Zadar, Split või Makarska?

Käisin hiljuti Istra poolsaarel ja nüüd plaanin juba järgmise suve reisi Horvaatiasse. Milline neist asukohtadest oleks peatuspaigaks parim valik, kui on oluline lapsesõbraliku ilusa ranna olemasolu? Ka soovitused majutuskoha osas on väga oodatud. :)

Kindlasti Makarska ja hotell Maritimo-kaks sammu ja vees. Neil maa alune garaaž-parkla. Auto ei pea päikese käes seisma. Kohe sealtsamast kai juurest lähevad laevad Hvar ja Brac saartele-päeva pikkune ekskursioon, koos lõuna ja veiniga. Lastel Makarskas igav ei hakka. Teil samuti.

Vaata ka https://www.zaton.hr/en/ . Meie lastele meeldis seal. Liiva rand ja mitu basseini nii suurematele kui väiksematele. Õhtuste väljasõitude sihtkohad ka parajas kauguses.

Soovitan ka Makarskat. Ise võtsin Airbnb kaudu kesklinna majutuse, suht ikkagi 5 min ja promenaadil.

Kõik on suhteline ning sõltub isiklikest eelistustest ja ka võimalustest. Kui rahvarohkus meeldib on Makarska sobiv, sest vähemalt juulis on seal inimesi rohkem kui vett. Makarskast pisut edasi on oluliselt rahulikum Podgora, eriti selle põhjapoolne osa, kus on ka viisakaid igale sissetulekule sobivaid hotelle. Spliti naabrusest leidub samuti hea tasemega hotelle, kus lastega puhkamiseks suurepärased vöimalused. Rand on Horvaatias pea igal pool sama puhas.