Reisimine Phuketile II osa – kõik paberimajandusest
veigo
veigo
15. sept 2021 05:55

Trip.ee reisis koostöös Tai Turismiameti Stockholmi esindusega augusti lõpus ja septembri alguses kahe nädala jooksul Phuketil, et oma silmaga kogeda Phuket Sandbox programmi toimimist. Reisikirjelduse teises osas närime sammude kaupa läbi reisieelsest paberimajandusest.

Phuket Sandbox - üldised sisenemisnõuded

 • Pead olema veetnud reisi alguse Tais reisiks aktsepteeritud riigis või riikides vähemalt viimased 21 päeva;
 • Lõpetatud vaktsineeritus vähemalt 14 päeva, maksimaalselt 1 aasta enne Taisse saabumist;
 • Alla 18 aastased lapsed ei pea olema vaktsineeritud - seda eeldusel, et nende vanemad või saatja(d) on saanud kõik vajalikud doosid vaktsiini vähemalt 14 päeva enne reisi.

1. samm – registreerumine sisenemisloa saamiseks

Esimeseks sammuks on registreerumine Tai sisenemisloa (COE, Certificate of Entry) saamiseks. Selles etapis ei pea veel olema ostetud lennukipileteid, broneeritud hotelle ja PCR teste, kuid juba nõutakse vähemalt 100 000 USD Covid kattega reisikindlustuse olemasolu.

Registreerimiseks on vajalik täita/esitada:

 • Reisija üldandmed
 • Andmed vaktsineerimise kohta
 • Koopia passi infolehest (fotoga leht)
 • Koopia kindlustusest
Kokteil Chalong Bay rummitehases

Nagu ikka, armastab saatan ennast peita detailides. Kaks asja, millele tasub tähelepanu pöörata:

 • Väljal, kus küsitakse, mis tüüpi reisija taotleja on, tuleb tavalise turismireisi puhul valida: 11 (Exempt) – Medium Term Visitor
 • Laadides üles faile, tuleb pärast faili valimist kindlasti vajutada ka pisikesele üleslaadimisnupule. Vastasel korral ei juhtu midagi. Selle pisiasja peale ei pruugi esimese hooga lihtsalt tulla.

Registreerimisel saadud 6 kohaline kood tasub üles kirjutada/pildistada – seda läheb hiljem vaja. Esialgse COE vastuse saab saatkonnast 3 tööpäeva jooksul.

2. samm – broneerida lennukipiletid, majutus ja testid

Järgmiseks sammuks on lennukipiletite ja SHA+ standardile vastava majutuse ning PCR testide aegade broneerimine. Siin on toodud ideaalteekond, lennukipiletid võib vabalt ära osta ka varem. Selge see, et kõige aeganõudvam on majutuse väljavalimine, seega, kel minekuplaan küpsemas, tasuks majutusvariante juba varem uurida. Eelkõige on see muidugi kinni sobiva piirkonna valikus, aga piirkonnast ehk tähtsamgi on hotelli hinna ja pakutava suhe ning siin mänguruumi jagub.

Nüüd tuleb broneerida PCR testide ajad aadressil thailandpsas.com. PCR testid tuleb teha:

 • 1 test saabudes lennujaamas – kehtib nii täiskasvanute kui 6-18 aastaste laste kohta;
 • 2 test saabumisele järgneval 6 või 7 päeval, kui reis kestab kuni 7 päeva;
 • 3 test 12 või 13 päeval, kui reis kestab üle 12 päeva. 2 ja 3 test on vaja teha nii täiskasvanutel kui 6 – 18 aastastel lastel;
 • alla 6 aastased lapsed peavad lennujaamas tegema süljetesti, kas selleks ka aega vaja on broneerida, ei oska öelda.

Testi kuupäeva määrab süsteem automaatselt vastavalt lennu saabumise kellaajale, kuid testimise koha valik võib osutuda teatavaks pähkliks, sest vaevalt kohaliku meditsiinikeskuse nimi liiga palju ütleb. Kui hotell on broneeritud, siis tasub erinevate testikeskuste asukoht kaardil kas lihtsalt läbi guugeldada või küsida nõu hotellist. Laias laastus jagunevad testikeskuste asukohad Phuketi saarel nii:

Lisaks tuleb valida ka testimise kellaaeg. Seda saab vajadusel kohapeal muuta, sest liiga suurt tungi testimiseks pole. Enamik inimesi eelistab hommikusi aegu. Pärast valiku tegemist tuleb testide ette ära maksta, selleks sobib ka deebetkaart. Kolme testi hind kokku on 8000 THB ehk ~205€.

3. samm – saada lõplik COE

Kolmandaks sammuks on minna tagasi coethailand.mfa.go.th lehele ning laadida üles:

 • lennukipiletite broneering
 • SHA+ kinnitusega hotellibroneering
 • kinnitus PCR testide broneerimise ja tasumise kohta

COE kinnitus saabub saatkonnast 3 tööpäeva jooksul. NB! COE kinnitust näeb eeltoodud veebilehel ise kontrollides, meilile ei tule midagi.

4. samm – PCR test enne reisi

Viimaseks sammuks on PCR testi tegemine Eestis. Test peab olema tehtud mitte varem, kui 72 h enne väljalendu.

5. samm – prindi kõik paberid välja

Ei mingeid asju telefonis, KÕIK peab olema välja trükitud!

Kulud kokku

Kahenädalase reisi puhul olid kulud PCR testidele 205€ Tais + 58€ (Synlab Eestis) = 263€. Aeg võtta auhinnaks üks värske ananass!

Kokkuvõtteks

Ei, ei ole enam need ajad, kus ostsid lennukipileti Taisse ja lihtsalt läksid. Paberimajandust on selgelt rohkem ja ülevaadet sellest kõigest on veidi keeruline saada. Aga midagi ületamatut siin samas ka ei ole. Vajadus korduva testimise järgi jätab reisimise koguhinnale kahtlemata oma pitseri.

Järgmises osas: Mis ootab ees Phuketi lennujaamas?

Mis saab kui mõni test kohapeal osutub positiivseks?

0
0

You will be sent to a healthcare facility for appropriate medical treatment, for which the expenses must be covered by the required insurance.

Please note that if you are travelling as a group, the rest of the group must also be transferred to an alternative quarantine (AQ) hotel for 14 nights, and they will be responsible for the AQ expenses.

0
0

Mina kardan et testimas käies saangi selle haiguse külge. Ütles ju ka Irja Lutsar, olles ruumis kus on varem viibinud covid positiivne on tõenäolisem nakatuda kui  ukselinki katsudes.

1
1

Karta võib tõesti igasuguseid asju. 

Esiteks on testimiskohad Phuketis mõeldud ainult turistidele, tänavalt sinna ei jaluta. Turistid on nagunii vaktsineeritud ja põhjalikult läbi testitud. 

Teiseks on paljud testimiskohad välitingimustes, s.t. seda kardetud ruumi lihtsalt füüsiliselt ei eksisteerigi. 

Kolmandaks on seal hügieen ikka ülimalt läbi mõeldud. 

Neljandaks, mõned hommikused ajad välja arvatud, on testimiskeskused enamuse ajast inimtühjad.

Ma küsiks enne paanika külvamist Irja Lutsarilt üle, kui suur tõenäosus on saada vabas õhus nakkus vaktsineeritud ja mitmekordselt testitud inimeselt, keda seal nagunii ammu enam pole.

4
1

Veigo, kui saladus ei ole, siis kus reisikindlustuse tegid ja palju maksis?

Tundub paras väljakutse. Hinnad kõiguvad 18Eur - 90Eur.

0
0

Valisin Salva, maksis ~97€/17 päeva. Ei tahaks hästi uskuda, et Covid kaitsega kindlustuse kuskil paarikümne euroga saab.

0
0

Ei suutnud kuskilt lihtsa vaevaga tuvastada, et kauaks võib Taisse jääda?

0
0

Tai on viisavaba 30 päeva, kuni 30.09.2021. ajutiselt 45 päeva.

0
0

Tere!

Kas Taisse reisimisel piisab digiloo vaktsiinipassist mis on mõeldud Euroopas kasutamiseks. Lugesin tingimustest, et vaktsiinitõendil peab olema märgitud ka passi number.

0
0

Ei pea, vajalik on paberil esitatud tõend.

0
0

Võin kinnitada, et sobib ka Seesamis tehtud reisikindlustus, mille hinnaks oli 18 EUR/nädal. Enamus maaklereid pakkusid märkimisväärselt kallimat hinda.

0
0

Kas keegi oskab anda infot, mis kaalutlustel Tai vahepeal viisavabadust 30 asemel 45 päevani pikendas ja kas on lootust, et seda 45 päeva varianti pikendatakse? @veigo?

Sai kogemata broneeritud Taisse perele lennupiletid 34 päevaks (veebruar-märts 2022). Selle 4 päeva pärast on nadi hakata kogu perele saatkonnast ette viisasid taotlema. Samas tundub ka kohapealsele pikendamisele lootma jäämine kahtlane - kas üldse lastakse lennule, kui tagasilennu piletid on hiljem kui 30 päeva pärast? Vägisi tundub, et 4 lisareisipäevaga kaasnev viisaga mässamine ei vääri küünlaid. Beebiga ei viitsiks ka vahepeal teise riiki põigata. Mõtteid-soovitusi?

0
0
ŠIAULAI - TURISMIAVASTUSTE PARADIIS PÕHJA-LEEDUS
Šiauliai Tourism
Sisuturundus
ŠIAULAI - TURISMIAVASTUSTE PARADIIS PÕHJA-LEEDUS
Kuidas muuta reisifotod unustamatuteks mälestusteks?
PrintMeEasy
Sisuturundus
Kuidas muuta reisifotod unustamatuteks mälestusteks?
Lennupakkumised
Foorum
Reisikaaslased