Xi'an / Guangzhou / Peking / Shangai / Hong Kong
Tervist,
Finnairil praegu kampaaniapiletid ülaltoodud linnadesse ja kuna pole enne Hiinas käinud, siis tekkis küsimus, et millist linna külastada.
Sooviks head ostu kohta ( outletid oleks teretulnud ) , heade hindadega hotelle ja ka linna, kus ei hakkaks igav. ( vaatamisväärsused / loodus )
Foorumis on infot meeletult palju ja sellepärast loodangi siin saada mingisuguse kokkuvõtlikuma info.

Tänud kõigile, kes vastavad.

HK va heade hindadega hotell.

Lihtne koht Hiinaga alustamiseks, saab läänemaailma kogemusega hakkama. 
Peking ja Shanghai on päris Hiina, minul võttis ikka esimese hooga hinge kinni, Guangzhoust rääkimata. Xi'anis ei ole käinud.

Ma pole kindel, kas ostmise koha pealt Hiina nii väga odav ongi. Otsisin endale läpakat ja võrdlesin hindu Hongkongis ja üle piiri Shenzhenis. Käisin Shenzhenis ka sealses suurimas tehnikakaubamajas (müügil kõik, millest vähegi elekter läbi käib)  ja lõpuks ostsin ikka Hongkongist, sest oli lihtsalt tunduvalt odavam. Shenzhenis sai paari riidepoodi ka vaadatud ja ega ei tekkinud küll tunnet, et tahaks midagi osta. Euroopast saab odavamalt ja polnud päris see maitse kah.

Ülaltoodud linnnades käidud, nad kõik on külastamist väärt.  Ei tea, kauaks sa oma puhkust planeerid, oskaks paremini soovitada.  Soovitan näiteks Hongkong- Shenzhen- Guangzhou. Praktiliselt on see üks linnastu, metroo, tunniajase kiirrongi reisi kaugusel. Või siis Peking- Shanghai Xian kolmnurk. Kiirrongid väljuvad nende linnade vahel iga 10-20 minuti tagant, pileteid ei pea ette ostma, lähed jaama ostad pileti kohe väljuvale rongile ja kulged.

@sebin


Ma tean, et Hong Kong on viisavaba, aga kui minna rongiga Shenzheni ja Guangzhou poole, siis kas seal pole ka viisat vaja ?
Igatahes plaanitud on mingi 5-6 päeva kohal.

Shenzhenni saab HK-st mingi piirilt antava spetsviisaga, aga mitte kaugemale

@jd 

Lugesin ka selle kohta, kuid kui minna rongiga Hong Kongist Schengeni, siis kas selle viisa saab sealt rongijaamast või Hong Kongist ?
Internetis kirjas, et saab kuskilt sadamast, kuid reaalne kogemus on täpsem.

Shenzheni saad viisa piiri pealt, Kantonisse peab juba Hiina viisa olema. 

Viisavaba on seal piirkonnas veel Macau.

Seda nagu ka veel, et Shenzhen ja Guangzhou oleks nagu kahelt erinevalt planeedilt. Guangzhous astutakse sinust metroos läbi, kõik sülitavad jne, Shenzhen on täielik kontrast. Puhas, inimesed metroos viisakad. Vaadata - eriti pole, aga kogemusena päris huvitav.


Viisa nikerdatakse piiril (Hongkongist metrooga minnes) suhteliselt kiiresti - juhul, kui seal keegi parasjagu olemas on. Shenzheni puhul tasub tähele panna, et sinna läheb Hongkongist kaks metrooliini, kuid ainult ühes saab viisa (siis Shenzheni VOA viisa, mitte Hiina viisa). See on parempoolne (ülemine) liin. Jah, viisa saab ka Hongkongist laevaga minnes (HKG lennujaamast on Shenzheni laevaühendus).
 

Aga kui nüüd rääkida hinna ja kvaliteeti suhet, siis millist soovitada ?
Hong Kong vist kõige põnevam, kuid siiski maailma kõige kallim linn

Ei oska võrrelda, sest pole näiteks Pekingis või Shanghais käinud. Hongkong pole kindlasti odav linn, aga kindlasti mitte ka maailma kalleim linn. Sina turistina lihtsalt ei pruugi neid odavamaid lahendusi alati leida. Nagu ikka, on iga linn vaataja arvamuses kinni. Kui puhtalt hinna ja kvaliteedi suhet otsida, siis Aasias on sadu muid kohti.

Peking, Shanghai ei ole odavad linnad, Hong Kongiga täiesti võrreldavad. Xian on odavam. Eks see kõik sõltub, kus sööd, kus magad, kus õhtut veedad. Transport ja vaatamisväärsused on kõigis neis mõistliku hinnaga. Valides Hong Kongi, saad Hiina viisat tegemata külastada Macaud ja Shenzheni.

Praeguseks on huviorbiiti sattunud hoopis Chongqing ja sealt edasi Chengdu.

Tundub looduse ja suurlinna vahepealne ja hinna-kvaliteedi suhe ka paigas.


Kui neid kõiki linnu võrrelda, siis Chengdu oleks minu valikus viimane. Peale pandade polnud seal väga midagi vaadata, aga ma ei tea, võibolla on seal ostukohti. Selles mõttes on Guangzhou hea koht, sest hulgimüügikeskuseid igal alal ja osades kohtades saab ka ühekaupa osta, ei pea tervet konteinerit tellima. Loodust seal muidugi pole. Selles mõttes on Hongkong ideaalne, kuna on nii linna kui loodust. Minu jaoks on Hongkong nr 1 igas mõttes. Sealt saab Hiina viisa ka lihtsalt kätte. Ei pea olema lendude ja hotellide broneeringuid. Lihtsalt maksta tuleb rohkem kui saatkonnas tehes http://www.fbt-chinavisa.com.hk/services.html


Shanghai on ka äge aga mitte nii lihtne ja lollikindel nagu Hongkong. Olen sellest siin varem ka paar korda kirjutanud.


Tundub, et Hong Kong siis kõige mõistlikum. Chengdu lähedal pidi olema Huanglong rahvuspark ja Jiuzhaigou aga transpordiga pidi probleeme olema. ( ja algsest sihtpunktist - Chongqing 900 km kaugusel ) 

Teisalt ei saa ma aru, miks Hiina siselennud nii kallid on. CKG - HKG lennu eest 290€ on ilmselgelt liiga palju. 

OP ei tunne ilmselgelt (veel) Hiina elu loogikaid. Ja sageli müüakse rongides/lennukites esimesena läbi just äri/esimese klassi piletid.

Chengdu linnana oli mõttetu, aga seal ümber oli üht-teist teha:

- pandasid sai umbes meetri kauguselt näha http://www.panda.org.cn/english/
- Leshansis on maailma suuruselt teine (kui India oma juba valmis peaks olema) liivakivisse raiutud Buddha kuju
- Emei mäe otsa kõndimine oli samuti päris huvitav kogemuse
Viimased kaks eeldavad küll ööbimist Chengdust eemal

Lennupileteid ostsin kohapeal ctrip.cn-ist, Hiina seest ostes olid oluliselt mõistlikuma hinnaga.

Ise olen käinud Hong Kongis ja Macaus, Macau jättis oluliselt hubasema mulje (muidugi, kui minna, siis sama reisiga mõlemat külastada, saab kiirlaevadega nagu TLN-Helsinki vahel). Hong Kong mingit vaud esimese korraga ei tekitanud, Aasia teistest linnadest Singapur, Kuala Lumpur ja Bangkok meeldivad oluliselt enam. "Päris" Hiinas ei ole käinud.

Kui tahad ilusat loodust näha, mine Guilini piirkonda. Kasuta öörongi, saad majutuse ja edasiliikumise ühendada.  Kui tahad suurlinnaelu, siis Hong Kong ja Macau. Xiani loodus ka kena, aga jääb Hong Kongist liiga kaugele. Peking jättis mind täiesti külmaks. Shangais ei ole käinud.

Olen käinud Shanghai's. Ilus ja puhas. Kuid ma ei tea kuidas teistel eelkõnelejatel Hiinas läks, kuid meie olime veidi hädas, inimesed ei oska keelt. Ringi liikumine oli päris raske kuna oleks vahel soovinud miskit küsida, ka toidukohas. Eriti nad keelt ei oska, või siis sattusid meile juhtslikult sellised kes ei osanud :)  Kuid selle eest oli suur ja võimas linn. Hinnatase täitsa keskmine. Shopping keskustes käisime ka, et vaadata mida ka pakutakse. Jättis meile liiga tühja ja kõleda mulje. Kõik on suur ja võimas aga poed oleks justkui tühjad ja kaupa osta pole, pigem kallivõitu.

Kuid olime ka vähe aega.. kuna lendasime sealt edasi. Sõbrad kes on käinud on kasutanud ka giidi, kes siis aitab infovahetusega ja ehk soovitab huvitavaid kohti kus minna ja kus käia, viib ka kuskile sellisesse kohta kuhu niisama ei satu. 
Olen ka kuulnud, et ostmise mõttes tasub pigem minna Guangzhou'sse

Mälestusi 10 aasta tagusest reisist Guangzhousse:  99% inimesi ei saanud ühestki inglisekeelsest sõnast aru, kaasa arvatud taksojuhid. Igas hotellis oli siiski üks admin inimene kes oskas inglise keelt.  Metroos oli iga piletiautomaadi juures järjekord 30 inimest. Inimesed ületasid ristmikel sõiduteed massiliselt foori punase tule all, autojuhid ei vähendanud kiirust, lol. Oli veebruar, hotellis kütet ei olnud, temperatuur väljas 10, toas 12-14 kraadi, tuli koos üleriietega magama heita.  . Võib olla on nüüd asjad muutunud. Hongkong oli võrreldes sellega nagu öö ja päev.  Hongkong ise ei ole kallis välja arvatud öömaja.  Eelmisel aastal sõitsin Hongkongis metrooga umbes 10 peatust Big Buddha juurde, olin ainuke eurooplane terves rongis..