Vietnami viisa internetist

Minek Vietnami 28.10-10.11. Leidsin tripi otsingust vaid kirjed, kus räägitakse Vietnami viisa tegemisest lähiriikdes. Küsin, kas kellelgi on kogemusi Saigoni või Hanoi lennujaamast viisa saamise kinnituse hankimisel internetist? Üsna mitmed Vietnami turismisaidid seda võimalust pakuvad, ent kas keegi on ka proovinud, et see töötab nii nagu lubatud?

Tulime eile üle piiri Ho Chi Minhi lennujaama kaudu internetist tellitud viisadega. Alguses olime väga kahtleval seisukohal ja otsisime välismaistest foorumitest inimeste kogemusi (nagu sa ütlesid, trip'is ei olnud kahjuks midagi). Kuid lõpuks ei olnud meil enam muud võimalust ning taotlesime selliselt leheküljelt http://www.visatovietnam.org/index.php.

Toimus asi nii:

  1. Täidad taotluse internetis koos reisijate andmetega;
  2. Saad peaaegu kohe vastu meili taotluse kinnitamise kohta ja makse andmed;
  3. Teed makse 20$ viisa kohta www.Xoom.Com'is või välismakse otse mingile kontole (andmed e-mailis);
  4. Kui makse on laekunud, siis 12 tunni jooksul tuleb meilile kinnitus koos viisapaberitega;
  5. Prindi saadud dokument välja ja võta lisaks üks (meilis oli küll 2 aga tegelikult läks vaja ühte) dokumendifoto;
  6. Vietnami kohale jõudes otsi lennujaamast silti "Landing Visa"
  7. Lähed pistad sealsele onule meilist väljaprinditud paberi, foto ja oma passi kätte;
  8. Täidad taotlusvormi ja maksad veel 25$ per viisa (kindlasti võta USA dollareid kaasa);
  9. Saad oma uue läikiva viisa kätte, läbi immigratsioonitsooni ja oledki Vietnamis

Ilusat reisi ja võin kinnitada, et meie puhul töötas kõik väga edukalt. Ainuke probleem oli, et jäime oma taotlemisega natuke hiljaks ning välismakse ei jõudnud kohale enne kui viimasel hetkel. Soovitan protsessiga vähemalt nädal - 10 päeva enne reisi algust teha.

Tånud infi eest. Plaanin Bangokist Hanoisse lennata. Interneti viisa suhtes olen samuti teinud uurimistøød ja otsinud kogemustega råndurit ja paraku jah, tulemusteta. Nyyd siis viimaks sain vastuse.

Suured tänud Triinl asjaliku teave eest. Siiski küsin, kuidas lennufirma enne Vietnami lennu algust jäi rahule selle interneti kinnitusega, et sa saad viisa alles Vietnami lennujaamas? Või ei kontrollitud seda üldse? Ise lendan Bangkokist Air Asiaga Hanoisse. Varemased kogemused on, et Air Asia viisat või selle vajalikkust kontrollib.

Ise sõitsime ka AirAsiaga (Kuala Lumpurist) ja viisa olemasolu kohta sooviti check-in'is tõendust näha küll aga see sama meilist väljaprinditud kinnitus sobis väga hästi.

Kui juhtumisi viitsid, annaksid ehk pärast tagasijõudmist vihjeid, mida kindlasti peaks Saigoni kandis vaatama-nägema. Meie läheme Hanoist pärast Halong i lahe külastamist öörongidega mitmeid vahepeatusi tehes Ho Chi Minhi. Kahjuks rändame vaid 12 päeva, nii et suht kiire on ja seetõttu on võimalik võtta ilmselt kõige huvitavamad retked. Teele asume oktoobri lõpus. Muide kuidas seal praegu ilmaga on?

Kuna oleme praegu teel oma aastaselt Aasia-Okeaania reisilt koju (3 nädalat to go), siis väga kõvasti vaatamisväärstuste külastamisega aega veeta lihtsalt ei jaksa, seega on kindlasti minust paremaid soovitajaid. Siin tripiski on vähemalt üks elav foorumiteema selle kohta.
Meie viibime hetkel Mui Ne rannas ja võtame rahulikult. Ilm on siin suht kehv olnud. Surfamiseks vajalikku tuult pole, samas päevitamiseks sobilikku päikest ka mitte. Vihma on sadanud viimased 5 päeva järjest. Ilm on tõenäoliselt riigi erinevates osades väga mitmekülgne. Näiteks riigi põhjaosas, kus üks mu tuttav praegu ringi vaatab, on ilm väga ilus ja päikseline.
Vahemaad on siin tõesti üüratud seega tasub transpordi peale omajagu aega planeerida kui soov terve riik läbi sõita. Ööbussid ja -rongid on muidugi hea võimalus (ainuke küsimus, et kas peale sellist ööd suudad veel heavy sight-seeingut teha). Meie plaanisime ka alguses Ho Chi Minhist mööda maad Laosesse Vientianesse sõita, kuid vähemalt 48-tunnine reis pani käega lööma. Eks see on tingitud ka veidi reisiküllastusest :)

Olge head ja soovitage mõnda hotelli/guesthousi kus olete ööbinud Mui Ne rannal, kus kindlasti oleks rõdu/terrass. Hind võiks olla kuni 40$. Minek jaanuaris ja tahaks eelnevalt ära reserveerida.

Hei,

Mui Nes praegu ju vihmaperiood seepärast ongi selline nagu kirjeldasid.
Tahtsin uurida kas keegi teab, kas Vietnamis võiks Saigonis kaamera ostmine olla mõistlikum ettevõtmine kui seda teha Tallinnas? Mudel välja valida ja siis hinnad võrrelda?
Tänud

kõhklused ja kahtlused.
jõudsin XOOM.comis vietnami viisa eest maksmisega juba suht kaugele, ent siis jõudsin sellise kohani, kus küsitakse "payment type" ja variandid on
Goods(auction)
Goods(other)
Service
Qashi-Cash

siin sai minu mõistus otsa...

Kahjuks ei oska aidata, sest lõin ise ka xoom.com'ile üsna ruttu käega ja tegin tavalise välismakse internetipangast. Teenustasu oli küll arvestatav lisakulu, kuid mugavus kaalus selle üles.

Sain küll igasuguse jamata XOOMis makstud. Valisin kui õieti mäletan Service, sain makse toimumise kinnituse, saatsin makse andmed viisateenuse osutajale ja juba ülejärgmisel päeval sain kätte viisa lennujaamas saamiseks vajalikud dokumendid. Makse tegemine tundus üllatavalt lihtne ja ka krediitkaardilt võeti koheselt täpselt maha see summa, mis lubati, ehk siis koos teenustasuga kokku 46 USD kahe viisa saamise kinnituse eest. Sõit järgmisel nädalal, eks siis paistab, kas viisa lennujaamast ka saab. Dokumendid tunduvad küll olevat korrektsed.

Nagu erkki soovitas, valisin service ja asi rahaülekanne sai toimetatud. Ootan nüüd pisut erutatult ülejärgmist päeva ja viisa jaoks vajalikke dokumente e-meilile.
Bangokki lendan 12.dets,sealt Airasiaga 15.dets Hanoisse, seega aega on.
Erkkie,
palun postita siia, kuidas sul asi sujus.
Muide, Vietnami keskosas olla tulvaveed, natuke maalihkeid ja pisut ohvreid.
http://vietnamnews.vnanet.vn/showarticle.php?num=03SOC221008

Tahaks ka selle kirja eest panga ülekande teha aga arveldusarve numbrit ei saadetud. Ainult mingi IP aadress selle asemel. Oskab keegi aidata?

kas keegi hetkel sündmuste keerises viibimas?
mul on tõsised kõhklused Hanoi suhtes, sest vaadates pilte ei tundu just kõige lahedam aeg sinna minekuks olema...
vaatan, kuidas olukord on ja äkki teen plaanidesse muudatuse:
Bangokist maad mööda Kambodjasse ja sealt Lõuna-Vietnami.

Veelkord positiivset tagasisidet Vietnami viisa tegemisest üleval toodud aadressi kaudu ning läbi makse sooritamise Xoom'is. Väga kiire, võttis mõned päevad, et saada väga ametliku väljanägemisega kinnitus riiki sisenemiseks. Väga mõnus.

Tere.

Kas kellegil on kogemust Vietnami multiple viisaga, täpsemalt selles osas, mis puudutab pärast Cambodia poolt teistkordselt riiki sisenemist, kas piiri peal E-viisat üldse arvestatakse? Kui jah, kas siis kehtib see kõigi lõunapoolsete Cambodia-Vietnami piiride kohta või on mingi konkreetne loetelu piiripunktidest, kust sellise viisaga riiki lubatakse?
Tänud ette.

Plaan mööda maad Vietnami siseneda. Mismoodi sel juhul viisaga on? Online viisa kehtib ainult lennates või sain valesti aru?

Minu arvates said õigesti aru, pead uurima, mingid kohad on, kust saab, peaks veel olema, minu arvates ei piirdu see ainult Hanoi lennujaamaga. Confirmation letterit on vaja.

Ega seal midagi keerulist teoorias ei ole. www.myvietnamvisa.com andmetel on nendeks lennujaamadeks:
Hanoi - Noi Bai Int'l Airport
Ho Chi Minh City - Tan Son Nhat Int'l Airport
Danang - Danang Int'l Airport

Eraldi on välja toodud, et Visa on arrival is NOT APPLICABLE to OVERLAND ENTRY e If you travel overland to Vietnam, the best way to get your visa is to visit Vietnamese embassy in your country or your traveling country before departure to Vietnam.

Lisaks kahele siia postitatud e-viisa lingile lisan veel kaks: http://visa-vietnam.org/vietnam-visa-online.html ja http://vietnamevisa.org/tourist-visa.html. Põhimõte sama, ise pole veel kumbagi proovinud.

Kui osta viisa kinnitus netist siis riiki saab ainult siseneda lennujaamade kaudu. Need lennujaamad on kirjas ka kinnitusel . Maismaa piiripunktidel puudub õigus kleepida viisat passi . Pole mõtet proovida ,sest olen juba proovinud . Väga lihtne on viisat saada lähiriikidest kus annad passi sisse turismibüroodesse kes ka paari päevaga sinna viisa kleebivad , 1 pilt ka vist oli vaja .

Kas juhul, kui taotlen Vietnami viisat Kambodžast, saab sellega maad mööda piiri ületada või on ta nagu e-viisa, lennukiga riiki sisenedes? Pean silmas reisibüroode kaudu vahendatavaid viisasid, mitte ise saatkonnas käimist.

Tere

Kui Eesti panga kaudu 20 USD kannan antud kontole, siis pean maksma veel 360 EEKi tenustasu?

Terv.

Eks see teenustasu oleneb sinu panga hinnakirjast, aga suurusjärk on õige. Pigem kasuta siis mõnda alternatiivset varianti, millega pole nii palju jamamist.

Nt. www.vietnamevisa.org lubab maksta ka krediitkaardiga.

Mina ise kasutasin www.vietnam-immigration.org, kuna seal sai maksta Paypaliga, mille konto mul olemas on. Info liikus kiiresti ja järgmine päev olid vajalikud dok-d olemas.
Lisaks veel selline positiivne märkus, et esialgsetes andmetes sai viga sisse tehtud, mida märkasin alles paari päeva pärast. Tegid mulle uued dokumendid ilma selle eest lisatasu küsimata.

Nii, et võimalusi on mitmeid, vali ainult endale sobivaim.

Kasutasin seda ning sai maksta ka tavalise krediitkaardiga. Väga lihtne, kiire ja mugav. Dokumendid saabusid kahe päeva pärast emailile.

Nüüdseks siis Vietnami viisa ära kasutatud ja natuke tagasisidet, miks julgeks eelnevalt välja toodud www.vietnam-immigration.org lehekülge soovitada.
Olime oma seltskonnaga laupäeva varahommikul Macau lennujaamas tegemas check-ini Saigoni lennule ning siis selgus, et ühe inimese nimes on 1 täht läinud valesti ja teisel on 1 number sünnikuupäevas valesti.
Kohalikele on antud karm korraldus, et kui kasvõi midagi on passi andmetest erinev, siis lennule ei lasta.
Ainuke võimalus oligi siis, et need approval letterid ümber õigeks teha, aga seda sai teha ainult seesama inimene, kes need meile saatnud oli.
Ja see oli juba puhas õnn, et antud agentuuril on 24/7 olemas support telefon, mille kaudu meie lennukompanii esindaja sai oma mailile kiirelt parandatud variandid.
Kui mingit support-liini poleks olnud, siis oleks paar inimest lihtsalt lennust maha jäetud.

Eks see kõik jama oleks muidugi olemata olnud, kui oleks ise varem kõik andmed korralikult üle kontrollinud, aga no ei avastanud silmadega üle nimekirja lastes neid vigu.
Ja lõppkokkuvõttes tegi Vietnami pool viisa passi ikka valede andmetega. Õnneks sellest Vietnamis mingeid komplikatsioone ei tulnud.

Soovid puhata ja reisida sellel aastal Vietnamis kuid ei tea kuidas saada endale Vietnami Viisat? Meil on Teile pakkuda väga lihtne võimalus kuidas saada endale või kogu perele E-Viisa kinnituskiri Vietnami.

Lihtne! Me ei vaja Teie passi!
Kiire! 48 tunni menetlus!
Odav! Hind varjatud tasudeta!
Mugav! Saada ja võta vastu e-posti teel!
Turvaline! 100% garantii!

Vietnami E- Viisa kinnituskiri 14 euri !!! Piiril viisa eest + $45 US
(Ühekordse sissesoiduga 30- paevane turistiviisa) Gruppidele allahindlused! Kinnituse saadame 2 tööpaeva jooksul peale rahade laekumist, rahad saab maksta Swedpanga arvele!

Tapsemalt http://liveinmuine.com/et/teenused/eviisa-vietnami/

Parimad pakkumised leiate alati meilt! Suurimad tänud tripp.ee, et me saame ennast siin nähtavaks teha!

Indrek

Kas kellelgi on uuemat infot Vietnami viisa kohta?
Helsingi saatkonna info on see, et hind on 50 euri.
Samas netis on infot, et saab ehk teha veebis registreerumise paarikümne dollariga ja lennujaama jõudes templi eest 25 dollarit juurde maksta, mis kokku on ju odavam ?

Helsinkis VN saatkonnas koos templiga 3 kuud multiple entry 80€,5päeva.

www.vietnam-immigration.org ei vastanud kolme tööpäeva jooksul. Saatsin päringu ja ka sellele ei tulnud vastust.
Seejärel kasutasin www.visatovietnam.org
Vastuskiri tuli ca 1 h jooksul. Maksin krediitkaardiga ning kinnituskiri potsatas kirjakasti järgmisel päeval.

Hea, et oli piisavalt aega.

On minek Vietnami ning Kambodžasse ja mõtlesime teha samuti viisa interneti kaudu mitmekordse sisenemisega, aga tekkis küsimus, et kas kõik sisenemised Vietnami peavad olema sel juhul lennujaama kaudu? Või ainult esimene?
Vietnami lähme lennujaama kaudu ja vahepeal käime ka Kambodžas, kust on plaan tulla tagasi maad mööda. Kas sellisel juhul see viisa enam ei toimi? Või on see oluline ainult esimesel sisenemisel,et viisa lennujaamas nö ametlikult kätte saada?

Sa pead esimesel sisenemisel tegema mitmekordse sisenemisega viisa. Kust sa hiljem uuesti riiki tuled, ei ole oluline.

Samas kui saatsin päringu www.vietnam-visa.org leheküljele, siis tuli sealt nüüd lõpuks vastuseks:
We would like to inform that the visa will not allow you entry Vietnam by land when you come back Vietnam from Cambodia. Thus, on the way back to Vietnam, you should take a flight. If you would like to take a bus from Cambodia to Vietnam, you must contact with the Embassy to get more details.

Seega paistab, et vist ikka mängib rolli ka teistkordsel sisenemisel.. Kindluse mõttes peaks siis ehk ikka Helsingi kaudu tegema.

Kuna plaanisin viisa teha alles Vietnamisse saabudes siis tellisin ka selle kinnituskirja (approval letter) internetis. Maksin krediitkaardiga ja paari paevaga sain kirja katte ning printisin valja ja viskasin tollis neile lauale ning koik toimis. Kahjuks ei maleta, mis saiti kasutasin, eks neid ole mitmeid ja eks nad votavad koik natukene vahelt. Kui inglise keel probleemiks ei ole siis Wikitravelist voib leida tapsemat infot:

http://wikitravel.org/en/Vietnam#Get_in

Märts 2013 kogemus. Nädal enne reisi ostsin VOA viisa, sellelt lehelt: www.cheapvietnamvisa.net, single entry ja 30 päeva, kokku 16usd kahele (vahendustasu). Kõik vajalikud dokumendid saabusid 36 tunni jooksul. Lennujaamas suundusime otsejoones VOA punkti. Soovitav on blanketid enne ära täita, kindlasti 2 fotot kaasa võtta ja igaks juhuks tuleb välja printida ka fail, kus on kõikide taotlejate nimed. Viisa saamine võttis aega u. 30-35min, oleks saanud ka kiiremini, kui ei oleks olnud esimeste seas, kes viisataotlused üle andsid. VOA viisa eest maksime lennujaamas kumbki 45usd.

Viimane kommentaar Vietnami interneti teel tellitavast viisast on üle aasta tagune. Kas on kellegi veel lisaks kogemusi internetist tellitava teenusega? Kas on piiril selle kinnituskirjaga probleeme tekkinud?
Endal minek talvel ning tahaks interneti teel selle VOA tellida. (Võrdluseks- kui tellida läbi Estraveli viisa otse passi koos passide toimetamisega Helsingisse ja tagasi, oleks hind 113 EUR /inimene).

Sarnaselt jutukaga ka minul talvel minek Vietnami ning küsimus seoses viisaga on sama.

Meil minek oktoobris . Sai tellitud kinnituskiri (approval letter) eelpoolmainitud cheapvietnamvisa leheküljelt. Kinnituskiri oli postkastis päev peale maksmist. Töö kiire ja korralik. Hinnaks oli 7$ inimese kohta, kuna suurem grupp. Sellest kuidas Hanoi lennujaamas viisa passi saamine kulges, saaks kirjutada novembri lõpus.

Aivar, kui novembri lõpus tagasi saabud, oleks kena ,kui oma kommentaari lisaksid (meil minek dets alguses:). Tänud juba ette.

http://vietnamvisapro.com/ Kõik variandid ja vajalik info seal olemas. Ise maksin Paypal'iga 10$, kinnituskiri järgmine päev käes, Hanoi lennujaamas ühes sabas 5 minutit, siis teises 10 minutit, 45$ sulas ametnikule (tegelikult maksin eurodes, polnud probleem) ja lindi juurde kohvreid ootama. September 2014.

tegin ka sealt Kai Do soovitatud lehelt taotluse. vastuse sain juba järgmisel päeval.
Nüüd siis vaja oodata ja loota, et lennujaamas ikka 25 dollariga hakkama saan nagu seal kodulehel lubati.

Helsingi saatkonnast küsiti 45 euri +5 eur passi eest + saatmisele läheb veel ilmselt mingi raha. Loodetavasti tuleb lennujaamas tehtu ikka odavam
(Without immigration approval note, the consular fee (processing + stamping): 45 Euro/1 month single entry; 70 Euro/1 month multiple entry

Application can be done personally at the Embassy’s premise/sent via post.

Payment could be made in cash/bank transfer

Posti fee: 5 Euro/passport
Processing time: - 5 woking days since the rêceipt of the document)

käidud ja asi toimis.
Kohapeal sai maksta ka eurodes, tagasi anti kohalikus rahas.
Seal annad kõigepealt oma passid ja approval letterid ära, siis ootad niikaua, kui sinu nime hüütakse, siis maksad ja saad viisaga passid tagasi.
Sõltuvalt rahva massist võtab protseduur aega kuni 1h. Meil läks nii kaua.
Siis edasi järgmisesse järjekoda. Lennujaamas rahvast ikka palju ja järjekorrad pikad

Milline veebileht oleks kindel koht, et saab õige asja approval letter'i osas ja mingit tünni ei saa. Kõiksugu lehti on ja ei taha lihtsalt suvalisse kohta ka raha kanda.

Tegin just täna päeval taotluse
cheapvietnamvisaonline.com
lehelt. (see on praegu kõige soodasm 7 $ )
Paari tunni pärast sain juba vastuse,kirjas oli andmed uuesti ja paluti kontrollida,kas kõik on õige.
Andsin vastuse ja ka paari tunni pärast tuli kiri maksmise
kohta. ( Tasusin kliendilt saadetud PayPal saidil krediitkaardiga )
Homme või ülehomme lubati saata kinnituskiri.
Annan kindlasti kohe teada,kas kõik oli OK
Üldiselt kinnituskirja saidid kõik peaksid töötama,kuna
olen ka varem saanud kinnituskirja teisetelt saitidelt,hinnad
on aga väga erinevad.

Paco - tänud info eest... anna kindlasti teada kui kinnituskirja kätta said, siis tean saiti usaldada.

Kas keegi teab ka palju Vietnami viisa maksab.... kuna me lendame vietnami ja vahepeal käime sealt ka Bali'l siis ma tahaks teada mitmekordse sisenemisega viisa hinda.

Kui midagi muutunud pole, siis niinimetatud stamping fee on $50

Hetkel Vietnamis ja preapproval letter sai samuti võetud lehelt mida Paco kirjutas, kõik toimis kiiresti ja julgen soovitada!

-mull 21-
Ei võtnud poolt päevagi,kui kinnituskiri tuli mailile.
Hinnad on mitmekordse sisenemise kohta ka antud saidil:
cheapvietnamvisaonline.com
Kinnituskiri 9$
Viisa tempel lennujaamas 50$

Mulle ütleb, et sellist lehte nagu chiepvietnamvisaonline.com ei ole olemas. Õige aadress?

cheapvietnamvisaonline.com
Jah ,viga oli sees,parandasin ka eelnevates postitustes ära.