Viimased kommentaarid

Selleks korraks siis meie Tansaania reis läbi. Aga mälestused sellest maast on nii sümpaatsed, et loodan selle reisi veel tulevikus ette võtta.
Väga vaimustunud olid ka meie perede 10-aastased poisid!
Annan siin pisut ülevaadet meie reisist, ehk on kellelgi plaanide tegemisel abi.

Reisiseltskond 6-liikmeline: 2 perekonda (mõlemas ema-isa ja 10-aastane laps)
Meie lend:
Tallinn-Düsseldorf (Ryanair 50eur edasi-tagasi in.kohta)
Düsseldorf-Amsterdam-Nairobi-Kilimanjaro (KLM/ Precision Air 315eur edasi-tagasi in.kohta)

Olime varasemalt julgenud kokkuleppe sõlmida safarifirmaga Serengeti Sons Safaris, aga ettemaksu neile ei teinud. Nende pakkumine oli ülimalt soodne- 720USD 4-päevase safari eest lodge ja luxury-tented majutusega. Kusjuures lastele oli veel hinnaks 320USD.
Kuigi meil olid alguses kahtlused ja eelarvamused nende suhtes, siis tegelikkus kujunes hoopis vapustavaks, nad tulid meile öösel lennujaama oma safariautoga vastu, viisid meid kenasti hotelli, järgmisel päeval olid täiesti tasuta meie käsutuses ja näitasid Arusha linna ning viisid meid, kuhu me soovisime. Ülejärgmisel hommikul algas meie 4-päevane safari Ngorongoro-Serengeti-Lake Manyara. Nüüd võib öelda, et kõige vapustavama mulje jättis Ngorongoro, kus meil õnnestus näha väga lähedalt ka haruldast musta ninasarvikut, seejärel Serengeti, aga Lake Manyaras olime lihtsalt valel ajal, sinna peaks minema nn märjal hooajal. Samas väitis meie autojuht Anthony, et supervalik oleks olnud Tarangire.
Kuna meil oli valitud parema klassi majutus, siis meil kokka autos kaasas ei olnud. Kokk osaleb budget majutuse korral. Aga majutuskohad olid lihtsalt võrratud, kusjuures toitlustamine oli ka imehea. Serengetis olime luxury-tentis, see oli tohutu, kõigepealt teed telgiluku lahti- seal on tugitoolid, diivanilaud, vaibad maas, järgmise luku taga on magamistuba baldahhiinvoodite, riidekappide, laelampidega. Tagumine ruum telgist on eraldi duširuumi, wc ja buduaariga- kosmeetikalaud, tool, peegel. Me olime ikka päris hämmingus!
Ja siis magad seal, ümberringi loomahääled, hommikul pasundab elevant jne.
Kuigi algul arvasime, et kaua me neid loomi ikka vaadata jaksame, siis selgus, et 4 päeva jäi tõesti väheks. Ka laste arvates oli safari parim osa meie 3-nädalasest Tansaania reisist.
Meie autojuhist Anthonyst sai meile tõeline sõber ning julgen teda soovitada kontaktisikuks ja autojuhiks Tansaania reisil. Tegime omale seal kohalikud internetipaketiga kõnekaardid ja nii saime alati soodsalt sidet pidada.
Safari ajal põikasime ka kohaliku maasai hõimu juurde ning saime nendega laulda, tantsida ning astusime sisse nende majadesse. See oli erakordne kogemus.

Edasi viis siselend meid Kilimanjaro-Zanzibar. Kõigepealt olime 2 ööd Stonetownis, kus külastasime Forodhani Gardenis toiduturgu, sõitsime paadiga Prison Islandile. Siis suundusime Zanzibari idarannikule Jambiani piirkonda, sealt edasi põhjarannikule Nungwi Beachile. Rannad on põhja-piirkonnas kindlasti ilusamad ja mõõn ei sega ujumist. Jambianis oli ikka hommikul meri 2 km kaugusel ning saabus tagasi peale lõunat.
Nungwis ööbisime Baraka Beach Bungalows, väga soodne, isegi konditsioneeriga, imeilusa aiaga ja üsna mere ääres. Neil oli ilmselt piirkonna parim restoran, sest õhtuti oli nende juures raske vaba lauda leida, samas kõrvalrestoranid olid inimtühjad.

Tagasi mandrile sõitsime praamiga Zanzibar-Dar es Salaam 2 tundi 35USD pilet. Dar ei meeldinud kohe üldse mitte, olime seal lihtsalt öö ära ja varahommikul lendasime Dar-Kilimanjaro. Sealt edasi juba kodu poole.

Kokkuvõtteks võib öelda, et Tansaania jättis meile turvalise ja meeldiva mulje. Loodus oli ilus, iga päev oli eripärane ja üllatusi täis, inimesed toredad.

Safari firmaga jäime väga rahule: http://www.serengetisons.com/
Kohapeal soovitan võtta ühendust Anthonyga: anthony.maasai@gmail.com
Tundsime end temaga väga turvaliselt, on väga lahe tüüp, lapsed rippusid tal reisi lõpus kaelas ja ei tahtnud lahkuda :)
Mul on ka tema telefoninumber kui keegi soovib.

Ahjaa, kollapalaviku vaktineerimistõendit küsiti kohe Kilimanjaro lennujaamas.
Lennujaamas tegime öösel ka viisad 50USD tk. Pilt tehti kohapeal, seda kaasa polnudki vaja võtta.

Meie jõudsime Kilimanjaro lennujaama 09.02.2015 ning lennujaama uksest ei saanud enne sisse kui vaktsineerimistõend oli ette näidata. Meil olid vaktsineerimised tehtud, aga vastasel korral oleks valges kitlis tädi seda seal samas kõrvalruumis ära korraldanud :)

Tänud vastamast!
Küsisin neilt ka otse, et miks neid seal litsenseeritud korraldajate lehel kirjas pole.
Nemad vastasid nii:
The reason we do t belong to TATO is that it's just an association and we chose to belong to FRIENDS OF SERENGETI instead. The money it costs is better spent as it then goes to conservation projects and legal protection of wildlife and habitat for future generations. You will see us listed there and can click on their logo on our website to view our listing.

Samuti väitsid nad, et neil on litsents ning lubasid mulle sellest koopia saata.
Tegemist on 2012.aastal alustanud safari korraldajaga.

Tere!
Selline küsimus safari korraldaja leidmise kohta. Nimelt oleme minemas veebruaris Tansaaniasse (4 täiskasvanut ja 2 last) ning oleme võtnud siin erinevaid pakkumisi safari korraldajatelt. Arvestasime telkides ööbimisega, sest see on loomulikult kõige odavam, kuid nüüd saime esimese pakkumise selliselt firmalt nagu Serengeti Sons Safaris. Nende pakkumine 720 USD täiskasvanu ning 360 USD lapse kohta 3 ööd lodge majutusega lõi teised korraldajad ikka pika puuga üle. Ühesõnaga liiga hea. :) Samas ei ole nende kohta märki www.tatotz.org lehel, kus peaksid olema kirjas litsenseeritud tuurikorraldajad. Koduleht on neil korralik, FB leht ka.
Ettemaksu soovivad 50%, kas see on OK?
Kas keegi teab midagi sellest operaatorist midagi?
Kuidas on teie kogemused, kas olete teinud safari korraldajatele ettemaksu? Me saame muidugi aru, et neil on vaja ka majutusasutused broneerida ja olla kindlad et me ikka nendega tuleme, aga.....

Kas kohapeal safarit tellides on võimalik safarile pääseda kohe järgmisel päeval või bronnitakse pikemalt ette?

Lõpetasime eile 5-päevase tuuri Jagaga. Jäime väga rahule, ta on fantastiline inimene. Alati sõbralik, abivalmis ja viisakas. Turvaline autojuht. Tema peale võib alati kindel olla. Tema soovitusi tasub kuulda võtta- kui ta soovitab giidi või mingeid vaatamisväärsusi. Ning juhul kui keegi nüüd sinnakanti minemas, siis Jaga soovib väga, et keegi tooks talle SUURE EESTI LIPU!!!!! Ning eesti alkohol sobib talle ka!

Kui Jagale alkoholi ei tasu kaasa viia, siis mida võiks kingiks võtta? Meil kohtumine temaga 20.03. Mida üldse kohalikele kaasa võtta?

Meil saadud pakkumine 8-le inimesele 5-päevaseks reisiks Jagaga 780 EUR. Sisaldub transport- "very good" majutus (3 tuba)-hommikusöögid- sõit elevantidega.

Mina soovitan valida Krabi ja Ao Nangi. Imeilus puhas loodus. Väga hea paadiühendus saartega. Phuket sellega võrreldes rahvarohkem ja räpasem.