Reisimine Phuketile III osa – lend, saabumine ja testimine
veigo
veigo
16. sept 2021 04:20

Trip.ee reisis koostöös Tai Turismiameti Stockholmi esindusega augusti lõpus ja septembri alguses kahe nädala jooksul Phuketil, et oma silmaga näha Phuket Sandbox programmi toimimist. Reisikirjelduse kolmandas osas vaatame, mida on vaja, et lend ja saabumine kulgeks võimalikult sujuvalt.

Lennud Phuketile

Meile on hetkel parimaks lennuvariandiks Phuketile Finnairi ja Qatar Airwaysi lend TLL-HEL-DOH-HKT. Alates novembrist on aga kõige mugavamaks Finnairi otselennud Helsingist Phuketile, mis on praegu müügis vaid 470 euroga.

Phuketile suunduvad lennud on praegu kõike muud, kui välja müüdud. Qatar Airwaysi suur Airbus A359 oli Doha ja Phuketi vahel mõlemas suunas täis vast nii veerandi ulatuses, seega sai igaüks enda käsutusse pikutamiseks terve vaba reavahe.

Lendamine Bangkoki kaudu Phuketile pole hetkel lubatud, kuid lähitulevikus, kui Bangkok turismile avaneb, muutub see loodetavasti samuti võimalikuks.

Paberimajandus lendudel

Phuketile lennates peavad olema välja trükitud järgmised paberid:

  • Tai sisenemistõend (Certificate of Entry).
  • Vaktsineerimistõend.
  • Tasutud SHA+ hotellibroneering(ud).
  • Broneeritud ja tasutud PCR testid.
  • Vähemalt 100 000 USD Covid-19 kattega reisikindlustus.
  • Negatiivne PCR test, mis poleks tehtud varem, kui 72 h enne väljalendu.

Veelkord, KÕIK vajalikud paberid tuleb välja trükkida, sest lennujaama väravas ei taheta telefonis mitte midagi näha. Juhul, kui mõni paber peaks olema välja trükkimata, suunatakse seda kuhugi transiitlauda välja trükkima. Ja see võib võtta aega. Dokumente saab välja trükkida ka Phuketi lennujaamas, aga jällegi, sealgi võtab see aega.

Tallinnas piisas lennule registreerudes Tai COE-st.

Läheneme Phuketile Phuketi lennujaam

Saabumine Phuketile

Saabumine Phuketile on kogemus, mille sarnast minu senine reisipraktika ei tunne. Phuketi lennujaama saabuvate lendude halli jõudes ootab ees mitu pikka rivi plastmasstoole, kuhu paigutatakse istuma vastavalt lennukist saabumise järjekorrale. Liiga kaua seal oodata ei tule, peagi saabub sinu juurde kaitseriietuses töötaja, kes asub kontrollima kõiki eelnevalt üles loetletud pabereid.

See inimeste hulk, kes on lennujaama saabujatega tegelema pandud, on muljetavaldavalt suur ja annab aimu, kui tõsiselt Tais turismile avanemist võetakse. Vähem kui 100 saabujaga tegelebki Phuketi lennujaamas üle 100 inimese. Arvestades, et päevas maandub seal umbes 4-5 rahvusvahelist lendu (Qatar, Emirates, Etihad, SIA), loob see kergelt sürreaalse tunde. Näiteks on seal tööle võetud inimesed, kelle ainus töökohustus on viibata, et mine paremale või pööra nüüd vasakule.

Kogu selle tegelemise keskel tuleb telefoni laadida jälgimisäpp MorChana (lennujaama WiFi kaudu). Lähikontaktide jälgimiseks eeldab MorChana (Android, Apple) telefoni bluetooth ühenduse aktiveerimist. Seda äppi kontrollitakse hotellis korra päevas.

Kas lennukis või lennujaamas antakse täitmiseks vorm T.8.

Kui kõik dokumendid on korras, juhatatakse laua juurde, kus kontrollitakse dokumendid veelkord üle ja kuhugi (vist T.8.) lüüakse tempel.

Seejärel saab minna immigratsiooni (piirikontrolli), mis käib kiiresti. Selle järel saab pagasilindilt kätte pagasi. Siis jaotatakse kätte PCR testid.

PCR testi kättesaamine

Viimaseks vaatuseks on PCR test lennujaamahoonest väljas asuvates ajutistes haagistes. PCR testi peavad tegema kõik, kel vanust 6 aastat ja rohkem. Alla 6 aastastele lastele tehakse süljetest.

PCR test saabudes

Kogu protsess lennujaamas algusest lõpuni võtab aega umbes pool tundi.

Pärast PCR testi tegemist ootavad lennujaamas nimesiltidega hotellide esindajad, kes toimetavad saabujad hotelli.

Lennujaamast majutuskohta

Transport lennujaamast majutuskohta peab olema eelnevalt ette broneeritud, ühistranspordi või taksode kasutamine pole lubatud, samuti pole lubatud peatumine teel hotelli. Kuni negatiivse tulemuse selgumiseni tuleb püsida hotellitoas.

Kunas saab teada PCR testi tulemuse?

Saabumisel tehtud PCR testi tulemuse saab teada samal päeval. Ajaarvestus käib nii: kui saabud ajavahemikus 00:01 – 18:00, loetakse seda päevaks 1. Kui saabud kell 18:01 – 00:00, loetakse päevaks 1 järgmine päev. Testi tulemusest teavitatakse meili teel. Pärast negatiivse testi tulemuse teadasaamist võib vabalt ringi liikuda. Seekord saabus testi negatiivne tulemus meilile umbes 5 tunni pärast.

Jälgimisäpp MorChana

Iga päev mõõdetakse hotelli vastuvõtulauas temperatuuri ning skännitakse sisse MorChana jälgimisäpi QR kood. Välja näeb see selline:

PCR testid Phuketil

Kõik testimiskeskused Phuketil on mõeldud vaid välisturistide teenindamiseks, seega mingeid masse seal ei tungle. Inimesi näeb seal põhiliselt hommikuti, sest valdavalt eelistatakse testid hommikul ära teha. Hügieeninõuded testimisel on eeskujulikud.

Peab tunnistama, et vajadus mitmekordselt testida ja puhkusemeeleolu ei pruugi päris hästi kokku käia. Kuigi testimine käib väga kiiresti, see kuidagi katkestab päeva ära. Loodetavasti asendatakse PCR testid Phuketil ja ka mujal Tais peagi kiiremate ja odavamate antigeeni testidega. Vähemalt sellised plaanid on välja hõigatud. Kuigi selget põhjust, miks neid teste nii palju vaja on, ei osanudki keegi välja tuua.

Kokkuvõtteks

Nagu näha, võetakse Phuketil kõike turismiga seonduvat äärmiselt tõsiselt. Tunda on, et suhteliselt lühikese ajaga on väga tõsise koolituse läbinud väga palju turismiga seotud inimesi, olgu nad meditsiinipersonal, hotellitöötajad, kokad, ettekandjad, giidid, autojuhid või kes iganes. Ja tõesti, kõik järgivad hügieeni- ja ohutusreegleid väga pühendunult.

Kuidas muuta reisifotod unustamatuteks mälestusteks?
PrintMeEasy
Sisuturundus
Kuidas muuta reisifotod unustamatuteks mälestusteks?
ŠIAULAI - TURISMIAVASTUSTE PARADIIS PÕHJA-LEEDUS
Šiauliai Tourism
Sisuturundus
ŠIAULAI - TURISMIAVASTUSTE PARADIIS PÕHJA-LEEDUS
Lennupakkumised
Foorum
Reisikaaslased