Kel plaanis võtta ette autoreis Euroopas või kasutada rendiautot, siis tasub teada sel aastal kehtima hakkavaid autoreisijaid puudutavaid uuendusi.
Alates 1. jaanuarist 2024 kehtib Saksamaal bensiinile ja diislile täiendav CO₂ maks, mis lisab kütuse hinnale orienteeruvalt 4 senti.
Alates märtsist saab Tšehhi bensiinijaamades tankida ainult biolisandiga kütust E10. See kõikidele, eriti vanematele autodele ei sobi.
Alates 1. septembrist 2023 on Austrias kiirteede jaoks võimalik osta ka päevavinjett, mis maksab 8,60€. Seda saab osta ainult digitaalselt ja kaasas/näidata peab olema ka ostutõend, näiteks e-mailile saadetud kinnituskiri. 10-päeva vinjett maksab nüüd 11,50€.
Liikluseeskirjade rikkumine pole kunagi hea mõte, aga alates märtsist 2024 võib eriti suure rikkumise korral Austrias ka autost ilma jääda. Näiteks ületades lubatud sõidukiirust linnades rohkem kui 60 km/h võrra või asulaväliselt rohkem kui 70 km/h, võidakse auto kohapeal ajutiselt konfiskeerida. Ületades piirkiirust asula sees üle 80 km/h või asulaväliselt üle 90 km/h, võib autost alatiseks ilma jääda. See puudutab ka välismaalasi.
Ka Poolas plaanitakse seadusi karmistada. Alates 14. märtsist võidakse auto konfiskeerida, kui alkoholi sisaldus veres on 1,5 mg või enam. Analoogne seadus kehtib juba Itaalias.
Alates 1. oktoobrist 2024 on Saksamaal lubatud ainult talverehvid, mille küljel on alpi sümbol (lumehelves kolme mäetipu taustal). Ainult M+S märgistusega rehvid pole talvel enam lubatud. Rehvide märgistust tasub tähele panna ka autot rentides.
Itaalias hakkab liikluseeskirjade rikkumine veelgi rohkem rahakoti pihta. Eriti tasub vältida mobiiltelefoni kasutamist roolis ja alkoholijoobes juhtimist. Näiteks maksimumtrahv mobiiltelefoni kasutamise eest on nüüd kuni 1700 eurot varasema 600 euro asemel.
Saksamaa ja Hollandi teedel on katsetatud kaameraid, mis pildistavad mööduvaid autosid ning tehisintelligents analüüsib salvestistelt, kas juht kasutas roolis rääkides mobiiltelefoni. Lõpliku otsuse teeb siiski politseiametnik.
Saksamaal on selliseid kaameraid testitud Mainzi ja Trieri piirkonnas, aga nüüd leiavad aina rohkem kasutust üle Reinimaa-Pfalzi liidumaa. Ilmselt on see ainult aja küsimus, kunas mobiilikaamerad võetakse kasutusele kõikjal Saksamaal.
Kui Saksamaal on trahv roolis mobiiltelefoni kasutamise eest kuni 100 eurot, siis Hollandis ulatub see kuni 350 euroni.
Hispaanias on uus see, et linnades, kus on üle 50 000 elaniku, on omavalitsustel lubatud alates 1. jaanuarist 2024 kehtestada erinevad keskkonnatsoonid, et piirata vanemate (saastavamate) autode võimalust kesklinnas liikuda. Selleks pannakse auto esiklaasile kleeps, mis on nö auto keskkonnamärgis. Seega tasub ka rendiauto puhul vaadata, mis värvi see kleeps on (ja kas see üldse olemas on) ehk kuhu on lubatud linnades sõita.
Piirangud kehtivad ka Kanaari saartel järgmistes kohtades:
* Tenerife:
- Arona
- Granadilla de Abona
- La Laguna
- Santa Cruz de Tenerife
* Gran Canaria:
- Las Palmas de Gran Canaria
- San Bartolomé de Tirajana
- Santa Lucia de Tirajana
- Telde
* Lanzarote:
- Arrecife
Tänud info eest.
Broneerides Málaga külje alla Torremolinosesse korterit, tekkiski juba sellega seotud probleem. Nimelt teatas korteri omanik, et maja asub nn. rohelises tsoonis vms. ja autoga ligipääs on sinna ainult 8am-9pm. Muul ajal ainult elektrisõidukid jms. Meie plaanisime aga sinna jõuda hilisemal ajal ja nii tuligi võtta teine korter, kus sellist piirangut ei olnud. Lihtsalt asju nii palju kaasas, mida autosse jätta ei saa ööseks ja kaugele edasi-tagasi tassida nagu ei viitsi.
Austrias on ka kleeps ning seda on võimalik netist ka digi-kleepsuna osta, kuid sel juhul hakkab see kehtima alles 10 päeva pärast.