Otsin 1-3 reisikaaslast Peruu-Boliivia-Tsiili seljakotireisiks suvel 2014

Salaam Aleykum!

Olen 24-aastane seikleja hingega noormees, kellel j2rgmiseks aastaks plaanis j2rjekordne suurejooneline retk yle m2gismaade ja k6rbete. Olen varem siit leidnud suurep2raseid reisikaaslasi mitmeks aastaks, kellest on saanud ka head s6brad kauemaks, nii et miks mitte j2lle proovida.

Reis oleks klassikaline seljakotireis, ehk siis valdavalt budget stiilis, transpordiks bussid, rongid, vajadusel ja kui see on kaaslastele ok, siis miks mitte ka h22letamine k6iksuguse liikuva materjali peale. 88bimine suuremates linnades ja mujal kus v6imalik coucfsurfing.org kaudu, alati k6ige l6busam ja huvitavam. Mujal siis ikka hostelid, ei pelga 2ra ka telkimist.

Reisi umbkaudne pikkus v6iks olla 2 kuud, aga ootan ka kirju neilt, kes sooviks liituda lyhema etapiga, kyll mingi logistilise lahenduse v2lja m6tleme, kui 2 kuud on liiga palju. Kohad mida n2ha valiksime loomulikult juba koos v2lja, aga minu esialgne visioon sisaldas selliseid etappe:

 • Lendamine Limasse v6i Cuzcosse
 • 7-p2evane Macchu Picchu trek, mis tuleb siis varem 2ra bookida ja maksab oma 300 eurot, aga usun, et on seda v22rt
 • Titicaca j2rve 22rsete kylade ja mystiliste pyhapaikade avastamine
 • La Paz-i tsill Boliivias
 • Maailma ohtlikuimaks teeks nimetatud La Paz - Coroico tee l2bimine
 • M6ne Boliivia m2e vallutamine (m6ni lihtsam, mis p2ris professionaalse alpinisti kogemust ei n6ua)
 • Maagilistel Salar De Uyuni soolav2ljadel unelemine
 • Boliivia edelaosa m2gede vahelt flamingodega t2idetud imeliste laguunide avastamine, nagu tyrkiissinine Laguna Verde v6i veripunane Laguna Colorada
 • Tsiilisse j6udes maailma k6ige kuivema k6rbe, Atacama, yletamine, j6udmaks San Pedro De Atacama'sse
 • Kosmilisel maastikul kulgemine Valle De La Luna's
 • Geisrite vahel jalutamine maailma suuruselt kolmandal geisriv2ljal, El Tatios, 4200m k6rgusel
 • P2rast higiseid ja tolmuseid seiklusi Vaikse Ookeani 22res l66gastumine
 • Enne tagasi minekut Peruu l6unaosas asuvatel kolossaalsetel liivaluidetel surfamine enne oaasi taandumist

Loomulikult annab sinna asju juurde lisada ja neid muuta vastavalt reisikaaslaste vajadustele ja soovidele. Kes on huvitatud, v6ib mulle saata s6numi siin, aga parem oleks saata see meiliaadressile [email protected] Elan hetkel Londonis nii et enne jaanuari Eestis kohtuda kahjuks ei saaks ning peaks leppima seni virtuaalse suhtlemisega. Lennupiletid oleks plaanis 2ra osta veebruaris-m2rtsis.

Mis muud, kui kirjutage :)

Mis Sul selle kõige hinnaklassiks lailaslaastus umbes mõeldud on?

0
0

Reisikirjeldus kõlab ahvatlevalt. Olen ka ise millalgi kindlasti Tsiilisse minemas.

Oled muidu ka turvalisuse peale veidi mõelnud (neile oled siiski valge inimene ja mitte eriti oodatud tegelane, ehk neile oled kui liikuv raha? Oskad Hispaania või Portugali keelt? Kui palju viisade hankimisega aega läheb ja kaua viisa kestab? Palju kaitsepookimist see reis eeldab? Kus piirkondades varem seljakotiga reisinud oled ja palju siis seda kogemust on? Ehk siis võib-olla oled väga kogenud reisijuht ja oskad ennetada ohtlikke situatsioone..

Aga mõte on väga teretulnud!

0
0

Tervitus!

Turvalisusmeetmed l2hevad ikka kasutusele. Varem olen huvitavamatest kohtadest k2inud enamustes Balkani ja Kaukaasia maades, "kurjuse telje" riikides nagu Iraan, Iraak ja Syyria, ning Indias. Igasuguseid huvitavaid situatsioone on ette tulnud. Midagi ikka on kylge j22nud, kuidas nendega tegeleda. Kindlasti teen vajaliku eelt88 2ra nende riikide kohta. Keelega veel sina peal ei ole, kuid mu praeguses t88kohas on enamus inimesi hispaanlased, nii et 6pin agaralt. Viisasid pole vaja alla 90 p2evaks. Kaitsepookimist vaatan hiljem, aga t6en2oliselt v2ga palju pole, kui juba India piirdus 1 v6i 2 systiga.

Ah jaa, ise arvestasin ca. 2400 eurot koos lennupiletitega, aga arvan, et saaks hakkama ka 1500-2000-ga.

0
0

Kas Juuni on kindel daatum paigas või sobib ka hiljem alustada, ütleme august-september? Tuleks hea meelega.

0
0

Tervitus! Pole paigas kindlat daatumit, august-september on v2gagi kaalutav. Praeguseks on aga veel paar huvilist olnud, nii et edasine s6ltub ka sellest, kui kindlaks sinu ja nende plaanid osutuvad ning juhul kui k6ik plaanivad tulla, peab ka k6igile sobiva daatumi leidma. V6id saata oma kontaktandmed, ning hea meelega saaks ka jaanuaris Eestis kokku kui t6sine plaan on :)

0
0

Ohh, kuidas tahaks tulla. Täielik unelmate reis minu jaoks, aga kahjuks pole v6imalik liituda. Palun, palun, kui vähegi v6imalik, siis kirjuta siia pärast, kuidas läks ja kas jäite eelarve piiresse. Minu poolt edu ja head reisi igatahes!

0
0

Kõigile kellel huvi soovitan minna ja nautida. Ise olin seal eelmine aasta 3 kuud reisimas ja enne elasin 2 aastat Kolumbias. Kui õnne on siis liigun tagasi Lõuna-Ammerika mandrile juba Jaanuarist. Turvalisusega ei tasuks muretseda kui ise ekstreemsusi ei otsi, samas hispaania keel on kohustuslik. Tsiili on kallis hetkel (kallim kui Lõuna Euroopa kohati) sellega peaksite arvestama, lihtsalt rohkem aega Peruus ja Boliivias veetma, viimane on minu arust parim riik Lõuna-Ameerikas (odav, huvitav ja ilusa loodusega).

Marsuut ja valitud punktid on nn gringotrail ehk kuulsaimad kohad seal piirkonnas seega nendega eksida ei ole võimalik.

Edu reisijaile, ise nii pikalt ette ei planeeri. Kui on konkreetseid küsimusi saatke sõnum trip.ee keskkonda.

0
0

Liituda kahjuks ei saa, aga kadestan. Ääremärkusena, et korralikku 7-päevast Inca Trail´i 300 euroga ei saa. Me tegime juunis 2013 4-päevast ja ilma porteriteta maksis see ca 436 eur (599 usd) per inimene. Me võtsime muidugi juurde nn pool-porterit per inimene - see maksis täiendavalt. Meie reisikorrladaja oli väga-väga hea, kindlasti mitte kõige odavam, aga kaugeltki ka mitte kõige kallim. Selline backpackeritele orienteeritud korraldaja, aga korraldus oli ülimalt tasemel, vajadusel saan soovitada.

Muidu aga kõlab nagu reis, kuhu ma ise väga tahaksin minna:)

0
0

Lugesin läbi plaanid ja tundub väga mõnus trip tulevat! Endalgi soov siin paari aasta plaanis kuskil 2-3 kuuline reis teha, plaanid veel ebaselged aga võimalik on Kolumbia-Equador-Peruu-Boliivia marsruut.

Kuidas plaanid edenevad?

0
0
Reisi algus
-
Reisi kestvus
-
Millist kaaslast soovid leida?
-
Lennupakkumised
Foorum