Zimbabwe viisa piirilt?

Kas keegi teab kas Zambiast Zimbabwesse minnes saab piirilt (Livingstone-Victoria Falls) viisat osta Eesti passiga? Meie Välisministeeriumi leheküljel ei ole küll öeldud, et seda ametlikult teha saaks, aga mõned inimesed on ikkagi piirilt viisa saanud osta.

1
2

Keegi siin küll väitis, et korraks saab Zimbabwe poolele ka ilma viisata Vic Fallsist minna, aga üsna kahtlane. Mulle teadaolevatel andmetel ei kipu tänases seisus enam keegi Zimbabwe poolele. Isegi enamus overlandide tegjaid on valinud Victoria joa vaatamise Sambia poolelt ning väldivad Zimbabwet. Seega, kui juba enne ulus Zimbabwe poole peal tuul ning liikusid mõned üksikud turistid piiratuna hangeldajate rõngast, siis täna on see ilmselt veelgi nukram!

0
0

Hetkel just tegelen Zimbabwe viisaga. Üldine reegel tundub olema, et viisa tuleb eelnevalt Zimbabwe saatkonnast taotleda (mida teengi Zimbabwe Stockholmi saatkonnas). Samas on tõepoolest infot selle kohta, et Vic Fallsi juures saab mingi päevaviisa. Aga ma ei usu, et hetkel keegi sellele küsimusele adekvaatselt vastata suudaks, sest mingit "väljakujunenud praktikat" ilmselt pole. Ehk tavapärane "ametniku faktor".

0
0

Kavatsen lennata niikuinii Sambia poolele ja seal ka ööbida, aga kuna kosed on just Sambia poolel siis vaade kosele pidavat just Zimbabwest uhkem olema. On see nii? Viisa Stockholmist maksab SEK 460 + postikulud. Sambia viisa tuleb ka hankida "multiple entry", mis on ka tükk maad kallim. Kas see on seda väärt et paariks tunniks üle piiri minna?

0
0

Vaade Zimbabwe poolt on ikka uhkem kui Sambiast. Overlandiga minnes ei olnud märtsis küll probleemi ZIM viisa piirilt hankimisega, aga see võib täna olla hoopis teistmoodi. Kindlam on teha Stockholmis, aga see võtab hullult aega. ZIM poolt Sambiasse minekuks sai Vic Fallsi piiripunktist suvalise paberilipaka, mis "seadustas" viibimist Sambias ja tagasitulekut samal päeval, kas see ka vastupidises suunas toimib, ei julge öelda. "Ametniku faktor" on määrav. Märtsikuist olukorda Vic Fallsis ilmestab tõesti "Üksik turist ümbritsetuna hangeldajate hordist". Hotellid Vic Fallsis siiski ootamatult head ja täiesti norm hinnaga. Tricky värk on rahavahetus- hoolimata teeäärsetele plakatitele püstitatud ähvardustest on tänaval vahetamine siiski ainuvõimalik moodus, ametliku kursiga maksad pudeli õlle eest tõepoolest ca 1000eek. Tasub leida mõni usaldusväärsem kuju (näit.turismifirmast või baarist vms.) selleks otstarbeks.

0
0

Aafrikas reisides ei või kunagi kindel olla, et see info, mis sa siin (Euroopas) kasvõi nende saatkonnast saad, ka kohapeal kehtib. Ainuke peaaegu kindel viis sinna Zimbabwesse pääseda on viisa Stockholmis ära teha. See siis minu kui mõni kuu tagasi sealkandis käinu soovitus.

0
0

Tagantjärele tarkusena võib öelda, et Victoria Fallsi lennujaamas olin (september 2008) ainus, kellel viisa juba olemas oli. Ei saa muidugi 100% väita, et Eesti passi omanik selle saab, kuna ise formaalsusi ei läbinud, aga mulje jäi küll selline, et kes vähegi soovib, see saab. Mis puudutab minekut Zimbabwest Sambiasse, siis päevaviisat enam ei eksisteeri ja Eesti kodanik peab ostma 50 USD maksva viisa. Kipun samuti arvama, et see raha ei ole seda väärt, et Sambia poolele minna. Zimbabwest Sambiasse ja Botswanasse saab üheks päevaks minna ka single-entry viisaga. Aga kindlasti tuleb samal päeval tagasi tulla.

0
0

Palju siis maksis lennujaamast Vic Fallsi? 30dollarit nagu vanasti? Ja kuidas Vic Falls oli? Turiste kah oli?

0
0

Takso lennujaamast Vic Fallsi sõltub kauplejast. Mina sain 25-ga. Oleks ka 20-ga saanud, aga lihtsalt erakordselt sümpaatne taksojuht sattus. Victoria Fallsis turiste "oli näha". Aga pea kõik olid organiseeritult ja ööbisid kallima otsa majutuses. Odavamad majutused olid suuremas osas suletud. Naljakas, aga tõsi - ma ei näinud Zimbabwes ühtegi teist seljakotireisijat. Turism on üsna välja surnud.

0
0

Kas trip.ee-sse või oma blogisse? Oleks põnev ja huvitav lugeda.

0
0

Jõudumööda ikka kirjutan. Tõsi - plaanisin seal kauem olla, aga see riik vajab reisimiseks natuke teisi meetodeid.

0
0

Lugesin sinu blogi. Zimbabwe on väga tore maa. Kohtasin Matobo rahvuspargis sakslast, kes oli rentinud auto koos giidiga. Ilmselt oleks see üsna mõistlik. Aga loomulikult on Aafrika ja Zimbabwe väga kallid reisimiseks. Raha nad kohe oskavad küsida. Ja overlandid (näiteks Dragoman) vist juba väldivad Zimbabwet, igatahes kolisid nad ümber Vic Fallsist Sambia poole peale.

0
0

Paluks värskemat infot Zimbabwe viisa kohta. On seda on võimalik Eesti kodanikul hankida maale saabudes Harare lennujaamast?

0
0

Alates 3. märtsist peaks Eesti kodanik saama viisa piirilt. Immigratsiooni lehel pole veel muudatust väljas ja samuti pole muudatus sees IATA andmebaasis. Seega reaalselt näiteks Euroopast ilma viisata lennukile veel ei pääse. Kui just ei õnnestu saatkonnast või mujalt amtelikku kinnitust saada.

Pole leidnud ka ühtegi amtelikku teadaannet selle kohta. Info erinevatest uudistest ja turismifirmadelt. Lisaks failina uus nimekiri - https://scontent-arn2-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xtp1/t31.0-8/s960x960/12694884_987667994642620_7526027463501840435_o.jpg

Soovitaks esialgu selle kohta kindlasti ametlikke kinnitusi küsida, et oleks mida lennujaamades või piiril ette näidata. Kui info kinnitatult IATA süsteemi pannakse, siis vähemalt lennujaamadega ei tohiks probleeme tekkida.

0
0
  1. märtsi seisuga on Eesti nüüd ilusti piirilt viisat saavate riikide hulgas kirjas - http://www.zimimmigration.gov.zw/index.php/visa-regime Info on olemas ka IATA andmebaasis.
1
0

Sain m6ned p2evad tagasi viisa piirilt Mosambiigist tulles. Sama leht muille vatse siia lisas oli ka neil ilusti v2lja prinditud.

0
0
1
2
Lennupakkumised
Reisikaaslased