Wizz Air alustab lende Tallinnast Kiievisse!

Kiiev

Kesk- ja Ida-Euroopa suurim odavlennufirma Wizz Air teatas, et alates 19. aprillist 2018 alustatakse lendamist Kiievi ja Tallinna vahel. Samal päeval lisandub Wizz Airi lennuplaani veel teinegi uus liin - Kiievist Lissaboni. Lennud Tallinnast Kiievisse toimuvad 3x nädalas – teisipäev, neljapäev ja laupäev. Ühe suuna piletihinnad algavad 24,99 eurost, esialgu saavad neid osta Wizz Airi soodusklubi liikmed, alates 26. juulist on piletid müügis kõigile.

Juhuse tahtel saabus uudis Wizz Airi laienemisplaanidest Ukrainas samal ajal, kui Ryanair otsustas kõik oma laienemisplaanid Ukrainas määramata ajaks külmutada. Ryanairist väiksema lennufirmana tegutseb Wizz Air ettevaatlikumalt, kuid keskendudes Kesk- ja Ida-Euroopale on Wizz Air Ukrainas kohal olnud juba aastast 2008.

Tallinna ja Lissaboni liinide avamine on osa Wizz Airi Kiievi lennubaasi kasvatamisest (lennubaasiks loetakse lennuvälja, kus lennufirmal asub püsivalt vähemalt 1 lennuk). Kui seni lendab Wizz Air Kiievist kahe lennukiga, siis 2018. aasta aprillis lisandub Kiievisse ka kolmas lennuk. Wizz Air kasutab Airbusi kliendina Airbus A320 tüüpi lennukeid. Tänu ühele lisalennukile saab Wizz Air lisaks uute liinide avamisele kasvatada ka lennusagedust juba toimivatel liinidel. Kokku lisandub aprillis Kiievist 7 liinil 11 täiendavat lendu. Wizz Air on teatanud, et 2018. aasta jooksul plaanitakse lendude arvu Ukrainast kahekordistada.

Oluline on märkida, et Wizz Air kasutab Kiievis Žuljanõ (Zhulianylennujaama (IATA kood IEV), mis asub Kiievi kesklinnale palju lähemal, kui suurem Borispoli lennuväli (IATA kood KBP).

Kui vaadata võimalikke huvitavaid edasilendamise võimalusi Žuljanõst, siis ega väga suurt valikut pole. Lennuvälja suurima operaatori Wizz Airi põhilised sihtkohad Kiievist asuvad Poolas ja Saksamaal. Veidi huvitavam potentsiaalne sihtkoht Kiievist on Larnaca Küprosel. Lisaks Wizz Airile kasutab Žuljanõ lennuvälja odavlennufirma flydubai, mis pakub kohati väga häid hindu lendudele Dubaisse ja Dubai kaudu Aasiasse (näiteks Colombo, Katmandu, Bangkok, paljud India linnad), Maldiividele ja Ida-Aafrikasse (Sansibar, Dar Es Salaam, Entebbe).

Wizz Airi Tallinn – Kiievi liin hakkab konkureerima nii Nordica otselendudega Tallinnast kui AirBalticu ja Ukraine International Airlinesi lendudega Riiast. Üsna kindel on, et liini sissetöötamiseks pakub Wizz Air soodsaid avamishindu. Kindlasti saab kõiki pakkumisi kajastatud ka Trip.ee sooduspakkumiste rubriigis.

Lend Kiievist Tallinnasse on Wizz Airi esimene saabumine Tallinna. Seni on Wizz Air Baltikumis keskendunud Lätile ja Leedule, kus neil on lennubaas nii Riias kui Vilniuses. Tallinnasse Wizz Airi lennubaasi vaevalt tuleb, küll aga tahaks loota, et lisaks Kiievile lisandub siia veel mõni lend. Lähimad Wizz Airi lennubaasid väljaspool Balti riike asuvad Poolas, Ungaris, Prahas, Rumeenias ja Bulgaarias. Kokku on Wizz Airil 28 lennubaasi ja ühendused 141 sihtkohta 42 riigis.

Lisaks taastab Easyjet novembrist lennud Tallinn-Berlin Schönefeld liinil. Milline saab olema Ryanairi vastus? Tavaliselt on nad väga operatiivselt Wizzi ja U2 sammudele reageerinud. Maksimum võiks olla baas Tallinnas kahe lennukiga, Miiinimum on lennutiheduse tõstmine olemasolevatel liinidel. Heal juhul võib tulla mõni uus liin ka nende poolt. Toredad uudised igal juhul.

Need lennud hakkavad olema tõenäoliselt väljaspool tipptundi. Tallinna Lennujaama üks kõige meeldivamaid omadusi on olnud senini olematud järjekorrad. Kahjuks on asi päris tublisti muutunud viimasel ajal. Uues turvakontrollis ehk 5 liini ja neist 4 ka töötasid hommikul ja ikkagi olin 20-25 minutit järjekorras. Ei paista just väga perspektiivikas lahendus. Tipptunnil võiks ikkagi need 5 liini ka töös olla ja arvatavasti kitsaks jääb varsti.

Wizzairi kodukal on kellaajad olemas. Tallinn-Kiiev 15:45-17:40
Kiiev-Tallinn 13:20-15:15