Zanzibar

Millised soovitused oleks hotelli - hosteli valikul: lõunarand, idarand, põhjas või Stonetownis. Pelgan, et rannikutelt ei saa hästi liikuma, sest nn mikrobussid vist peale 3 ei liigu, seega jääb vaid takso - 50 $-, reisihinnad stonetownist - rannikult ? Soovitusi ?

Miks Sa arvad, et mikrobussid peale 3 ei liigu? Ise käisime rannas küll ainult 1 kord (Zanzibaril ei olnud rannapuhkus eesmärgiks), kuid jõudsime kl 5-6 paiku õhtul marsaga ilusti linna tagasi. Tõsi, marsa oli täis - aga vähemalt liikusid need küll. Täis on need mikrobussid niikuinii alati, selline väga omaette ja ekstreemne kogemus, aga mitte midagi negatiivset - väga lahe, kuid muidugi aeganõudev. Liikumine üleüldse võtab Zanzibaril ja Tansaanias tervikuan palju aega.

Stone Town´is peatusime Flamingo Guest House´is (http://www.tripadvisor.com/Hotel_Review-g488129-d523524-Reviews-Flamingo_Guest_House-Stone_Town_Zanzibar_Zanzibar_Archipelago.html), mis oli selle hinna eest väga OK. Asukoht oli samuti hea. Muidugi on tegemist väga basic kohaga, sooja vett meie mõistes polnud - aga ega ei igatsenud seal 35+ ilmas ka.

Bussid ja daalad sõidavad ülitihti. Meie hotell Mtoni Marin asub Stone Townist umbes 5km kaugusel, sõit sinna 300 kohalikku. Oleme õhtul hiljem ka linnas käinud, tõsi küll, tagasi taksoga 4USD. Hotell suurepärase rannaga. Kas mõni eestlane momendil siinkandis on?

Mõned aastad tagasi Zanzibaril peatusime meie nii Stone Townis, kui ka mõlemil pool saart mõned päevad. Lihtsalt sellepärast, et saare mõlemad rannikud on nii erinevad. Sellist tõusu ja mõõna, kui oli Jambyanis, pole ma rohkem kohanud. Ja Kendwa, teisel pool saart oli jälle täiesti erinev. Stone Towni ööelu vajas ka muidugi nautimist, nii oli meil hotell kohe ööturu kõrval. Sooja vee all tuleb mõista päikesesoe, ja see oli meil olemas. Kuna meie jaoks on ainult rannas lebo liiga igav, siis elasimegi kõigepealt mõned päevad nn. pealinnas, ja seejärel rannikutel. Oli dalla-dallaga ringi loksumist vähem ja sai ringi vaadata. Loomulikult oleneb kõik ka ajast. Olime kokku saarel 12 päeva ja mandri Tansaanias 6 päeva.

Mina soovitaksin Kendwat, sest seal on ka korralik rand ning tõusud-mõõnad seda ei sega. Samuti natukene ööelu (ei saa öelda, et seda Euroopa mõistes palju üldse kuskil Zanzibaril oleks).
Nungwis pisikene rannariba, mis tõusuga kaob. Päeval mööda randa Kendwast Nungwisse 30 min jalutada, õhtul ei saam tõus.
Eriti aga annab idarannikul tõus tunda - päeval meri päris kaugel ning jalga peab kõvema tallaga jalanõud panema, et ujuma vantsida, sest seal meresiilid. Teeb ujuma minemise ebamugavaks.
Lisaks on seal väga väga vaikne - oled praktiliselt ainult enda majakeses + söögikohas. Kui lihtsalt vedeleda ei viitsi, siis paari päevaga tüdineb ära (kui juba piisavalt snorgeldatud ja küladesse jalutatud - NB! randa mööda jalutades tasub jalanõud jalga panna, teravad kivid)

Stone Towni tasub külastada, piisab ka ühest ööst minu meelest. Tasub kindlasti minna ka sinna parki, kus õhtul erinevad söögikohad avatakse (Lonley Planet soovitab ka seda). Mõnus koht chillimiseks on ka Tatu pubi.

Lisan veel juurde, et rannas on igati ok päevitusriietes liigelda (kuigi kuumuse ja päikese eest tasub end riietega, sh ka snorgeldades, kaitsta) aga mujal saarel ringi liikudes tuleks ikka moslemite tavasid austada - meestel särk seljas ja naisetel õlad, kõht ja põlved kaetud (eks osad turistid liiguvad ringi paljamalt, kuid lisaks teiste tavade austamisele ka endal mugavam liigelda, kui oled rohkem riides).

Flamingo Guest House Stonetownis on täielik jama. Siinse foorumi postituse peale broneerisime selle Eestist neti teel ära. Kui kohale jõudsime, oli pettumus suur, kuna hinna ja kvaliteedi suhe on totaalselt mööda. Ei ole vahest mõtet postitada siia asju, mis ei ole üldse õiged.
Loobusime kohe sellest kohast, kui tubasid nägime. Kõndisime paar tänavat, astusime mõnda kohta sisse ja saime kaubeldes suht viisaka majutuse - kolm kahest tuba 6 inimesele. Hind 10 000 Tansaania shillingut/nägu/öö, so üle 6 euro midagi. Hotel Pearl of Zanzibar.
Mõned päevad hiljem saime öömaja hinnaga 10 USD/nägu/öö. Konditsioneer sees, hommikusöök, puhas tuba jne. Edasi saime igal pool öömaja lihtsalt otsides ja kohapeal hinda oluliselt alla kaubeldes. Ei ole mingit mõtet panna ette Eestist, kohapeal on hinnad oluliselt odavamad.

Vastuseks TanelP-le - meie broneerisime Flamingo kohapeal olles ja meile see sobis. Enne broneerimist vaatasime veel hulga teisi guesthouse´e üle, kuid tulime Flamingosse tagasi - teised kas olid oluliselt kallimad või ei meeldinud vms. Muidugi ega me ülearu palju aega otsimisele ka ei kulutanud. Meil oli 4ne tuba. Kahju, et mu postitus teile muidugi pettumuse valmistas. Eks maitsed jms on erinevad.

Muidugi võib rolli mängida ka see, et me käisime seal 2012.a suvel ja see on ikka üsna ammu mõni aeg tagasi:) Eelduslikult on palju muutunud.

Ette pole tõesti mingit mõtet midagi bronnida, kui just mingeid erisoove poole. Me tookord oma 2-nädalasel reisil bronnisime ette ainult ühe öö Nairobis - saabusime kl 11 ajal õhtul, safari ning 5 päevaks villa Dianis. Kõik muu sai ilusti kohapeal leitud, ka kl 7-8 õhtul Daris ringi vaadates - kuigi meid oli 4 naist:)

Leidsin ühe pika jutu Sansibari/Zanzibari kohta:, usun et kõigile abiks, kes tahavad minna :)
http://reisijuht.delfi.ee/news/reisijutud/hakuna-matata-sansibaril-ei-ole-probleeme?id=75103283

Kas aprillis on mõistlik Sansibarile sõita ,või siis algab juba vihmaperiood