Vietnami kohalikud resikorraldajad

Kas keegi on kasutanud Vietnami kohalikke reisibüroosid? Leidsin Internetist mitmeid. Kui usaldusväärsed need on? Plaanisime Vietnami ringreisi ja kirjeldused olid päris huvitavad. Alustaks Hanoist ja lõpetaks Ho Chi Minis. Millal oleks kõige parem aeg minna?

Julgen soovitada sellist bürood nagu http://discovervietnam.com.vn ja sealset inimest nimega Ha (info@discovervietnam.com.vn). Ma täpselt ei tea, aga see vist ongi ühe inimese büroo. Sattusin tema peale kas LP või TA foorumis, kus olid head soovitused. Ja mis seal pattu salata, ei tulnud ka mul pettuda. Kasutasin tema abi transa orgunnimisel erinevate linnade vahel. Kõik töötas õlitatult. Kusjuures Ha ise ikka vahepeal helistas ja uuris, et kas kõik on korras jne. Rahalise poole pealt... Soovis 100% ettemaksu. Eks ta natuke riskantne tundus päris suur summa sula anda lihtsalt bussijuhi kätte, kellega kehakeeles suhelda tuli. Lõpp-kokkuvõttes probleeme ei tekkinud. Isegi korra orgunnis raha tagasi laevapiletite eest, mida me ei kasutanud.

Olen kasutanud kahte: www.phattireventures.com ja www.innoviet.com. Mõlemad olid toredad.

Käisin jaanuaris Ha Long Bay laevasõidul algusega Hanoist. Kahepäevase reisi, mis sisaldas transfeeri Hanoi hotellist, laevasõitu, sööki-jooki ja ööbimist, ostsin Hanois järveäärsest turismiputkast. Maksin 80 dollarit. Veidike rääkides sain kaubale, et ühese kajuti eest lisatasu ei küsitud.

Laeval selgus, et sama reisi olid erinevad lääne inimesed ostnud erinevatest büroodest ja hind varieerus 60ne ja 110ne dollari vahel.

Lisaks selgus laeval, et kuigi oli lubatud ool-inkljusiiv´i, olid õlled-veinid eraldi raha eest ja Eesti kõrtsihinnas, mis Vietnami hinnataset arvestades oli suht röögatult kallis. Ja et kui oma kärakat juua mujal kui kajutis, küsitakse kümne-daalast korgiraha.

Rahulolematud kobinad selle kohta, et joogid pidid ju tasuta olema, parreeriti ühe geniaalsema ärilausega, mis ma kunagi kuulnud olen:

Yes-yes-yes, drinks are for free but You must pay when You´ll leave the boat.

:)

Niisiis, reisi tellides tasub eelnevaid soovitusi lugeda, tingida ja muidu silmad lahti hoida.

Me kasutasime HaLong Bayl käimiseks sellist firmat nagu www.columbuscruise.com (laevaks Pinta Gold) ning Mekongi Delta tripiks firmat www.innoviet.com. Julgen mõlemat soovitada.

Kas keegi on kasutanud sellist turismifirmat "Vietnam Today Travel"-www.vietnamtodaytravel.com?

Elan 2008 aastast Phan Thiet-is Mui Ne-s ja infot saab ka saidilt www.LiveInMuiNe.com kui pole seda mida vajate siis kirjutage !