trip-krainetrip-ukraine-dark
Vilsandile jala

Kas keegi on suvel läinud jala Vilsandile? Kui sügav on vesi max.? Kas kusagil on ka rada tähistatud? Kui kaua võttis see aega? Meil on aega 1 päev. Kas see oleks mõtekas? Või matkata hoopis Harilaiul.

Saab küll, Papisaarest hakkad minema ja lähed veoauto jälgede järgi, miski 1,3m sügavust max aga seda kah lühikeseks ajaks. Miski 4,5km Papisaare nukist Vilsandini ja 80% maast on kuiv ehk mööda laide. Kirjutan seda veoauto sõidu mälestuste põhjal, endal ka plaan see tee niimoodi läbida, nii umbes lähima nädala jooksul.

Väärt kohad mõlemad, nii Harilaid kui Vilsandi. Eksimist pole karta. Elekrtiliinid jooksevad ka seal mäletamist mööda. Sügavus on suurim paadikanalis, aga ka seal pole see märkimisväärne. Ise olen käinud kaks korda, aga mõlemal korral veokaga.

"Sügavus on suurim paadikanalis, aga ka seal pole see märkimisväärne." Just-just! See on see koht, kus Tättel ja Matverel oli vesi ahjus, kui nad saunaahju Vilsandile tassisid :)

Hei-hei, stopp! Papisaare on sadam ja sealt ei saa mingi auto ega jalaga, ainult paadiga. Õige koht on ikka Kuusnõmme poolsaare ots ja sealt mööda madalaid. Orientiir on autojäljed ja elektriliin. Ärge ajage siin mingit Kurkse juttu, kes ei tea. Ja ärge siis infot kuritarvitage, eks.