Pakistani saab nüüd e-viisaga

Pakistan

Jaanuaris sai kirjutatud Pakistani uue peaministri Imran Khani plaanist riik tagasi maailma turismikaardile tuua, hakates pakkuma 50 riigi kodanikele võimalust taotleda viisat piiril (Visa on Arrival, VOA) ja luua 175 riigi kodanikele elektroonilise viisa taotlemise võimalus. Viisarežiimi liberaliseerimise taga võis näha Pakistani majanduse mitte just kiiduväärt olukorda, kehtinud viisasüsteem oli ettervamatu ning kõike muud kui turistisõbralik.

Nonii, nüüd ongi lubatud muutused viisarežiimis tehtud ning 50 riigi kodanikud saavad viisa piirilt (VOA) ning 179 riigi kodanikud, nende seas ka Eesti kodanikud, võivad taotleda Pakistani elektroonilist viisat. Enamuse Euroopa riikide kodanikud liigituvad teise kategooriasse, piirilt saavad viisa üsna vähesed riigid, nende seas ka Soome ja Leedu. Seejuures pole VOA selline, et istud lennukisse ja sõidad kohale, oma kavatsusest Pakistani reisida tuleb 48 – 72 tundi enne plaanitud saabumist teada anda.


Derawari kindlus

Pakistani e-viisaga saab riigis viibida kuni 3 kuud (võimalusega pikendada), taotlemiseks tuleb minna veebilehele visa.nadra.gov.pk. Ühekordse sisenemisega turismiviisa maksab Eesti kodanikele 35 USD, mitmekordse sisenemisega viisa 52,5 USD. E-viisa töötlemise aeg on 7 kuni 10 päeva. E-viisaga saab riiki siseneda kõikides suuremates piiripunktides (lennuväljad, maapiir, sadamad), sealhulgas ka Amritsari ja Lahore vahele jäävas kuulsa tseremooniaga Wagah piiripunktis.

Viisa taotlemiseks on vaja:

  • Pass
  • Foto
  • Hotellibroneering
  • Grupireisi puhul autoriseeritud reisifirma kutse

Pakistan tühistas ka riigisisesed reisipiirangud. Tänu turvalisuse paranemisele saavad turistid ilma eriloata külastada ka Gilgitit Baltistanis, Kashmiri regiooni Himaalajas ja teisi põhjapoolseid piirkondi.

Viisaprobleemid lahenenud, on ainsaks piiranguks lennupiletite suhteliselt krõbe hind. Pigem tasub kaaluda reisimist India kaudu, isegi arvestades India viisa mitte kõige soodsamat hinda. Tänu piiratud turismile ei pruugi rahakotisõbralik turismiinfrastruktuur Pakistanis olla alati võrreldav näiteks Indiaga, kuid loodetavasti hakkab see nüüd tasapisi muutuma. Samas on kohapealne elu väga odav. Teatava ülevaate Pakistanis reisimise kuludest saab näiteks siit.


Pakistani turismikaart. Suurendamiseks klõpsi (maandub välislingil).

Veel viisauudiseid:
Vietnamisse saab nüüd ka e-viisaga
Alates oktoobrist on Uus-Meremaale vajalik reisiluba (ETA)
India e-viisa kehtivust pikendati ühe aastani
Saudi Araabia hakkab väljastama e-viisasid (jälle!)
Usbekistan alates veebruarist viisavaba
Iraani saab nüüd ka e-viisaga