Viimased kommentaarid

Tänud kõigile info eest, kuid küsimusi jätkub... Sõidamegi ilmselt Soulist Osakasse sihtkohaks Kyoto. Alternatiivset teekonda Busanist laevaga on keegi proovinud? Estravelist saadud info põhjal JP-pass ei kata Kyoto linnasisest transporti-kas peab paika? Häid hotellikogemusi peamiselt hea asukoha mõttes? Kus oleks nutikas rahavahetus teha ja millised olid teie suurimad elamused? Ette tänades K

Peatume hetkel Krakowis BC29 residence’s ja julgen soojalt soovitada. Asub nn juudi linnaosas, kust kõik on jalutuskäigu kaugusel, sealhulgas  vaatamisväärsused ning head söögikohad. Broneerides võiks vaadata ka hotels.com, kus hinnavahe nädalase majutuse puhul bookinguga võrreldes oli 100 eur esimese kasuks.Vastused esitatud küsimusele aga leiab https://visit.auschwitz.org/rezerwacja/termin.html?idg=1. Oli meilgi algselt plaanis, kuid jätsime morbiidsuse tõttu kavast välja.Liikumiseks kasutasime jalutamisele lisaks ühiskondliku transporti( nädalane 1 tsooni pilet 48 zlotti) ning Uberit, mis on kiire ja väga soodne(  50 zlotti versus 89 lennujaama taksoteenuse hind marsruudil lennujaam- vanalinn).Toitlustuse osas kujunes vaieldamatuks lemmikuks Pod Wawelem, mis paikneb Waweli jalamil, samuti pakkus maitse- elamusi Trezo, Szara, Hoang- Hai ja Karakter.

Vaktsineerimispass oli kaasas, kuid keegi eraldi sisse ei vaadanud....kuid ega see polegi ju ametniku jaoks vaid vaktsineerime ikka oma tervise huvides

Tulime just eile tagasi kahe nädalaselt reisilt mõttega, et lähme uuesti vähemalt kuuks, sest kui lihtsalt tahta kohapeal olla ilma pideva sebimiseta siis on peamiselt liikluse aegluse tõttu paar nädalat üsna lühike aeg. Liikusime marsruudil Colombo - Pentota- Ahungalla- Hikkaduwa - Galle- Unawatuna- Mirissa- Udawalawa. Kohalikud soovitavad loomade rohkuse tõttu Yala rahvusparki, isiklik kogemus Udawalawas jäi kesiseks eriti arvestades sinna minekuks kulutatud aega. Majutusime Riu Sri Lankas, millega jäime tavapäraselt rahule nagu Riuga kõikjal mujalgi. Meile tervikuna meeldis väga, igas külastatud paigas oli oma võluv nüanss.

Kuna pole Balil käinud ei saa kogemust jagada, kuid nähtus väga tervitatav ehk siis peale ülistuslaulude on hea lugeda ka pisut realistlikumaid lugusid. Meil kõigil on erinevad ootused ja ka vaatenurgad ning iga reisiselli kogemus on respekteeritav sellisena nagu ta on ilma vajaduseta aasida vähese reisikogemuse üle. Aitäh Kuuuurija!

Ega konkreetselt soovitada saagi, sest kõik sõltub ju ootustest ja võimalustest. Ise eelistan Kanaaridest enim Fuerteventurat ja just lõunarannikut/ Jandiat, kus on Teneriffega võrreldes sootuks vãhem turiste ja kõikjal imekenad liivarannad. Estravel müüb aeg- ajalt soodsaid reise läbi Soome ning ka hotellide tase on põhjanaabritel sagedasti parem.

Helsingis taksosõit üsna kulukas, sõltuvalt marsruudist jm asjaoludest arvan, et vähemalt 50 eur +/-. On mitmeid fb rühmi, kus soome eestlased taksoteenust pakuvad, mil hind sõltuvalt sõitjast 20-30 eur.

Kõik on suhteline. Ise hetkel Ahungallas, mida tugevate hoovuste tõttu rannamõnude nautimisks ehk esimeseks ei soovitaks.Imekena ja rahulik rand koos looduslikus keskkonnas elavate merikilpkonnadega on Hikkaduwa. Tänase kogemuse juures võtaksin nädala Colombos ja nädala rannal, rahvusparkide osas Udawalawa lihtsalt geograafilise läheduse ning suure elevantide esindatuse tõttu.

Lendan Tui- ga keskmiselt 4 korda aastas ja üle pooltel kordadel käsipagas kaalutakse üle. Pagasi kogust on võimalik juurde osta , kuid mitte ühel suunal

Kõik on suhteline ning sõltub isiklikest eelistustest ja ka võimalustest. Kui rahvarohkus meeldib on Makarska sobiv, sest vähemalt juulis on seal inimesi rohkem kui vett. Makarskast pisut edasi on oluliselt rahulikum Podgora, eriti selle põhjapoolne osa, kus on ka viisakaid igale sissetulekule sobivaid hotelle. Spliti naabrusest leidub samuti hea tasemega hotelle, kus lastega puhkamiseks suurepärased vöimalused. Rand on Horvaatias pea igal pool sama puhas.

Peab nime osas paika. Tegemist pole võistlusega, kes kus varem on käinud ......Finnairi ajalugu pole teema ja sestap oli see lend välja reklaamitud kui " avauslento" koos köige selle juurde kuuluva butafooriaga.