Zanzibarist Tansaaniasse ja tagasi?

Võib olla ääretu rumal küsimus, aga ikkagi.... Lennutame endid märtsi algul 2-ks nädalaks Zanzibarile. Plaan algul kohe 5-6 päeva veeta Tansaanias. Nimelt rahvuspargis(parkides).Maale saabudes on viisamaks ja netist leidsin, et Zanzibarilt lahkudes tahetakse veel raha. Nüüd siis tahakski teadjatelt teada, kas tuleb maksta lisatasusid ka siis kui, a)lendan saarelt Tansaaniasse, b)maandun Tansaanias, c)lendan tagasi saarele, d)maandun taaskord Zanzibaril? Uurisin seda netist, kuid kas ei sattunud õige infi otsa või olen blond(irw).

Sansibari lennujaamas ja oli 5 euro. Lendasin Dar es Salaami, st. siselend. Eelmisel aastal käisin praamiga, siis vist ei maksnud midagi. Arvan, et kui lendad 2 korda Sansibarilt, siis tuleb Sul maksta 2x5 euro või vastavalt dollarites. Vaatasin oma märkmikust: siselennul Kilimanjaro-Sansibar ei maksnud küll midagi. Samas rahvusvahelisel lennul on see maks piletihinna sisse arvestatud.

Tänud! Loodan, et asi kehtib siiani ja makse pole tõstetud!

Oskab keegi rääkida, kas peab tingimata bronnima eelnevalt majutuskohta, või on võimalus märtsis saada ka kohapeal midagi(nt. bungalod)

Käisime märtsis idarannikul Jambianis ja kohtasime vaid paari turisti. Bungalotes tundus elu suht väljasurnud, jõulud ja juuni-juuli olevat seal kõrghooaeg. Muljeid ja veidi infot võid leida siit: http://www.hot.ee/aafrika2009.

Haa! sina ju põdesid reisil tuulerõugeid. lugesin reisipäevikut. Aga infi eest tänud. Kuidagi imelik on bronnida pool aastat ette. Kuigi reise jälgides kahanevad kohad kuidagi imelikult ruttu.

Mul sama mure elmiskohaga Tansaanias ja Zanzibaril. Nimelt leidsin paar väga lahedat bangalod, kuid nüüd vaadates enam vabu kohti ole. Samas lugesin ametlikult kodukalt, et turismi kõrhaeg on jaanuar ja veebruar. Tuleb vist liisku heita, kas riskida ja minna bronnimata või siis loota õnnele :)

Zanzibarile maandudes tuleb piirilt osta viisa 50.-USD. Stone Towni saab kas taksoga(ise maksin 5.-USD) või minibussiga(nr.505) terminaali kõrvalt, kust algab pikk asfalttee(TSh 250.-,ehk 0,20 USD). Tagasi Stone Townist saab minibussiga nr.505. Stone Townis on Zenji Hotel väga ok ööbimiskoht. Põhjaosas ööbisin Kendwa Rockis ja lõunas Grandbungalows Jambianis. Stone Townist saab põhja(Kendwa,Nungwi)kas turistidele mõeldud minibussiga(10.-USD, või 10000.-TSh(8USD))või minibussiga nr.116(2000.-TSh ehk 1,5 USD). Jambianisse ja tagasi sõitsin daladalaga (1500.-TSh). Kendwa Rockist järgmine resort on itaallaste Eden, kus on rannabaar, milles internet on tasuta, kui ostad ükskõik, mis joogi. Muidu maksab ümbruskaudsetes kohtades 30 min 2000.-TSh. Lõuna ja õhtusöök on Kendwas mõtekas süüa Kijiji Cafes. Sukeldujatele soovitan Mnemba Islandit. Jambiani on väga vaikne ja igav küla. Süüa kannatab Karibu "restoranis"ja karastusjoogid osta postkontorist. Reegelina on väljaspool resorte söökide ja jookide hinnad vähemalt 2 korda odavamad. Tagasilennul Zanzibarilt ei küsitud eraldi lennujaama maksu.