KaieKo

Uus kasutaja, liitus Tripiga 1 aasta tagasi

0 meeldimist
0 postitust
1 kommentaari
Viimased kommentaarid

Tegime sama ringi nagu MaeL aprillis-mais. Üldjoontes olen MaeLiga nõus, kuid raha nii suures summas kohe lennujaamas ma vahetada ei soovita, sest sealne "teenustasu" on uskumatult krõbe. Tegelikult ei peaks ka Kuubale minnes olema kaasas tohutut hunnikut sularaha, sest vähemalt Havannas (aga ilmselt ka teistes suuremates linnades) on sularahaatuomaate piisavalt ning need annavad CUC'id kätte palju parema kursiga kui lennujaama money exchange.

Hääletamisega liikumisele ei tasu oma reisi üles ehitada, sest enamasti on liikluses vaid erataksod või hobused. Taksoga liikudes soovitan eelistada kollast Cuban Taxi't, sest neil on uuemad autod ja odavam hind. Ise muidugi saime sellest teadlikuks alles reisi viimastel päevadel :)

Ööbisime ainult casa particularedes ehk kodumajutuses. Esimesed ööd Havannas ja Viñaleses broneerisime booking.com kaudu, kuid ülejäänud leidsime kõik jooksvalt. Meil oli selline absurdne juhus, kus terve reisiseltskond (4 inimest) ajas ühiselt sassi tagasilennu kuupäeva, st olime valmis minema lennujaama 1 päev varem, kui tegelikult vaja. Avastasime seda alles südaöösel. Nii me siis istusime oma kohvritega Havanna kesklinnas ilma öömajata ja kohaliku rahata (olime selle üsna lõpuni ära kulutanud) ning valisime, millises pargis on ööbimiseks paremad pingid. Oli päris nukker olukord. Siis tuli aga üks poiss taksot pakkuma. Kurtsime muret, et enne taksot oleks meil vaja öömaja. 15 minutiga organiseeris taksojuht meile suht korraliku majutuse kesklinnas (25 CUC öö). 

PS. Mingil kummalisel põhjusel tehakse Varaderot väga maha. Me ka uskusime, et ei tasu sinna minna. Selle asemel nautisime 4 päeva Playa Largal rannapuhkuse osa reisist. Kuni me polnud Varadero randa näinud, olime oma valikuga rahul, sest rand oli liivane ja vesi soe, kuigi sama läbipaistmatu kui Pärnu rannas ja hommiku poole uhus laine kohutavat sodi rannale. Playa Largast läksime Varaderosse ja siis olime enda peale pisut pahased, et uskusime teiste hirmujutte turistidest jms. Tõsi, kui on soov matkata ja vaatamisväärsusi näha, siis pole Varaderos midagi teha, aga kui tahta lihtsalt teha 2-3 rannapäeva, siis soovitan soojalt Varaderot. Sealne türkiissinine meri ja valge liiv on seda väärt. Kindlasti on ka mujal Kuubas selliseid randasid, aga meie sinna ei sattunud.