Vignette süsteem Euroopas

Tere. Kas keegi võiks mulle seleteda vignette kohta? Kas seda on vaja osta ilmtingimata olenemata liikulise suunast? Plaan on selline:

  1. Tallinn - Krakow (Poola)
  2. Krakow (edasi läbi Slovakkia) - Budapest (Ungari)
  3. Budapest - Zagreb - Plitvice järved - Rijeka - Opatija - Pula - Porec (Horvaatia)
  4. Horvaatiast Sloveeniasse: Postojna - Ljubljana - Maribor
  5. Sloveenia-Austria: Maribor - Graz- Viin
  6. Edasi Bratislava (Slovakkia)-Tallinn Selline on plaan. Lugesin, et Horvaatias on tasu sõidetud kilomeetrite eest. Teistes maades on aga see vignette. Aga ei saanud aru, kas seda on vaja üldse kohe sissesõidul või selle vajalikkus sõltub teelõikust? Seletage palun. Võib olla on vaja veel midagi teada nendes maades viibimise kohta, siis andke teada :)
1
2

Uuri siit http://www.theaa.com/allaboutcars/overseas/european_tolls_select.jsp Kui kiirteid ei kasuta, siis puudub vajadus "Vignette" järgi.

0
0

oli kiirteemaks 4.90 € 1 nädal (kiirtee on kuskilt Poola/Tšehhi piirist Bratislava (edasi Budapesti) peale)

0
0

Tegin umbes sama tripi eelmisel suvel, selle vahega, Sloveeniast põikasime korraks ka Itaaliassse ning peale Bratislavat käisime koduteel ka Tsehhis (Brno ja Praha) ning Saksas (Dresden, Berliin). Saksas kõik kiirteed tasuta, Poolat saab läbida nii tasulisi kui tasuta teid kasutades. Aga nii ongi, et osades maades maksad, et tõkkepuu alt läbi saada ja kiirteele pääseda, õigemini sealt väljuda. Kuid mitmes riigis vaja osta kleepekas(vinjett) autoesiklaasile. Austrias ja mõnel muul maal hoiatavad mitu korda nii piiriületusel kui enne kiirteele sõitu ja ka kiirteedel punase Vignette märgiga, mida saab osta lähimast bensukast (mingi 8 euri oli vist min ja kehtis vist 10 või 14 ?? päeva). Samas on maid, kus tõesti ei pane tähele, et oled kasvõi väga lühikesele maksulisele kiirteelõigule sattunud ja sellelt välja pöörates võib politsei rajalt maha võtta. Tõesti ei mäleta, oli see Slovakkias või Sloveenias, kus maksin mingi 20 eur trahvi mingi 5-10 km teelõigu eest trahvi kuna polnud õrna aimugi vinjeti vajalikkusest. Arvan, et mingi 3 või 4 kleepekat oli vaja peale reisi esiklaasilt vaevaliselt maha kraapida. Ja Austrias peatati korra ka kiirteel meid kinni kuna minu vinjett oli osaliselt kleebitud liiga kõrgele, selle tumendatud päikest varjava esiklaasiriba juurde ning politsei arvas, et tegemist mingi võltsinguga.

0
0

Oleks hea, kui maksad enne kiirteele sõitu kus on tõkkepuu. On ikka mõistlik osta vignette kohe piiril. Ei tahaks, et politsei pidas kinni ja maksan trahvi. Aga ei tahaks ka osta vignette, kui see ei ole vajalik. Veel kord seltage, kui sõita antud plaani järgi (konkreetsete teede järgi), kas siis igas riigis ostan vignette? sain ma õigesti aru?

0
0

Läbisime peaaegu sama marsruudi eelmisel aastal ja ostsime küll kõikides maades, kus vaja vinjeti. Ei tahtnud puhkust ära rikkuda kohaliku politseiga kuskil vaieldes ja see summa ei ole nii suur kokku! Konkreetselt: 1.Poolas ei ole vaja sel marsruudil 2.Slovakkia 15päeva - 6 euri 3.Ungari 10 päeva - 11 eur 4.Horvaatias on kiirteed tasulised tõkkepuuga st.pealesõidul saad tzeki mida pead mahasõidul näitama ja siis tablool näitab palju pead maksma. Maksta saad kohalikus kunas, eurides või kaardiga. Ei ole üle mõistuse kallis. Sel marsruudil Zagrebi ümbruses satute kiirteele. 5.Sloveenias 10 päeva -vist 9 eur oli? Muidu ei peaks aga Postonja juurest sai kohe kiirteele Maribori poole. Austrias oli samuti 10 päeva 8 eur. Vinjette on erineva pikkusega ja kui minnes - tulles satute samasse riiki siis tasub mõelda, kas mahute selle 10 päeva sisse edasi-tagasi või on kasulikum osta kohe pikemaks ajaks (kokkuhoid). Kuna oleme päris mitu aastat sealkandis käinud võin öelda, et ikka kontrollitakse vinjettide olemasolu, ka elektroonselt ja tuleb see kleeps esiaknale panna. Ise taas sinnapoole teel juunis... Lisan, et andmed on seisuga juuli 2009.

0
0

Kui selline marsruut, siis: Poolas - vajadust pole, Slovaakias ja Ungaris osta küll, Horvaatias ise tead - tõkkepuud, Sloveenias ja Austrias - osta vinjett, edasi jalle Slovaakia, ost sõltub sellist, kas juba ostetud Slovaakias kleeps veel kehtib või ei.

0
0

Suur tänu. Nüüd on kõik selge

0
0

Äkki võiksite jutustada oma reisidest. Mida huvitavat võib selle marsruudi ajal näha? Mida peaks kindlasti vaatama?

0
0

Kuidas seal majutusega? Ette broneerida ei tahaks. Max. 1000 krooni kahe peale/1 öö

0
0

Pole kunagi ette bronninud, poolas peaks saama hakkama öö 100 zl kui just 5 tärni ei taha.(ise olime 120zl ja neljakesi). Teistes maades oleneb kus soovite ööbida- hotell, motell, kodumajutus või kämpsis. Majutusi on küll ja lihtne reegel vähemalt Horvaatia kohta, ära jäta väga öö peale ööbimise otsimist! Ise oleme Horvaatias hoopis telgiga kämpsis olnud, sest kämpingud on seal väga korralikud ja odavad. Mida vaadata? Oleneb reisieesmärgist ja kestusest, sest vaadata on igal läbitaval riigis palju. Paar viidet: Krakowi vanalinn ja Wiel. soolakaevandus seal ligidal, Slovakkiast läbisõidul Tatra mäed, Budapest läbisõidul ja linnaäärsed odavad kaubanduskeskused, Plitvice järvedel võtke aeg maha ja nautige terve päev, Rijekasse sõitke üle Senji mäekuru(võimas vaatepilt alla merele ja laskumine mööda serpentiini alla) jne ja jne...

0
0

Majutus - ükskõik mis tüüpi, max olen valmis anda 1000 krooni kahe peale/1 öö. Vist mitmepäevalisi peatusi ööbimiseks ei tee (iga ööbimine on erinevas linnas). Reisi kestus on umbes 12 päeva (+/- 2 päeva). Huvi pakuvad lossid, kirikud, looduslikud vaatamisväärsused

0
0

summaga tuled uhkelt välja. Ma olen kõige rohkem välja käinud Bratislavas 3* tärni hotellis ca 70 EUR i suure apartmendi eest koos rikkaliku hommikusöögiga . Muidu kuskil 40 EUR i kanti on jäänud ööbimine keskmiselt Euroopas seal kandis , kuhu sa plaanid minna .Ja me alati neljakesi reisime , ning ette samuti ei broneeri v.a.esimene öö Varssavis.

0
0

40 EUR - mis tüüpi majutus see on? Minu teada seal majutus on kallim, eriti Horvaatias ja Sloveenias

0
0

Mitte midagi erilist. Tavaline apartment koos köögi ja dushiga. Tavaliselt ka kaks tuba ja rõdu olnud vaatega merele (Horvaatias). Sry jah-Sloveenias maksin esimene aasta 50 ja eelmine aasta 70 EUR i. Kuna see oli 10 km enne Postojnat ja aeg oli hiline , ei viitsinud odavamat vaadata . Aga pererahvas oli hästi meeldiv ja hinna sees ka hommikusöök tugev . Samuti kinkis ühe cd kaasa kohaliku muusikaga , mille cd-l oli üllatuseks pilt meist . Ta korra pildistas meid hommikusöögilauas ja treis kuskil kamorkas selle plaadile. Hästi meeldiv mälestus jäi.

0
0

Kolasin netis ja leidsin, etsuht hiljuti muudetud seadusi ja ehk teadmised teilegi kasuks tulevad... Budapest Kehtivad paaris- paaritu reg. numbri liikumised Budapestis seoses CO-gaaside suurenemisega õhus, kehtib ka välismaa autodele. Lyhidalt võite linnas liikuda oma paaritu viimasenumbriga autoga vaid paaritutel kuupäevadel! Kehtib siis kui heitgaasid õhus on yle lubatu olnud rohkem kui 2 päeva.Kehtib 6.00- 22.00 Trahv 100.000 HUF

Muud seaduserikkumised:

Kiirteel sõitmine abirajal- trahv 600 euri lubatud kiiruse ületamine 30- 50% trahv 120 euri 101-150% trahv 360 euri
üle 150% max 1200 euri

Sloveenia

1.juuli 2009a kehtib siis vinjett nädalaks 15 euri maksumusega,1 kuu- 30 euri, pooleaastast enam pole , aastane maksab nüüd 95 euri.Hind Euroopas üks kallimaid. Trahv mitteomamisel 500- 1200 euri.

Horvaatia

Alates 17.juuni 2008a võib jälle sõita kui sul sees 0,5% joove. Noortel juhtidel vanusega 16-24a jäi kehtima nulltolerants. Uudiseks see, et suveperioodil ei pea Horvaatias enam sõitma lähituledega, kasutades neid vaid tunnelites ja halva nähtavuse korral. Seadus lähtus sellest, et tulede põlemine vajab lisakütust, mis omakorda saastab rohkem loodust. Kiiruseületused: 10- 30 yle trahv 500 kuna 30- 50 trahv 1000 kuna
yle 50 trahv 3000-7000 kuna Eelnenud rikkumised võidakse asendada ka arestiga. Kuna vahelduva eduga elan ise ka Balkanil, siis oli vahelduseks uut ja mäluvärskendust ehk teilegi. Meeldivaid elamusi ratastel!

0
0
1
2
Lennupakkumised
Reisikaaslased