega midagi ning pole kuulda olnud, et kellegi teistega oleks midagi seal juhtunud. Loomulikult pead selles suhtes ise otsusele jõudma.
Reisi hindadest: Mina ei soovitaks eesti reisikorraldajaid kasutada, kui hind aluseks võtta. Need on hulga kallimad. Vaata mujalt ka nt.Inglismaalt pakutavaid, isegi kui juurde arvestada kulud Londonisse sõiduks tuleb märkimisväärne summa odavam. Teisalt pakutavate hotellide vahe on ka tuntav võrreldes Eesti või Inglismaa vahel, viimase kasuks muidugi.

Lisan ühe reisikorraldaja lingi Inglismaalt, lihtsalt laiemate võimaluste eesmärgil
http://www.firstchoice.co.uk/
Olen selle firmaga käinud, kogemused väga positiivsed.

Sooviksin küsida nõu neilt, kes on broneerinud enda reisi FirstChoice kaudu. Palun andke endast märku:

E-mail: vaarak(ät)hotmail.com

Just pommiohu tõttu pole Sri Lanka bussides tavaks suuri kotte transportida. Momendil veel ohtlik ei ole, aga sõjategevuse eskaleerumisel pole keegi kaitstud. (MkM) - No nii, nyyd plahvatas tavalises liinibussis ja kaugel tamilite tavalisest söjatandrist:
http://www.colombopage.com/archive_08/February241144CH.html

Seal vist ikka päris tavaline liinibuss ei olnud, pigem konkreetne rünnak palverännakule suunduvate budistidest singalite vastu. Infoagentuurid ajavad nagu ikka segast.
//Budistide puhul jumalateenistusest rääkida ei saa
http://www.epl.ee/uudised/417157

ja minna riiki,mis on poliitiliselt ebastabiilne? Venezueelas Margarita saar on igatahes turvalisem ja kohapeal ei ole ka teab mis kallis...Condor lendab Frankfurdist otse saarele. www.condor.com

Sooviksin ka oma perega aastavahetuseks Sri Lankale minna. Kui kellegil olemas sealpoolne kontakt mõne reisikorraldajaga,siis palun infot.Ise küsisin hinnapakkumist Eksootikareisidelt. Kas on kellegil nendega Sri Lanka reisikogemus?