Oktoberfestil maksab kann õlut üle 10 euro

München

Veidi vähem kui kuu on jäänud Oktoberfesti alguseni, mis sel aastal kestab 19. septembrist kuni 4 oktoobrini. Tänu oma tohutule populaarsusele on Münchenis toimuvale maailma suurimale festivalile minekut hetkel küll natuke hilja planeerima hakata, kuid isegi praegu pole võimatu leida Münchenis Oktoberfesti ajaks majutust. Kuna Oktoberfesti ajal on München külalistest tulvil, broneeritakse hotelle isegi juba aasta jagu ette ja seetõttu tuleb arvestada keskmisest kallima ja tavapärasest piiratuma valikuga.

Kõige kallim on majutus Oktoberfesti toimumiskoha Theresienwiese vahetus lähedus, kus hotellitoad on tavapärasest 2-3 korda kallimad. Kuid hiljuti ühe broneerimislehe tehtud uuring näitas, et mõned hotellid on hindu tõstnud isegi kuni 650 %. Igal juhul tuleb kahese hotellitoa puhul arvestada vähemalt 120 eurot öö kohta, kuid reaalsem on hinnaklass alates 150 eurost. Samas pole Münchenis eriti oluline, et hotell oleks kindlasti Theresienwiese läheduses, kuna Müncheni suurepärase metroovõrgustiku abiga saab kohale pea igalt poolt. Üldjuhul leiab kõige soodsamad ööbimise hinnad kui võrrelda hotellipakkumisi aadressil HotelsCombined.com.

  1. aastal ületas liitrise õllekannu (Maß) hind mõnes telgis esimest korda 10€ piiri. Sel aastal tuleb vähemalt 10 eurose hinnaga arvestades juba kõikides telkides. Kõige odavam õlu maksab täpselt 10 eurot, kalleim 10 eurot 40 senti. Sel aastal ei tule õlle hinna tõusu põhjuseid otsida siiski mitte pruulikodade ahnusest, vaid Saksamaal aasta alguses kehtima hakanud uuest miinimumpalga seadusest, mis ühtlasi reguleerib täpsemalt ka ettekandjate normtöötunnid. Kuna palgakulud on kõrgemad ja ajutiste töötajate töötundide arv on piiratud, tuleb sel aastal kahenädalase festivali kõikide vahetuste katmiseks palgata varasemast rohkem inimesi.

Oktoberfesti külalistel tuleb arvestada, et kuigi suured õlletelgid mahutavad 6000-8500 inimest, täituvad need kiiresti. Seetõttu reserveeeritakse lauad juba aasta alguses, tihti kohalike ettevõtete poolt. Oktoberfesti lauabroneeringutest on internetis saanud lausa omaette äri, kus tasuta tehtavaid broneeringuid müüakse kuni 500 euro eest. Kuid Ebays on nähtud ka pakkumist, kus 10-inimese laua eest küsitakse 4200 eurot. Seejuures on olnud juhuseid, kus Ebay lauabroneering on osutunud libapakkumiseks.


Oktoberfesti ametlik kollektsionäärikann 2015

Parim taktika Oktoberfesti melust osasaamiseks on seda külastada nädala alguses esmaspäevast neljapäevani ning saabuda varakult. Telkides, kus kõik kohad on täis, sissepääs ajutiselt suletakse. Nädalalõppudel võivad telgid täis olla juba kell 11 hommikul (nädalavahetusel avatakse Oktoberfest külastajatele kell 9:00, teistel päevadel 10:00). Kohta aitab saada ka see, kui seltskond pole liiga suur (kuni 5 inimest). Samuti on mõned telgid populaarsemad kui teised. Populaarsed on näiteks Hofbräu ja Löwenbräu telgid.

  1. aasta Oktoberfesti õlletelkide täituvusprognoos. Allikas: oktoberfest-insider.com

Kel soov veel sel aastal Oktoberfestist osa saada, neile on Trip.ee välja otsinud mõned ideed lendudeks ja hotelliks.

Lennupiletid Tallinn - München - Tallinn

17.09-22.09 156€

17.09–24.09 156€

20.09–24.09 171€ Finnair

22.09–26.09 173€

29.09-05.10 156€

29.09-04.10 173€

Kui need lennukuupäevad ei peaks sobima, siis leiad parima hinnaga lennupiletid otsides momondo.com

Soodsaimad hotellid ööbimiseks Münchenis leiab kui otsida aadressilt HotelsCombined.com

Oktoberfesti ametlik kodulehekülg asub Oktoberfest.de

Oktoberfest on kindlasti elamus omaette, ent olles seal käinud ca 10 aasta eest ning eelmisel aastal, siis autentsust on seal kahjuks jäänud vähemaks ning hinnad korraliku rahvaliku meelelahutuse jaoks siiski liiga kõrgeks aetud.

Kes aga soovib sellegipoolest taskukohase kuluga ehtsat Saksa tingeltangelit koos õlle ja lunapargiga näha, sellele soovitaksin Breemeni iga-aastast sügis'festi' Freimarkt: http://www.freimarkt.de/index.php/en/freimarkt-eng/freimarkt-eng. Tegemist on Saksa vanima festivaliga (980 aastat) ning Oktoberfesti järel suuruselt teise rahvapeoga, kus samuti olemas õlletelgid, muusika ning kõik muu hea äraolemise juurde käiv. Ja last but not least, kohale pääseb Ryanairiga otse Tallinnast, tramm viib 20 minutiga lennujaamast peoplatsile ning lennupileti hind edasi-tagasi nädalavahetuseks 23.-26.10 hetkel vaid 67€. Kahese toa kesklinnas Ramada hotellis võib selleks ajaks saada hinnaga ca 270€/3 ööd.

Õllede hinda võib veelgi tõsta see, et osades kohtades nad ei maksa taara eest raha tagasi. Ehk tavapäraselt on see, et on õlle hind ja siis veel (oli vist 2EURi) liitrise kannu e taara hind. Jood ära, viid klaasi tagasi ja saad 2EURi tagasi.
Eelmine aasta paaris telgis nad kurjamid ei maksnud taara hinda tagasi. Põhimõtteliselt võisid klaasi kaasa võtta.

Aga Buldoozale tänud hea vihje eest. Viimase 5 aasta jooksul Oktoberfestil käidud, oligi aeg vaheldust leida. Peab vaid lootma heale ilmale.

Täna Helsingis kohalikul "õllefestivalil" (1 pisike telk :) )oli hind 17,5-20 euri liiter

Tabelist selgub, et külastaja kohta joodi 1,2 liitrit õlut, et siis rahvas näeb hullu vaeva kohalesaamise, hotelli, koha leidmisega lauas ja teeb ÜHE kannu?

Oktoberfestil on päevasel ajal ka palju lapsi ja noorukeid. Mõned on ka veini peal, kuid tahvad melu kogeda. Loomulikult võtab täiskasvanud inimene tavaliselt ikkagi rohkem, kui ühe kannu õlut, aga statistiliselt võivad sellised numbrid kujuneda küll.