Viimased kommentaarid

Da Nang pikemaks puhkuseks ei ole hea. Kuigi linna sees olev rand on ilus ja meeletult pikk. See suurlinn sobib peatumiseks kaheks ööks/kolmeks päevaks. Da Nangi lähedal on aga üldse Vietnami parim peatuspaik Hoi An (mõistlik Grabiga läbida), koos imeiluse rannaga An Bang. Siin pead aga välja mõtlema, kas võtta ööbimine randa või linna sisse või hoopis pool aega randa ja teinepool linna sisse. See vahemaa jalgsi pole käidav. Aga taksoühendus on odavalt hea. Väga levinud on selle vahemaa läbimine jalgrattaga, aga lastega siiski ei soovita.Tegelikult on puhkuskohana koos vägevate rannarajatistega (rannabasseinid) lahe ka Nha Trang.Veetemperatuur tõuseb seal veebruari lõpus iga päevaga, on lahedasti ujutav aga mitte 28.

Railay koos Phra Nangiga on kindlasti parim valik sealkandis. Tonsai seal kõrval on aga mõtetu. Railayle saab laevaga/paadiga. Railayl on olemas mitmes tsoonis restode/kohvikute/pubide tänavad. Ja ka elava muusikaga (ansambliga) pubid. Rõivapoode on, aga vähevõitu. Kuid ostma võib ju üheks päevaks Ao Nangi paadiga sõita. Railay on rahuliku puhkuse-rannapuhkuse veetmise koht imeilusas kohas.

Mis selle reisi eelarve tuli: kütusekulud, teemaksud, ööbimised ja söömised. Kas üldine hinnatase on Eestiga võrdne (just söömise osas) või tuleb siiski odavam. Kui lihtne on kohapeal ööbimist võtta otse omanikult ilma Bookingit kasutamata. Kas Vignette saab vältida ka mitte kasutades kiirteesid või oleks see mõtetu.

Mina kasutasin seda lehte http://cheapvietnamvisa.net, hinnaks oli kõigest 6USD. Ca 24 tunniga sain kirja kätte. Approval letter oli nö. grupile korraga väljastatud, kus oli peal paarkümmend nime. Saigoni lennujaamas läks ca 20 minutit. Tähtis on et täidetud ankeet oleks kaasas ja foto peale kleebitud, sellega võidab lihtsalt aega. Tegelikult pole teist fotot üldse vaja, teist nad vastu ei võtnud/ see anti lihtsalt kohe tagasi.

Kõige mõistlikum on kui kaasa võtad eurod ja vahetad seal kas pankades või tänaval vastavates kohtades. Huvitav situatsioon oli ühes pangas kus 200 eurost ei saanud vahetada, kuna neile olevat see liiga suur. Järgmises pangas probleemi polnud. Kursid olid märtsis ca 24250-24300. ATM-e on ka igal pool. USD dollariga on hea toimetada ainult Hoi Anis moepoodides, sest seal ütlevad nad sulle kõik hinnad dollarites. Ja siis teisaldavad kohalikuks rahaks.

Nha Trangis olid hinnad 80000 kunt 100000 doing, sõltuvalt piirkonnast/ kaks rannatooli, koos madratsite ja päiksevarjuga. Hoi Anis An Bang beachil 100000 dongi, kul söid nende rannarestos siis said tasuta.

Kui peatuda Hoi Anis, siis küsimus on kas võtta hotell vanalinna tsooni Ancient Towni ja käia iga päev sealt randa või võtta hotell randa Cua Dai ja käia iga päev õhtuti vanalinna?

Kui peatuda just Da Nangis, siis millisesse rannapiirkonda tasub võtta hotell. Ehk kus tsoonis on õhtuti elu ja kus on ilus rand, et ei peaks eriti taksodega ringi kulgema.

Uurisin väheke- lapsed alla vanuse 16 dokumendi alusel tasuta, turistidest täiskasvanud 120000 VND (kohalikud ise peavd maksma 80000 VND). Maksu kogutakse vanalinna sisenevatel tänavatel ja kui piletit kaasas kanda siis saab siseneda vanalinna mitmeid kordi ja mitmeid päevi. Seega kui hotell on vanalinnas, siis iga päev randa minnes tuleb pilet kaasa võtta. Ja ostetud pileti eest saab siseneda ka kuni viide muuseumi.

Kas keegi oskab lahti seletada info, et Hoi Anis võetakse mingit turismimaksu 10dollarit. Kui see on nii, siis kus- kas hotellis või linna piiril?

Soome saatkonnast 45 Euro/1 month single entry; 70 Euro/1 month multiple entry. Viisa Helsingist tuleb 45 euri+ passide tagasi saatmise postikulu 5 euri, kokku seega 50. Approval Letter ca 10 euri+ 25 euri visa lennujaamast, kokku 35 euri. Teisaldatud 1usd= 1eur. Nii et lennujaamas sabatamise hind on ca 15 eurot.