Xi'an / Guangzhou / Peking / Shangai / Hong Kong

Tervist, Finnairil praegu kampaaniapiletid ülaltoodud linnadesse ja kuna pole enne Hiinas käinud, siis tekkis küsimus, et millist linna külastada. Sooviks head ostu kohta ( outletid oleks teretulnud ) , heade hindadega hotelle ja ka linna, kus ei hakkaks igav. ( vaatamisväärsused / loodus ) Foorumis on infot meeletult palju ja sellepärast loodangi siin saada mingisuguse kokkuvõtlikuma info.Tänud kõigile, kes vastavad.

1
2

HK va heade hindadega hotell.Lihtne koht Hiinaga alustamiseks, saab läänemaailma kogemusega hakkama. Peking ja Shanghai on päris Hiina, minul võttis ikka esimese hooga hinge kinni, Guangzhoust rääkimata. Xi'anis ei ole käinud.

1
0

Ma pole kindel, kas ostmise koha pealt Hiina nii väga odav ongi. Otsisin endale läpakat ja võrdlesin hindu Hongkongis ja üle piiri Shenzhenis. Käisin Shenzhenis ka sealses suurimas tehnikakaubamajas (müügil kõik, millest vähegi elekter läbi käib)  ja lõpuks ostsin ikka Hongkongist, sest oli lihtsalt tunduvalt odavam. Shenzhenis sai paari riidepoodi ka vaadatud ja ega ei tekkinud küll tunnet, et tahaks midagi osta. Euroopast saab odavamalt ja polnud päris see maitse kah.

1
0

Ülaltoodud linnnades käidud, nad kõik on külastamist väärt.  Ei tea, kauaks sa oma puhkust planeerid, oskaks paremini soovitada.  Soovitan näiteks Hongkong- Shenzhen- Guangzhou. Praktiliselt on see üks linnastu, metroo, tunniajase kiirrongi reisi kaugusel. Või siis Peking- Shanghai Xian kolmnurk. Kiirrongid väljuvad nende linnade vahel iga 10-20 minuti tagant, pileteid ei pea ette ostma, lähed jaama ostad pileti kohe väljuvale rongile ja kulged.

1
0

@sebinMa tean, et Hong Kong on viisavaba, aga kui minna rongiga Shenzheni ja Guangzhou poole, siis kas seal pole ka viisat vaja ?Igatahes plaanitud on mingi 5-6 päeva kohal.

0
0

Shenzhenni saab HK-st mingi piirilt antava spetsviisaga, aga mitte kaugemale

1
0

@jd Lugesin ka selle kohta, kuid kui minna rongiga Hong Kongist Schengeni, siis kas selle viisa saab sealt rongijaamast või Hong Kongist ?Internetis kirjas, et saab kuskilt sadamast, kuid reaalne kogemus on täpsem.

0
0

Shenzheni saad viisa piiri pealt, Kantonisse peab juba Hiina viisa olema. Viisavaba on seal piirkonnas veel Macau.

1
0

Seda nagu ka veel, et Shenzhen ja Guangzhou oleks nagu kahelt erinevalt planeedilt. Guangzhous astutakse sinust metroos läbi, kõik sülitavad jne, Shenzhen on täielik kontrast. Puhas, inimesed metroos viisakad. Vaadata - eriti pole, aga kogemusena päris huvitav.Viisa nikerdatakse piiril (Hongkongist metrooga minnes) suhteliselt kiiresti - juhul, kui seal keegi parasjagu olemas on. Shenzheni puhul tasub tähele panna, et sinna läheb Hongkongist kaks metrooliini, kuid ainult ühes saab viisa (siis Shenzheni VOA viisa, mitte Hiina viisa). See on parempoolne (ülemine) liin. Jah, viisa saab ka Hongkongist laevaga minnes (HKG lennujaamast on Shenzheni laevaühendus). 

1
0

Aga kui nüüd rääkida hinna ja kvaliteeti suhet, siis millist soovitada ? Hong Kong vist kõige põnevam, kuid siiski maailma kõige kallim linn

0
0

Ei oska võrrelda, sest pole näiteks Pekingis või Shanghais käinud. Hongkong pole kindlasti odav linn, aga kindlasti mitte ka maailma kalleim linn. Sina turistina lihtsalt ei pruugi neid odavamaid lahendusi alati leida. Nagu ikka, on iga linn vaataja arvamuses kinni. Kui puhtalt hinna ja kvaliteedi suhet otsida, siis Aasias on sadu muid kohti.

1
0

Peking, Shanghai ei ole odavad linnad, Hong Kongiga täiesti võrreldavad. Xian on odavam. Eks see kõik sõltub, kus sööd, kus magad, kus õhtut veedad. Transport ja vaatamisväärsused on kõigis neis mõistliku hinnaga. Valides Hong Kongi, saad Hiina viisat tegemata külastada Macaud ja Shenzheni.

1
0

Praeguseks on huviorbiiti sattunud hoopis Chongqing ja sealt edasi Chengdu.Tundub looduse ja suurlinna vahepealne ja hinna-kvaliteedi suhe ka paigas.

1
0

Kui neid kõiki linnu võrrelda, siis Chengdu oleks minu valikus viimane. Peale pandade polnud seal väga midagi vaadata, aga ma ei tea, võibolla on seal ostukohti. Selles mõttes on Guangzhou hea koht, sest hulgimüügikeskuseid igal alal ja osades kohtades saab ka ühekaupa osta, ei pea tervet konteinerit tellima. Loodust seal muidugi pole. Selles mõttes on Hongkong ideaalne, kuna on nii linna kui loodust. Minu jaoks on Hongkong nr 1 igas mõttes. Sealt saab Hiina viisa ka lihtsalt kätte. Ei pea olema lendude ja hotellide broneeringuid. Lihtsalt maksta tuleb rohkem kui saatkonnas tehes http://www.fbt-chinavisa.com.hk/services.htmlShanghai on ka äge aga mitte nii lihtne ja lollikindel nagu Hongkong. Olen sellest siin varem ka paar korda kirjutanud.

3
0

Tundub, et Hong Kong siis kõige mõistlikum. Chengdu lähedal pidi olema Huanglong rahvuspark ja Jiuzhaigou aga transpordiga pidi probleeme olema. ( ja algsest sihtpunktist - Chongqing 900 km kaugusel ) Teisalt ei saa ma aru, miks Hiina siselennud nii kallid on. CKG - HKG lennu eest 290€ on ilmselgelt liiga palju. 

0
0

OP ei tunne ilmselgelt (veel) Hiina elu loogikaid. Ja sageli müüakse rongides/lennukites esimesena läbi just äri/esimese klassi piletid.

0
0
1
2
Lennupakkumised
Reisikaaslased