WiZZAiri tühistatud lennu kompenseerimine

Tere, palun kogemustega reisijate nõuandeid! WIZZAiri lend (MXP-TLL) tühistati 20 min enne lennu väljumist. Pakuti hotelli (õhtu ja hommikusöögiga), selle pakkumise võtsime vastu. WIZZiga rohkem kontakti ei olnud. Piletite eest tasutud summa laekus automaatselt "WIZZ Account"ile. Selle saab loodetavasti sealt kätte? Ostsime uued nö viimase hetke piletid. Kes need kompenseerib? Reisitõrkekindlustus, või peaks WIZZ need kompenseerima? Kuidas see käib? Ja siis lõpuks kuulus "cancelled flight" kompensatsiooni teema. Kas ja kuidas selle WIZZilt kätte saab? Tänan ette asjatundlike soovituste ja õpetuste eest! Oli esimene selline kogemus, äärmiselt ebameeldiv selline!

1
2

Mis põhjusel lend tühistati? Sellest oleneb, kas on õigust kompensatsioonile või mitte.

Automaatselt ei tohiks lennufirma küll tühistatud lennu eest raha tagasi kanda, oled kindel, et sa ise refundi ei küsinud või kuskil oma broneeringus linnukest ei märkinud?

Olenemata tühistamise põhjusest peaks olema reisija valik, kas ta tahab piletiraha tagasi või soovib lennu ümberbroneerimist mingile muule ajale.

Kui Wizz maksis piletiraha "sunniviisiliselt" tagasi, siis ma tõesti oska öelda, kuidas tõestada, et see ei olnud sinu valik. Kui aga andsid nõusoleku Wizzile raha tagasi saamiseks, siis tuleb loota, et uued piletid kompenseerib reisikindlustus.

0
0

See oli tegelikult juba hommikul teada, et see lend tühistatakse. Flightradaris ilmub alati hommikul lennu juurde lennuk, mis seda lendu teostab koos selle täpse seerianumbriga. Wizzi lennu kohta seda infot ei tulnud. Lisaks see lend ei olnud kordagi "scheduled" staatuses. Seega Wizz teadis juba hommikul, et nad ei kavatse antud lendu opereerida, kuna ei edastanud Flightradarile antud liinil lendavat lennukit. Kummaline siiski, et alles 20 minutit enne lendu reisijaid sellest teavitati.

Aga mis lennufirma lennu tühistamise kohta teile ütles? Tavaliselt öeldakse tühistamisteates ka konkreetne põhjus.

0
0

Lennufirmadel on muudki teha, kui Flightradarile infot edastada. FR24 kogub oma info erinevatest avalikest allikatest.

20 minutit enne väljumisaega reisijate teavitamine on küll imelik, selleks ajaks peaksid kõik juba pardal olema.

@Reisija557, kas olite väravas, kui tühistamisest teatati? Mis info ekraanil oli, enne kui reisijaid teavitati?

Kui põhjust ei öeldud ja ei saa enam ka kuskilt teada, siis tasub kompensatsiooniavaldus igal juhul esitada. On lennufirma asi tõendada, kas oli tegemist erakorraliste asjaoludega.

2
0

@Reisija557
https://wizzair.com/en-gb/information-and-services/compliments-and-complaints/
Esita siin oma complaints.

Ekraanile ilmus teavitus, mis väravast lend läheb. Samal ajal kui liikusime värava suunas tuli teade e-maili peale, et lend on tühistatud. Väravas selgitati suuliselt, et võtke oma pagas ja minge hotelli (mille kompenseeris Wizz) ja otsige/ostke ise endale uued piletid.

0
0

Vastan järjekorras: lennu tühistamise põhjust ei öeldud, raha tagastati automaatselt, tühistamise teade tuli kõigepealt SMSiga, juures link hotelli pakkumisega, seejärel u 15 min enne lennuaega ilmus tühistamise teade ka tabloodele. Väravasse me ise ei jõudnud, kogu info saime sama lennu inimestelt (adekvaatse info). Minu küsimus oli aga, et kas kellelgi on kogemus WIZZilt (otse) kompensatsiooni saamisega?

0
0

Sain vastuse Wizzilt

Thank you for contacting Wizz Air Customer Service Department.

We are sorry to hear about this unfortunate situation, and after thoroughly investigating your case we confirm that flight W6 5558 TLL - MXP on 04/04/2023 was delayed/canceled as a result of unexpected circumstances.

The above referenced circumstances, as per the European Regulations 261/2004, fall into the category of Extraordinary Circumstances therefore, we regret to inform you that no compensation is due.

Nad on segamini ajanud kuupäeva ja lennu. Probleem ei olnud sinna lendamisega vaid tagasi lennuga. Huvitav, et nad ei jaga informatsiooni selle kohta, mis on see unexpected circumstances.

0
0

Tänan Jupi, leidsin nüüd ka e-mailid. Ilmselt saab selle jamaga veel tükk aega tegeleda. Kuidas Sa edasi käitud? Lennuabi vms? Tarbijakaitse? Jaga palun kogemust? Aitäh veelkord!

0
0

Kui Wizz minu Tallinn-Napoli tühistas 2h enne lendu eelmine suvi, siis nad kandsid lennu raha tagasi Wizzi kontole. Ma ostsin uued piletid kohe jätgmiseks päevaks ning Swedi kindlustus kattis selle kulu ilusti ära. Kindlustus küll küsis tühistamise põhjust, aga seda ei olnudki võimalik Wizzilt saada ning kindlustus ka leppis sellega. Ja kompensatsiooni küsisin läbi AirHelp firma. Nad küll võtsid kolmandiku vahelt, aga vähemalt ise ei pidanud tegelema ja novembriks oli ka see raha kontol.

2
0

Ma palusin, et nad saadaksid mulle dokumenteeritud kujul põhjuse, miks lend tühistati, et ma saaks sellega ametlikult edasi tegeleda. Samas ma ei usu, et ma kuhugi sellega jõuan. Rohkem sellisest sportlikust huvist. ;)

0
0

Fizz lend Malpensast tühistati tütrel ka nüüd laupäeval. Kui oleks nõus olnud ootama teisipäevani, siis oleks vist Fizzi lennuga täna Tallinna saanud. Seega lennufirma hoolitsus piirdus hotelli ja transfeeriga, lähipäevade kojulennud pidi igaüks ise otsima ja ostma.

EU261/2004 komp ja uus lennupilet (Air Balticu 1 suund ligi 270 eur pühapäevaks) tuleb tal proovida Fizzilt ja Swedi kaardikindlustuselt kätte saada.

1
0

Mulle tundub, et see lend tühistati, kuna Wizzil polnud Malpensas sellel õhtul ühtegi vaba 32Q/32B lennukit ja ju oli siis Tallinna lendu kõige mõttekam tühistada, kuna see oleks toonud Wizzile kõige väiksema kahju võrreldes teiste samaõhtuste lendudega.

Kui vaadata lendude ajalugu, siis paaril korral veel on Wizz eraldi Budapestist (kus nende baas on) Malpensasse tühjalt lennanud, et saaks lennuki Tallinna liinile ehk siis neil on konkreetselt ühest lennukist Malpensas puudus teatud päevadel. Ju siis sellel päeval oli Tallinna lennu täituvus nii väike, et ei olnud mõtet tuua eraldi Budapestist lennuk Malpensasse.

Ja loomulikult ei ütle nad sulle seda, sest muidu peaksid kompensatsiooni maksma, kõige mõistlikum lennufirma vaatenurgast ongi põhjendada "unexpected circumstances".

See on küll puhas spekulatsioon, aga ma ei näe muud põhjust, kui kõik teised Wizzi samapäevased lennud toimisid muretult.

3
0

Lennuabi iseendale:

"unexpected circumstances". Wizzair ei anna spetsiifilist lennuinfot eraisikule :) Selline vastus tuleb Sulle.

Aga kui paluda ennast esindada kohalikul tarbijakaitsel ja nemad teevad (n.ö juriidilise esindajana) päringu sinu eest lennuametile /kellele vaja, siis tuleb ruttu vastus, et selgusid "uued ja ootamatud" asjaolud ning tühistamise põhjus oli ikkagi nende süü:). Minul kõik toimis ja raha käes.

1
0

Mul oli sama olukord 02.07.2022, kui MXP-TLL tühistati. Selle väikse erinevusega, et sain tühistamisest teada vahetult enne seda, kui hakkasin hotellist lahkuma ning hotelli mulle ei pakutud. Vaatasin, et järgmine lend Tallinna oli neil kas kahe või isegi kolme päeva pärast, see mulle ei sobinud. Edasi toimus järgnev.

1. Lennu eest sain raha tagasi Wizz Airi kontole nende nn krediidina, kuid seda puhtalt oma hooletusest. Nad saatsid mulle kirja, et mul on kaks varianti: a) kas kannavad raha mu pangakontole tagasi või b) kannavad raha Wizz kontole krediidina. Kuna ma olin toona päris hõivatud, siis ma ei reageerinud sellele kirjale, arvasin, et aega küll sellega tegeleda. Siis sain kirja, et nad on raha mu Wizz kontole kandnud. Esimene reaktsioon oli, et miks küll nii, ma seda ju ei valinud. Aga kui hakkasin nende esimest kirja lugema, siis seal oli kirjas midagi a la sellist, et kui ma oma valikut nädala jooksul ära ei tee (kontole vs krediit), siis kannavad nad automaatselt raha krediidina Wizz kontole. Ok, mis teha, jäi nii. Kas sul ei võinud midagi analoogset olla? Kuna Wizz krediiti ei saa välja kanda, siis ei ole see päris kindlasti ok, kui sulle raha ilma sinu arvamust küsimata Wizz kontole tagastati.

2. Ostsin sama päeva õhtuks uued lennud. Ainuke reaalne variant, eriti rahalises mõttes, oli minna Ryanair-iga Helsingisse, öö Helsingis veeta ja sealt siis laevaga koju tulla. See läks meil kaaslasega kahepeale kokku ca 1100. Enamus sellest summast oli lend, ca 400 eur/in kui õigesti mäletan. Selles osas esitasin kindlustusele avalduse. Koos avaldusega esitan ka lennufirma kirja, kus nad ütlesid, et lend tühistati „due to unexpected circumstances“. Palusin hüvitada uue bussipileti Milano kesklinnast lennujaama + lend Helsingisse + hotell Helsingis + laevapiletid + hommikusöök laevas. Ehk siis, kõik lisakulud. Mäletan, et esitasin kahjuavalduse enne tööpäeva lõppu ning järgmine päev enne tööpäeva lõppu oli mul kindlustushüvitis juba kontol (Swedbank krediitkaardiga kaasas olev kindlustus).

3. Esitasin Wizz Airile nende kodulehe kaudu hüvitise nõude EÜ nr 261/2004 alusel. NB ! Selleks tuleb täita nende kodulehel olev vorm, millele on siin eelnevalt viidatud. Nendega ei ole võimalik telefoni ega maili teel suhelda. Tuli vastus, et menetletakse ja vastus tuleb 30 päeva jooksul. Siis mingiaeg tuli teade, et kvalifitseerun saama hüvitist, mis lubati maksta välja 30 tööpäeva jooksul. Tähtaegadest nad kinni ei pidanud, kuid lõpuks sain oma 400 eurot kätte. Selleks läks ca 3 kuud. Kui Wizz ei ole hüvitise maksmisest keeldunud, siis esimese asjana soovitan teha nende kodulehel avalduse. See käis väga kähku, midagi keerulist seal polnud.

3
0

Ikkagi maksavad!

Thank you for the response.

We would like to offer our sincere apologies for the unpleasant situation and inconveniences it may have caused you.

We value our customers and would like to offer compensation due to cancellation in accordance with Regulation 261/2004 of the European Parliament and Council of the European Union, as credit paid to your WIZZ Account in the amount of 120% of the total fare – 480 EUR.

This credit amount will be uploaded to your Wizz Account and will be at your disposal immediately, and it will be valid for 2 years. You could apply it to purchase Wizz Air flights or additional services online, for yourself and your travelling partners. If you would choose this option, please provide us the number of your own Wizz account.

Also, it is possible to get the compensation to your bank account (the amount will be at your disposal from 14 to 20 workdays) in the amount of 400 EUR.

In case you would choose this option, we would need you to provide us with the following details:

2
0

Tänan Jupi kogemuse jagamise ja heade uudiste eest! Ja tänan veel eraldi ka kõiki teisi kes oma kogemusi jagasid. Aitäh Valeria A, põhjaliku kirjelduse eest, Rips tarkuse jagamise eest, R6- hea teada, et on valik pusida ise või mõne firma poole pöörduda, Tom1967- ka meie jäime sellest 15.04. toimuma pidanud lennust ilma (saime koju läbi Frankfurdi 28 tundi hiljem plaanitust).Tänan! Lendame edasi!

4
0
1
2
Lennupakkumised
Reisikaaslased