Kas on mõtet oma reisimisega toetada totalitaarseid ja/või sõjaväelisi valitsusi?
Ise ma seda mõtet ei poolda. Kust tõmmata piir, mis piirist alates sa oma reisimisega toetad riigi valitsust oma seal kulutatud rahaga?
Mõni siin foorumis on ka öelnud, et ärme lenda Aeroflotiga, toetame sellega Putini valitsust. Nonsenss.
Selle tabeli järgi ei ole vabadust ka nt Türgis, Tais, Kambodžas, Egiptuses, Venemaal, Vietnamis, Hiinas, Kuubal jne. Ometigi me kõik ju ka neisse riikidesse reisime ja naaseme sealt (valdavalt) positiivsete muljetega
Mis teised arvavad? Kas valides järgmist sihtkohariiki, mõtlete te sellele?
Mina olen selle teema üle küll mõelnud.
Kui tulevikus läheksin Küprosele, et kas Põhja- Küprosele ka minna. Samas endise okupeeritud riigi elanikuna peaksin ju teadma, mis tunne on kotis elada.

Kuna meie meedia suhteliselt pisuke, siis enamjaolt ei teagi, et mingi konflikt võib käimas olla.


Köies ise 2017a myanmaris, kui genotsiid algas, siis sellist õhustiku ei olnud nagu praegu dokfilmides nöeb. Käisime küll nii palju põhjas kui sai, aga kõik oli ikka rahulik. Tagantjärele tundub oht päris kõrge.

Praegune india - pakistani näide väga hea, kas ja kuidas reisida. Lendab üldse praegu turismilennud pakistani?

Kas nõukaajal siin käinud soome turistid toetasid okupatsiooni või oli kokkupuude nendega meile üksikisiku/ühiskonna tasandil pigem hea?


Enda ajaloost rääkides tundub, et kõlama jääb pigem positiivne pool, niiet ise ma ei näe Myanmaris käimises midagi halba. 

Kuigi mina ei tihanud Rohingade teemat kohalikega üles võtta, siis mõned pealt kuuldud vestlused jätsid mulje, et kohalikud arvasid neist nii nagu riigimeedia tahab, et nad arvaksid. Ei arva, et keegi peaks seal turistina "selgitustööd" tegemas käima, aga loodan, et kontakt teistsuguse maailmavaatega loob mõtteainet, kes ja kuidas ja miks neid valitseb. 

Ma Myanmaris kahe giidi käest küsisin selle rohingjate teema kohta ja ega nad eriti sel teemal rääkida tahtnud, põiklevad olid. Nende arvamus oli aga, et rohingjad on ise süüdi: otsivad valitsusega tüli jne. Minu arvamus oli/on muidugi vastupidine, aga vaidlema ei hakanud

Toeta inimlikke ja traditsioonidega kohti. Euroopa kultuur ☉

Kui Sinu jaoks Eesti Maa pole väljaspool Euroopat inimlikke ja traditsioonidega kohti, siis soovitan rohkem väljapoole Euroopat reisida.

Ma ühe teise teema all tõmbasin Iraani mainimisega muidugi sae käima. Tegemist loomulikult ebademokraatliku usudiktatuuriga, ent mind ennast panid imestama topeltstandardid - Dubai reisiteemade all ei maini millegipärast keegi kordagi AÜE ebademokraatlikkust, olgugi et Freedom House tabelis nad Iraanist veel tagapool. Kohapeal olid hinnad nii odavad, et oma ca 10 eurot päevas kulutades ei tekkinud küll tunnet et selle najal nende diktatuur üleval püsib. Kohale lendasin ukrainlastega ja majutusin kohalike (valdavalt valitsuskriitiliste) elanike juures, seega pigem torpedeerisin kui subsideerisin nende püha üritust :-)