Viimased kommentaarid

Büroodel on sildid peal ja agendid ukse ees, kes tahavad neid ekskursioone väga maha müüa. Pakutakse ka randades. Mõnes hotellis on kohalikud ekskursioonimüüjad, mõnes ei ole. Seda muret ei ole, et keegi midagi pakkuma ei tuleks. Ka kohalikult ekskursiooni ostes saab vastu kviitungi, kus on kirjas teie nimi, hotell, ekskursiooni nimetus ja pealevõtmise kellaaeg – täpselt samuti nagu Novatoursil ja teistel. Kokkulepitud ajal võetakse hotellist bussi või auto peale, aga kuna samale ekskursioonile on tulijad mitmetest hotellidest, sõidetakse vastavad hotellid läbi ja pärast ekskursiooni viiakse kõik inimesed oma hotellidesse tagasi.

Käisime äsja Tez Touriga Bodrumis. Reisi ostsime Anhel Toursist, kus oleme kogenud igati korrektset ja meeldivat eestikeelset teenindust ning Türgi reise ostame ka edaspidi julgelt Anhelist. Lend väljus nii Tallinnast kui Bodrumist õigel ajal, ainult et leedukate lennukis on väga kitsas istuda ja seekord juhtus turbulentsi ka üsna palju olema. Tez Touri prouad kohapeal erilist muljet ei jätnud, Kelli Palmet tundus üks tõsiselt karm mutt nagu siin ennegi on juttu olnud ja Karin Riba ei suutnud kehva diktsiooni tõttu ennast bussis ka mikrofoni abil kõigile kuuldavaks teha. Prouade huvi oli kalli hinnaga ekskursioone müüa, aga kui keeleprobleemi pole, soovitaksin pigem kohalikelt osta, kui oma raha peale vihane ei ole. Tezi prouad sebisid koos Olav Pedariga eestlastele omal algatusel jaanipäeva korraldada ja Olavi ilusa jutuga müüdi asi ka 60 dollari (!) eest maha, aga üritus jäi minu meelest küll nõrgaks ja meie bussis leiti tagasiteel, et selline hind oli puhas röövimine. Mõte oli iseenesest hea, aga teostus ja üritusel pakutu jättis soovida. Aga Bodrumi kant on väga kaunis ja tasub külastada, kui võimalust on.

TezTouri kodulehel on edasimüüjad kirjas, neilt saab hindu küsida, kui muidu ei leia. Club Reefi müüakse küll, ainult et enamasti mitte soodushinnaga.

Tulin eile TopToursi reisilt Hurghadast ja lend oli tõesti välja müüdud. Ei maksa kahelda, kui öeldakse, et nädal aega varem lennule kohti ei ole. See on vägagi usutav, kui mõelda, milline on ilm Eestis ja mis ootab ees Hurghadas. TopToursi laupäevase reisi kellaajad sobivad vähemalt mulle ideaalselt ja Estonian Airi lennuga klappis kõik suurepäraselt, lend väljus õigel ajal ja Tallinnasse jõudis isegi 20 minutit enne lennuplaanis märgitud kellaaega. TopToursiga saab küll reisida ja hea, et nad olemas on, meil on veidi rohkem valikut Egiptusesse reisimisel.

Mind moderaatorite nimed ei huvita, aga taolist mõnitamist sultanja poolt, millele viitas eelpool channel, on ebameeldiv lugeda. Jah, küsimused pole alati arukad, aga taolisi vastuseid pole minu arvates mitte keegi ära teeninud. Ma poleks muide arvanud, et sultanja on moderaator, mõtlesin, et niisama kuri inimene... ;)

Egiptus-Jordaania-Süüria ringreisi olen mina märganud vaid Novatoursil ja TopToursil, Embach Toursil on Egiptus-Jordaania-Iisrael ja GoTravelil Liibanon-Süüria-Türgi ringreis. Tensil on Süüria-Jordaania ja soovitaksin seda, kui võimalust on, sest Tensi on väga hea firma ja korraldus on igati tasemel.

Käisin sel kevadel TopToursi Egiptuse-Jordaania-Süüria ringreisil ja soovitaksin enne selle valiku tegemist uurida ka teiste firmade poolt pakutavat. Kõik need maad on väga huvitavad ja tasuvad külastamist ning meie reisil oli Jordaania-Süüria osa hästi korraldatud, kuigi Jordaania sai lõviosa ajast, Süürias olime minu arvates liiga vähe. Kahjuks oli korraldus täiesti mööda Egiptuse osas – suure kombinaathotelli rannapuhkus pluss Kairo ekskursioon koos paketituristidega. Ei midagi spetsiaalselt selle ringreisi jaoks kavandatut, nagu selle raha eest ootasime. Sellest reisi ostes ei informeeritud. Arvasime kogu aeg, et läheme oma grupiga Kairosse spetsiaalsele ekskursioonile. Öösel sõitis ette paketituriste täis buss ja ees ootas tavaline ekskursioon rõhuga papüüruseinstituutidel ja parfüümipaleedel. Selle reisi järgi otsustades oli Egiptuse osa siin mõttetu, võimaluse korral vaataksin muid variante kui TopTours.

Käisin suvel Hammametis, oma majutusseiklustest ja sisalikest-prussakatest kirjutasin "Le Khalife" teema all. Hiidprussakaid ma kartsin, ei julgenud magama minna, kui nad voodi all sibasid. Aga püüdsime prussakad kilekotti ja viisime õue, kuidas sa loomakestele ikka tapatalguid korraldad. Vastupidiselt paljudele siinkirjutajatele rõõmustas minu silma, kui puhas oli Tuneesias näiteks võrreldes Egiptusega! Olen mitmetes araabiamaades käinud ja Tuneesia tundus väga korralik. Inimesed, tänavapilt... mis sellel siis viga oli? Mida põhja poole, seda paremaks läks. Eriti meeldis, inimesed olid viisakad, ei käidud nii hullusti pinda nagu Egiptuses, siin oli lausa kaupmeeste paradiis. Keegi ei tülitanud ega tirinud varrukast, kõik olid viisakad ja lasid sul endal otsustada, kas on huvi või mitte. Käisime Hammameti ja Tunise medinas, ei midagi hullu, täitsa normaalne kogemus. Katsuge näiteks Old Sharmi turul nii kergelt pääseda, Hurghadast rääkimata! Muide, ma ei tea, kas ma sain teemaalgatajast õigesti aru, et Hammametis pidavat piraadilaevast ilma jääma? Ei jää, ka seal on neid laevu nagu kirjuid koeri. Pakkumine ületas ilmselt nõudluse. Igati soovitan Tuneesiat ja naistel pole seal tõesti midagi karta. Lähen kindlasti millalgi tagasi, siis ilmselt Jasmine Hammametti!

Mul tuli ka selline mõte, et miks peab tingimata mees kaasas olema? Huvitav, kui nad kutsuksid näiteks Tiina Mõisa, kas tema peaks ka elukaaslase ette näitama? :D Ja kas keegi on tegelikult ka selle televiisori vm võitnud/saanud? Kas selle "võidetud" auhinna saab ainult siis, kui neilt osaku ära ostad? Ja targematelt küsiks veel, et kas nad müüvad osakuid mõnes puhkekülas või on tegu hotelliga või on lihtsalt mingi maja?

Go Travel müüb praegu Czech Airlinesi pileteid soodushinnaga ja Damaskusesse saab 6495 krooniga. Müüakse kuni 31.08.2008, ehk on veel pileteid.

Mind on enne ka mitu korda sinna kutsutud, aga ma pole läinud. Alguses vist tõesti polnud neid auhindu, mida me "võitsime". Või telekat lubati vist siiski juba üsna ammu? Kuidas nad üldse valivad, kellele kutsed saata? Ma muide ei saakski praegu minna, kuna ei ole elukaaslast. Või ainult siis, kui rendin kellegi esindusliku :)... Soojemal maal saaksin elamise hankida ka ilma elukaaslaseta, aga ilmselt peaks enne prooviks rentima - valik oleks praeguse seisuga Tuneesia ja Egiptuse vahel. Kindlasti mitte Hispaania Päikeserannik, kus Holiday Club ilmselt osakut pähe määrib. Sultanja, kus teil oli "õnn" nende kaudu olla?

Mina olin ka see "õnnelik võitja", kes Holiday Clubilt kutse sai ;). Uus telekas kuluks ju ära küll, aga saatsin materjali siiski kohe paberikorvi. Ei tahaks hakata ennast millessegi mässima, mis hiljem liiga kulukaks võib minna. Kuigi Eesti kliima pärast olen tegelikult hakanud mõtlema elamise hankimise peale soojemas kliimas.

Selle „samaväärse“ hotelli kogemuse võib saada ka ringreisilt, kus peaksid asjad natuke paremini paigas olema. Nii juhtus ka TopToursi hiljutisel Egiptuse-Jordaania-Süüria ringreisil, kus Damascuse 4* hotelli asemel peatusime piiriäärses Daraa linnas kaugeltki mitte samaväärses hotellis. Seda küll TopToursist sõltumata, kuid TopToursi poolne reisisaatja proua Holvandus ei suutnud olukorra selgitamisega adekvaatselt toime tulla. Oli eriolukord, väidetavalt ei lubatud mingi tippkohtumise tõttu gruppe Damascusesse, aga oleks oodanud asjalikumat selgitust kui me kohapeal saime ja ausalt öeldes ka vabandust ebamugavuste pärast, mis jäi tulemata nii TopToursi kui kohaliku partnerfima poolt. Äpardusi juhtub ikka, aga väga oluline on see, kuidas inimestele asju selgitatakse. Mind vihastas välja TopToursi esindaja ääretult ebaõnnestunud selgitamiskatse, mitte niivõrd juhtunu ise. Aga mis seal salata, reisin TopToursiga ka edaspidi, kuigi vahel asja eest kritiseerin.

Ma võin müüa ühe koha naisele 21.-27.05 Tensi Reisidega nartsissifestivalile. Äsja selgus, et mu kaaslane ei saa siiski tulla, reis on meil juba välja ostetud ja oleks hea asendaja leida. Kui on huvi, kirjutage tinal@hot.ee

Eden Rockis on väljast söögi-joogi ostmine normaalne asi, täiesti lubatud ja keegi ei kontrolli. Poest tulete ju nagunii linna poolt ehk siis hotelli tagant trepist üles, kus kedagi vastas ei ole. Kui trepist alla paremale minna, on paar väikest poodi, kust on hea ligidal juua osta. Trepi otsa juures on ainult õhtul turvamees, keda tavaliselt pole isegi näha, aga ta pole seal kottide kontrollimiseks, vaid ikka võõraste peletamiseks. Mul on ka endal homme Sharmi minek, aga seekord mitte Eden Rocki, aga sinna lähen kunagi meelsasti tagasi.

Eden Rocki kliendid käivad all Lido rannas - liivarand, alguses suht madal, sobib lastele ja sügava vee kartjatele. Mingeid spetsjalanõusid vaja ei ole. Wifiga oli minul seal hotellis ilge jama, aga tol ajal tõmmati mingi kaabel puruks ja polnud mitu päeva mingit Internetti. Esimesed paar päeva Wifi töötas ja seal hotellis on see tasuta. Tean, et keegi samal ajal seal olnud eestlastest ostis linnast poest mingi värgi, et Wifi töötaks, ma täpsemalt ei tea, mis jubinaga oli tegemist. Mina pärast oma arvutis Wifit tööle ei saanud, ehk on nüüd asi korras.

Näiteks Süüria on üks neist riikidest, kes Iisraeli viisaga tegelasi oma riiki lasta ei taha.

Kunagi ilmunud sarjas „Maailm ja mõnda” oli palju häid raamatuid, noore tüdrukuna mind lausa vapustas P. ja M. Grzimeki „Serengeti ei tohi surra”. Selle sarja teine lemmik oli G.Durrelli „Joobnud mets”. Durrelli raamatud olid enam-vähem kõik huvitavad. Paeluv lugemine oli „Kalad laulavad Ucayalis”, „Lumetiiger” ja „Pronksnaeratus”, Kon-Tiki ja Ra raamatud... Välismaa autoritest meeldib veel P.Theroux „The Pillars of Hercules” reisist ümber Vahemere. Eesti autoritest on minu jaoks absoluutne tipp Friedebert Tuglase „Reisikirjad”. Väga nauditavad (kui nõukogude asja mitte tähele panna) on Vladimir Beekmani reisiraamatud, seda mitte ainult huvitavate detailide rohkuse, vaid ka suurepärase eesti keele tõttu.

Kas loobusite üldse TopToursi reisist või ootate edasi? Millal minek oleks? Mina saatsin neile eile meili küsimusega, et kui esimesena valitud hotelli ei saa, mis siis asemele? Veel pole vastust saanud, õnneks on tööga nii kiire, et pole aega helistada ja jamada. Mitu nädalat on veel plaanitud sõiduni aega ka. Ja ma olen "alles" 18 päeva vastust oodanud! ;)

Pöördusin TopToursi poole esimest korda, seega varasem kogemus puudub. Olen käinud näiteks Marhabaga Sharmis ja jäin väga rahule. Nemad kahjuks Hurghadasse reise ei tee. Ka olen käinud Egiptuses oma orgunniga ja reisisin Alexandriast Abu Simbelini välja. Seekord oli soov lihtsalt väikest rannapuhkust nautida ja ma ei teadnud, et TopToursiga selline värk on.

Broneerisin 2.novembril, täna on 16.november ja mul pole hotelli kohta, milleks on Palma De Mirette Hurghadas, TopToursist mingit kinnitust.

Jah, see partnerite jutt on tõesti imelik - kui partner paari nädalaga ei saa oma tööd tehtud, tuleks ta välja vahetada. Minu plaanid lõi see igal juhul totaalselt sassi, nimelt oli selline mõte, et mina tulen Eestist ja mu tütar ühest teisest riigist, võtame mõlemad sama hotelli ja saame Hurghadas kokku. Broneerisime Palma De Mirette ühel ajal, talle öeldi tema reisibüroost paari päeva pärast, et kahjuks pole kohti ja pakuti välja asendushotellid. Ta siis võttiski endale teise hotelli, minul pole TopToursist seni mingit uudist.

Liiga vara kiitsin, homme saab 2 nädalat broneeringu tegemisest, aga ei mingit kinnitamist! Ma olen ikka veel selle esimese valitud hotelli juures, selle kohta vastust pole ja uut pole veel pakutud. Aga ma saan aru, et viga on ennekõike Egiptuse partnerites. Olen Egiptuses käinud ja pikemaltki peatunud, olin varem Egiptuse fänn, aga nüüd hakkab nende asjaajamine päris kõvasti ära viskama.

Aitäh vastuse eest, Roman. Topi konsultant helistas mulle ja rääkis, et sel sügisel on partnerfirma saatnud kinnitused hilja ja enne ei saa kindlalt just minu soovitud hotelli lubada. Milleks on muide Palma He Mirette Hurghadas. Lubati samaväärset, kui sinna ei saa. Plaanis on minna 9.detsembril, sinna on õnneks veel aega. Ma pole TopToursiga kunagi enne reisinud, aga vähemalt kontoris on olnud normaalne teenindus. Olen ise kohal käinud, meilivahetus on olnud aktiivne ja konsultant on mulle ka omal algatusel helistanud.

Lennujaamade poodides on reisijuhid müügil, aga soovitaksin enne ära osta, näiteks Krisostomuse internetipoest, seal on praegu reisijuhtidele - 20% soodust. Kas LP või RG on muidugi maitse asi, aga kui ei jaksa või ei ole aega paksu raamatut uurida ja tahad juttu ja pilte enam-vähem võrdselt, soovitan Eyewitness Traveli reisijuhti.