Ülevaade Aasia riikide sisenemisnõuetest (august 2022)
veigo
veigo
15. aug 04:44

Reisimine Aasiasse on tänaseks aina sarnasem pandeemia-eelsele olukorrale. Nii mõneski riigis on ära kaotatud kõik sisenemisnõuded, osades riikides peavad vaktsineerimata reisijad tegema testi, kuid leidub ka riike, kuhu vaktsineerimata reisijal asja pole. Ja mõned riigid on turismireisijale jätkuvalt suletud. Järgnev ülevaade katab ära Indiast ida poole jäävate Aasia riikide sisenemistingimused seisuga 15. august 2022.

Filipiinid

Filipiinid on turistidele avatud alates 10. veebruarist. Kõik 12 aastased ja vanemad peavad esitama negatiivse PCR testi, mis oleks tehtud 48 h sees enne reisi algust või antigeeni testi, mis on tehtud 24 h sees enne reisi algust. Testi ei nõuta:

 • neilt, kes on saanud tõhustusdoosi
 • 12-17 aastastelt reisijatelt, kes on läbinud vaktsineerimiskuuri
 • alla 12 aastastelt reisijatelt, kes reisivad koos vaktsineeritud või tõhustusdoosi saanud vanema või saatjaga.

Kuni 3 päeva enne reisi tuleb registreerida aadressil onehealthpass.com.ph, et saada QR kood. Päev enne reisi tasub OneHealthPassi registreeringut uuendada, lisades lennuki istekoha ja negatiivse testi tulemuse.

Eesti kodanikele on Filipiinid kuni 30 päeva viisavaba.

Vietnam

Vietnam loobus alates 15. maist kõikidest testimisnõuetest ja reisimisel Vietnami kehtivad ühesugused reeglid nii vaktsineeritud kui vaktsineerimata reisijatele. Eesti kodanikel on vajalik e-viisa, mida saab taotleda sellelt lingilt. E-viisa väljastatakse 30 päevaks, taotluse töötlusaeg on 3 tööpäeva ning maksumus 25 USD. Lisaks on vaja Covid-19 kattega reisikindlustust, katte summaga vähemalt 10 000 USD. Kokkuvõttes on reisimine Vietnamisse samade reeglitega, mis enne pandeemiat.

Kambodža

Alates 17. märtsist 2022 kaotas Kambodža kõik sisenemisnõuded vaktsineeritud reisijatele. Enam pole vaja reisieelset PCR testi või testi saabumisel, ainus nõue on vaktsineerimistõendi olemasolu ja seda peaks olema paberi peal. 

Vaktsineerimata reisijatel kaotati karantiininõue 11. juulil 2022, kuid piiril tuleb teha 5 USD maksev kiirtest. Negatiivse tulemuse korral reisipiiranguid pole.

Kambodžasse reisimiseks on vaja viisat. 30 päevase turismiviisa saab piirilt Phnom Penhi ja Siem Reapi lennujaamas ning enamikes piiripunktides maapiiril, võimalus on teha ka e-viisa.

Laos

Laos on reisimiseks avatud alates 9. maist 2022. Vaktsineeritud reisijad saavad siseneda ilma täiendavate nõueteta, vaktsineerimata reisijad peavad esitama negatiivse antigeeni kiirtesti tulemuse, mis poleks vanem, kui 48 h.

Viisa piirilt (VOA) maksab nüüd 40 USD.

Tai

Tai kaotas alates 1. juulist 2022 Thailand Passi registreerimise ja 10 000 USD suuruse tervisekindlustuse nõue. Ainsaks sisenemisnõudeks piiril on vaktsineeritud reisijatel vaktsineerimistunnistus (eelistatult paberil) ja vaktsineerimata reisijatel viimase 72 h jooksul tehtud PCR või antigeeni kiirtesti negatiivne tulemus.

Eesti kodanikud võivad Tai Kuningriigis viisavabalt viibida kuni 30 päeva tingimusel, et riiki saabutakse lennukiga.

Malaisia

Malaisia kaotas alates 1. augustist kõik sisenemisnõuded ja seda sõltumata vaktsineerimise staatusest. See tähendab, et kõik senised testimise, karantiini ja eelregistreerimisega seotud nõuded enam ei kehti ja riiki sisenemine toimub ilma täiendavate kohustusteta kõikidele reisijatele. Soovituslik on alla laadida Malaisia valitsuse mobiilirakendus MySejahtera.

Eesti kodanikud võivad Malaisias viibida viisavabalt kuni 90 päeva.

Singapur

Singapuri sisenemisnõuded:

 • Vaktsineerimistõend kahe doosi vaktsiini (Jansseni puhul 1 doosi) saamise kohta. Vaktsineerimistõendit ei nõuta kuni 12 aastastelt (k.a) lastelt (sündinud 2010 või hiljem). Tõhustusdoos ei ole nõutav.
 • Alternatiivina on Covid 19 läbipõetud ja saadud vähemalt 1 doos vaktsiini mitte varem, kui 28 päeva peale koroonadiagnoosi.
 • Minimaalselt 30 000 USD Covid-19 kattega meditsiinikindlustus. Saabumisele eelneva 3 päeva sees tuleb täita kas veebis või nutitelefoni rakenduses SG Arrival Card.
 • Telefoni laadida ja aktiveerida TraceTogether rakendus. Alla 6 aastased reisijad ja need, kel nutitelefoni pole või ei soovi seda kasutada, saavad TraceTogether jälgimisseadme kohapeal.
 • Vanemad, kui 13 aastased vaktsineerimata reisijad Singapuri turismi eesmärgil hetkel reisida ei saa.

Transiit

Transiitreisijad, sõltumata vaktsineerimise staatusest, ei vaja Changi lennujaamas ümberistumiseks reisieelset testi ja SG Arrival Cardi täitmist. Oluline on, et sihtriigi sisenemisnõuded oleks täidetud ja pagas registreeritud lõppsihtkohta.

Eesti kodanikud võivad viibida Singapuris viisavabalt kuni 90 päeva korraga.

Indoneesia

Indoneesia sisenemisnõuded turistidele:

 • Vaktsineerimistõend. Vaktsineerimiskuur peab olema lõpetatud vähemalt 14 päeva enne reisi algust. Vaktsineerimistõendit ei nõuta alla 18 aastastelt reisijatelt.
 • PCR testi ei nõuta.
 • Allalaaditud jälgimisäpp Peduli Lindungi. Vajalik on registreerida konto ja sisestada isikuandmed, k.a. info vaktsineerimise kohta, mille kinnitamine võib aega võtta umbes 5 tööpäeva. Ülevaade siin.
 • Eelnevalt täidetud elektrooniline tollideklaratsioon (e-CD, Electronic Custom Declaration), mille saab Balile lennates täita siin ja Jakartasse lennates siin.

VOA (Visa on Arrival) saamiseks tuleb piiril esitada:

 • Pass, mille kehtivusaeg on vähemalt 6 kuud.
 • Tagasi- või edasilennu piletid.
 • Alates 8. juunist Covid-19 kattega reisikindlustust enam ei nõuta.
 • Visa on Arrival maksab 500 000 IDR (33 eurot). Tasuda saab Visa ja MasterCardi deebet/krediitkaardiga, sularahas aktsepteeritakse IDR, EUR, USD, GBP ja SGD lennujaama valuutavahetuspunkti kursi järgi. VOA väljastatakse 30 päevaks ja seda on võimalik ühe korra kohalikus immigratsiooniametis veel 30 päevaks pikendada (tasuline).

Peale maandumist mõõdetakse lennujaamas kehatemperatuuri. Kui temperatuur ületab 37,5°C, on kohustuslik teha PCR test.

India

Indiasse reisides tuleb:

 • Täita piiriületaja deklaratsioon, kus tuleb muuhulgas ära märkida lennu number, istekoht, viimase 14 päeva jooksul külastatud riikide nimekiri ja Indias töötav telefoninumber.
 • Laadida deklaratsiooni üles vaktsineerimissertifikaat või
 • negatiivne PCR testi tulemus, mis poleks tehtud varem, kui 72 h enne reisi algust.

Kõikidel reisijatel soovitatakse alla laadida jälgimisäpp Aarogya Setu.

India e-viisat saab taotleda siin.

Nepal

Vajalik on vaktsineerimistõend või viimase 72 h jooksul tehtud negatiivne PCR test. Lisaks tuleb esitada väljatrükk täidetud saabumisvormist, mida saab teha aadressil ccmc.gov.np.

Nepali viisa saab piirilt. Maksumused on järgmised:

 • 15 päeva – 30 USD
 • 30 päeva – 50 USD
 • 90 päeva – 125 USD

Bhutan

Bhutani saab karantiinivabalt reisida alates 23. septembrist 2022, kuid reisimine seal läheb oluliselt kallimaks.

Bangladesh

Vaktsineeritud reisijatel on vajalik vaktsineerimistõend, vaktsineerimata reisijad peavad esitama negatiivse PCR testi (kuni 72 h). Kõik saabujad peavad täitma tervisedeklaratsiooni.

Bangladeshi reisimiseks on vajalik e-viisa.

Lõuna-Korea

Lõuna-Korea on vaktsineeritud turistidele karantiinivabaks reisimiseks jälle avatud alates 1. aprillist 2022. Vajalik on taotleda K-ETA (Korea Electronic Travel Authorization), teha kuni 48 h enne väljalendu PCR test jaa laadida tulemus üles portaali Q-CODE, kus saadetakse sisenemiseks vajalik QR kood.

Peale saabumist tuleb 1 päeva jooksul (enne 23:59 järgmisel päeval) teha PCR test. Seda saab teha ka Seouli Incheoni lennujaamas. Kuni tulemuse selgumiseni tuleb püsida majutuskohas. 6 või 7 päeval tuleb teha antigeeni kiirtest. Täiendava info leiab visitkorea.or.kr.

Eesti kodanikele on Lõuna-Korea 90 päeva viisavaba.

Mongoolia

Mongoolia on reisimiseks avatud alates 14. veebruarist 2022. Vaktsineerimistõendit vaja pole, testimisvajadust pole, karantiini pole. Hetkel sisenemine ainult lennukiga. Eesti kodanikud saavad VOA Ulaanbaatari lennujaamas.

PRAEGU REISIMISEGA VEEL OOTAKS

Myanmar

Mynamari hetkel küll reisida saab, kuid tegemist on riigiga, kus võimu haaranud sõjaväelased vägivallatsevad oma kodanike kallal.

Myanmari sisenemiseks on vaja esitada:

 • Vaktsineerimistõend (12 aastastel ja vanematel)
 • Kuni 48 h vanune antigeeni kiirtest
 • Reisikindlustus

Sisenemine on hetkel ainult Yangoni lennujaama kaudu. Saabudes on vajalik teha antigeeni kiirtest maksumusega 15 000 MMK (7 eurot).

Myanmari reisimiseks on vajalik e-viisa, mida väljastatakse 28 päevaks.

Sri Lanka

Sri Lanka on reisijatele avatud, kuid majanduskaose tõttu on seal reisimine praegu kõike muud, kui mugav. Kütuse puuduse ning pidevate elektri- ja transpordikatkestuste tõttu lükkaks reisi ajale, kui olukord on stabiilsem. Pikemalt saab lugeda Trip.ee foorumist.

Alates 1. märtsist 2022 ei nõua Sri Lanka vaktsineeritud reisijatelt enam reisieelset PCR või antigeeni kiirtesti. Vaktsineerimata reisijad peavad saabudes esitama negatiivse testi (PCR 72 h, antigeen 48 h).

Vajalik on kohalik reisikindlustus, mis 12 USD eest pakub üheks kuuks kindlustuskatet 75 000 USD (k.a. alla 2 aastased lapsed). Kindlustuse saab vormistada internetis aadressil portal.pionline.lk/covidinsurance.

Enne lendu tuleb ära täita tervisedeklaratsioon aadressil airport.lk/health_declaration ja laadida sinna üles vaktsineerimistõend. Pärast täitmist saadetakse QR kood.

Lisainfo leiab veebis srilanka.travel/helloagain/.

Brunei

Maapiir Malaisiaga on suletud. Vaktsineerimata reisijatel on vajalik saabudes antigeeni kiirtest, 3-päevane karantiin ja selle lõpus PCR test. Info siin.

TURISMILE TÄIESTI VÕI PEAAEGU SULETUD

Jaapan

Põhimõtteliselt ju Jaapanisse reisida saab, aga sisenemine on lubatud ainult organiseeritud reisidega turismigrupi koossseisus.

Hiina

Turismiviisasid ei väljastata.

Hongkong

Reisimine on võimalik, kuid mõttetult keeruline. Kehtib 3+4 reegel. Alates 12. augustist lühendati karantiiniperioodi karantiinihotellides 3 päeva peale, järgneva 4 päeva jooksul võib hotellist väljuda ainult kohtadesse, kus ei nõuta jälgimisäpi Leave Home Safe kinnitust ehk enamik avalikest kohtadest jääb suletuks. Peale karantiini lõppu on vaja teha PCR test 1, 2, 4, 6 ja 9 päeval.

Taiwan

Lubatud on ainult ärireisid, alates 10. augustist ei nõuta enam PCR testi. Info siin.

Lennupakkumised
Foorum
Reisikaaslased