Reisimine Phuketile V osa - Khao Lak
veigo
veigo
18. sept 2021 05:12

Trip.ee reisis koostöös Tai Turismiameti Stockholmi esindusega augusti lõpus ja septembri alguses kahe nädala jooksul Phuketil, et oma silmaga näha Phuket Sandbox programmi toimimist. Selles osas on näide Phuket Sandbox 7 + 7 programmist ehk reisimine väljapoole Phuketit pärast 7 päevast kohustuslikku viibimist Phuketi saarel.

Khao Lak

Phuketist rahvusvahelisest lennujaamast 75 km põhja pool Phang Nga provintsis asuv Khao Lak on seni paljude reisiradarilt kõrvale jäänud. Kuigi Khao Lak tähendab otsetõlkes "Laki mägi", mõistetakse selle all rohkem kui 20 km pikkust erinevatest küladest koosnevat rannariba, mis täna on suuresti turismile orienteeritud.

Khao Lak oli 2004. aasta tsunamis Tai üks kõige rohkem kannatanud piirkondi, kuid on seejärel teinud muljetavaldava naasmise. Erinevalt Phuketist on Khao Lak populaarne perede ja nende seas, kes hindavad rahu ja loodust. Nende seas on paljud Skandinaavia ja Saksa turistid, kes ei hakka Phuketit üldse kaalumagi, vaid eelistavad Khao Laki rahulikumat keskkonda. Paljusid tõmbab sinna ka see, et kuigi turismile orienteeritud, on Khao Lakis säilinud kohalik elurütm. Seega, Khao Lak ei pruugi olla päris õige koht peoloomadele, kuid vägagi sobiv koht, kus juhe lihtsalt seinast välja tõmmata ja rahulikult kulgeda. Khao Lak on kombinatsioon korralikust turismi infrastruktuurist, igasuguse tasemega majutusest ning kohalikust elust.

La Flora, Khao Lak Toast otse basseinikompleksi. La Flora, Khao Lak Mõne hotelli puhul on modernse põhjamaise stiiliga liiale mindud. La Vela hotell jättis tunde, nagu oleks Kumus. Samas on La Velas väga hea restoran, kus pakutakse 5 või 6 erinevat kööki. Tai kergelt vürtsikas kalasupp, kus kõik maitsed olid suurepärases tasakaalus. See plekksara on korduvalt Michelini poolt ära märgitud restoran Nai Muang. Ja väga hästi saab süüa ka teeäärses söögikohas, kus menüüs ongi ainult Pad Thai (60 THB = 1,5€).

Kokkuvõtteks

Phuketil ja Khao Lakis on selgelt erinev õhkkond. Khao Lakis oled "maal", kus aeg kulgeb võrreldes Phuketiga rahulikumas tempos. Kui selline kulgemine sobib, tasub kindlasti Khao Laki peale mõelda. Eriti, kui Phuketil varem juba käidud.

Kuidas muuta reisifotod unustamatuteks mälestusteks?
PrintMeEasy
Sisuturundus
Kuidas muuta reisifotod unustamatuteks mälestusteks?
ŠIAULAI - TURISMIAVASTUSTE PARADIIS PÕHJA-LEEDUS
Šiauliai Tourism
Sisuturundus
ŠIAULAI - TURISMIAVASTUSTE PARADIIS PÕHJA-LEEDUS
Lennupakkumised
Foorum
Reisikaaslased