41% prantslasi toetab ideed piirata lendamist 4 lennuga elu jooksul
veigo
veigo
13. okt 2023 07:55

Hiljuti Prantsusmaal turu-uuringu firma CSA (Consumer Service and Analytics Institute) poolt läbi viidud uuringu põhjal toetab 41% prantslasi ideed, et kliima säästmise eesmärgil võiks olla inimestel lubatud teha kuni 4 lendu elu jooksul. Kõige suurem on toetus noorte hulgas - tervelt 59% 18 kuni 24 aastastest noortest on valmis sellist ettepanekut toetama.

Kuigi enamik prantslasi lendude piiramist ei toeta, oleks 64% küsitletuist keskpikas perspektiivis valmis oma lendamist piirama. Kõige rohkem on valmis lende piirama alla 35 aastased prantslased, kellest 72% suhtus mõttesse positiivselt.

Juulis läbi viidud uuringus küsitleti 1010 täisealist Prantsusmaa kodanikku. Piirang puudutaks nii äri- kui puhkuselende, ühe lennu all mõeldakse edasi-tagasi lendu.

Kuhu 4 lennu piiranguga reisitaks?

Juhul, kui selline piirang kehtestada, oleks prantslastel kõige suurem soov külastada järgmisi riike – USA (31%), Kanada (14%), Jaapan (13%) ja Austraalia (11%). Kõige populaarsem reisisiht oleks Põhja- või Lõuna-Ameerika, järgneksid Euroopa ja Aasia.

Ajalises plaanis jaotaks eelistaks 24% inimestest lennata korra iga 5 aasta tagant, 40% teeks ühe lennureisi iga 10-15 aasta tagant ning 28% jätaks lendude vahele 20-30 aastat.

Taustast

Prantsusmaal on kliimateatri etendamine kliimadebati oluline osa. Nii keelati suure PR kära saatel selle aasta mais ära Prantsusmaa siselennud, millele leidub alla 2,5 tunni kestev rongisõidu alternatiiv. Kuigi otsust saatsid sellised epiteedid nagu "tugev sümbol", "oluline signaal" ja "esmakordne maailmas", on selle mõju kliimale minimaalne. Prantsusmaa lennunduse emissioone vähendati 3 lennuliini keelamisega 0,23% ja kogu Prantsusmaa emissiooniheidet 0,01%.

Samas ei saa lendamise drastilist piiramist päris utoopiliseks ideeks lugeda. Tõenäoliselt saame me peagi lugeda aruteludest süsiniku passi kehtestamise teemal, mis võimaldaks jälgida iga inimese tekitatud süsiniku jalajälge suurust. Sealt edasi pole enam keeruline mõelda.

Piirangut kõrvale jättes tegelikult vaat et mõneti huvitavamgi fakt, et kui prantslastele anda võimalus teha elu jooksul max 4 lennureisi, siis eelistatuim sihtkoht on USA. Ja teine Kanada. Mitte näiteks Jaapan, Tai, Hiina, Brasiilia või kasvõi Egiptus või laiem Aafrika..

1
0

see tundub pigem, et "mul pole raha, ärgu teised ka lennaku" suhtumine.

5
0

Ja mitu lennufirmat/lennujaama siis tegutsema jääks ja mis sihtkohtadesse lennata saaks? See on nii idiootlik plaan, et poleks pidanud üldse meediasse jõudma.

0
0

Mind härib selle artili juures pigem piir euroopa ja aasia vahel.

2
0

Samas on ikka üsna ükskõik ka, kas ja kuhu mõni prantslane lendab või ei lenda.

Loogilisema piirangu saaks teha näiteks riigi pindala ja rahvaarvu järgi. Näiteks prantslastel hea tükk maad käes, saavad seal rongi ja ratta ja elektriautoga ringi turistitada, aga meie, väikeste riikide elanikud, võime nende eest lennata ja neil külas käia. Jalajälg on kohe tunduvalt väiksem.

1
0

Eks seal natuke asi ka selles, et Pariisist, Lyonist ja mujaltki Prantsusmaalt pääseb rongi ja autoga suhteliselt kergesti Euroopa tuumaladele. Heade rongiühenduste, rääkimata kiirteedevõrgustikust, olemasolul pole alati lennata vaja. Pigem vastupidi. Ja Prantsusmaal endas reisides ka võimalik nii talviti suusatada, suviti rannas ning tahtmise korral ka mägedes käia. Ehk pea kõik on omal maal olemas ja kui tahtmine näiteks Londonis, Barcelonas või kasvõi Itaalias, Portugalis, Saksamaal, Hispaanias vm käia siis kõik see on tehtav ka lennureisideta. Meie asume Euroopa ääres ja lisaks kaugusele Euroopa tuumaladest on ka ühendused võrreldes Prantsusmaaga meil märksa kesisemad. Kiirteid või kiirronge, mis ühendaks kasvõi naabritega, rääkimata tuumik-Euroopaga, meil teatavast ei ole.

Nii et maailm läbi prantslase silmade on üsna erinev meiga võrreldes. Meilt lennukita kuhugi mujale Euroopas eriti ei saa, aga Prantsusmaal on teine olukord.

1
0

Lutikad on prantslaste ajud nahka pannud

4
0
Kuidas muuta reisifotod unustamatuteks mälestusteks?
PrintMeEasy
Sisuturundus
Kuidas muuta reisifotod unustamatuteks mälestusteks?
ŠIAULAI - TURISMIAVASTUSTE PARADIIS PÕHJA-LEEDUS
Šiauliai Tourism
Sisuturundus
ŠIAULAI - TURISMIAVASTUSTE PARADIIS PÕHJA-LEEDUS
Lennupakkumised
Foorum
Reisikaaslased