Tänasest saab taas Gruusiasse reisida (kuid mitte lennata)

Alates 1. juulist avas Gruusia piiri taas välisturistidele, kuid seda küllaltki valitult. Vaatamata sellele, et enamik turiste saabub Gruusiasse naaberriikidest, ületavad koroonaviirusesse haigestumise numbrid Venemaal, Armeenias, Aserbaidžaanis ja Türgis Gruusia vastavaid näitajaid mäekõrguselt. Seetõttu pole Gruusia maismaapiiride avamist lähiajal ka loota.

Gruusia on Covid-19 pandeemiaga märkimisväärselt hästi toime tulnud. Kokku on 3,7 miljoni elanikuga riigis 01.07. seisuga registreeritud 926 haigestumisjuhtu ning 15 surma. Praeguseks on viiruskordaja 100 000 inimese kohta 14 päeva jooksul 2,4. Võrdluseks, Eestis on diagnoositud kokku 1989 juhtumit ning kordaja on 3,8 juhtumit 100 000 inimese kohta.

Gruusia siseselt saab reisida alates 15. juunist. Formaalselt saab Euroopast Gruusiasse reisida alates 1. juulist, kuid kuna Gruusia ei võta rahvusvahelisi lende vastu kuni juuli lõpuni, pole enne augustit reisi Gruusiasse planeerida mõtet. Gruusia võimud on siiski vihjanud, et vastavalt riikidevahelistele kokkulepetele võidakse rahvusvahelisi lende lubada ka varem.

Otselendudega saab Kutaisisse lennata Wizz Airiga nii Tallinnast kui Kutaisist. Kas Tallinn-Kutaisi lennud sel aastal ka toimuvad, on teadmata, sest veel eile broneeritavad lennud on hetkel 2020. aastaks maha võetud ja algavad uuesti alles mais 2021. Riiast on lennud Kutaisisse alates augustist broneeritavad. Samas on Wizz Airi IT pool odavlennufirmadest kõige ebausaldusväärsema kuulsusega.

Euroopa Nõukogu soovitusel kuulub Gruusia nende 14 riigi hulka, kust saab alates 1. juulist taas Euroopa Liitu reisida. Konkreetsed otsused võtab siiski iga EL liikmesriik vastu iseseisvalt. Kuni ei võeta vastu teistsugust otsust, peavad Eesti elanikud Gruusiast naastes jääma kaheks nädalaks karantiini.

Gruusias andis turism eelmisel aastal ligi 10% SKT-st, hoolimata Venemaa lennukeelust kasvas turistide arv 2019. aastal 7,1%. Kokku külastas 2019. aastal Gruusiat 9,4 miljonit välisturisti, neist Eestist saabus 12 000 inimest, mida oli 24,4 protsenti enam kui aasta varem.

"Kas Tallinn-Kutaisi lennud sel aastal ka toimuvad, on teadmata, sest veel eile broneeritavad lennud on hetkel 2020. aastaks maha võetud ja algavad uuesti alles mais 2021."

Alles eelmine nädal muudeti lennugraafikut ka, tundub ikka täielik segadus olevat.
Enne muutmist, kui veel vanad lennupäevad olid, olid lennuajad ebaloogilised ( a.la väljalend kell 14:00 ja saabumine 15:00 )

AirBaltic müüb lennupileteid Tbilisi suunal alates 08.07.20. Huvitav kas neil siis eriluba olemas?

Poola on lubanud Gruusia lennud alates 1.juulist: https://notesfrompoland.com/2020/06/30/poland-reopens-flights-to-uk-ukraine-and-canada-but-sweden-and-portugal-remain-suspended/ Hetkel siiski näitab, et  LOT´i Tbilisi lennud olid nii eile kui täna tühistatud. Samas homseks saaks piletid osta. Eks homme näis, kas reaalselt midagi ka lendab. Ei tea, kas taaskord trikk, et inimesed ostaks piletid lendudele, mida ei toimu, või ehk on Poolal miski leping Gruusiaga.  Wizz Air hakkab Kutaisisse Varssavist lendama kava järgi 3. augustist.

See on huvitav situatsioon tõesti. 
Gruusia Tsiviillennundusamet on andnud eriloa vaid üksikuteks tšarterlendudeks, Muidu on kõik rahvusvahelised lennud kuni 31.07. keelatud. Samas kirjutavad ka Poola allikad, et LOT on osad liinid maha võtnud, kuid Tbilisisse müüakse pileteid rahulikult edasi vaatamata lennukeelule. Seejuures on piletid müstilise hinnaga, näiteks WAW-TBS 15,6€ suund.