1,5h @London(STN)

Septembris on plaanis ette võtta reis. Hetkel on sobivaim variant sihtkohta jõudmiseks vahepeatusega Londoni Stanstedi lennujaamas. Aega lennuki vahetuseks jääks 1h 30min.Palun jagage kogemusi - kas sellest ajast võib väheks jääda? (PS! Kaasas ainult käsipagas). Tänud ette!   

Kindlasti keegi varsti postitab oma kogemusest, kuidas lendude vahel oli 5min ja jäi aega ülegi paar õlut teha, aga mina ei hakkaks riskima.Kui tähtede seis juhtub soodne olema, siis võib isegi jõuda, aga ma oletan, et tegemist on Ryanairi piletitega, millel pole maha jäämise korral mingit kaitset. Väiksemgi hilinemine muudab jõudmise kahtlaseks. Samuti võta arvesse, et maandumisajast läheb veel 15-20 min enne kui uksed avatakse. Samas puhtalt oma kogemustest olen märganud, et Ryanairi lennuajad on veidi "õhku täis" ning enamasti maandub lennuk varem.Nagu ma eelnevates Stanstedi teemades olen kirjutanud, on Ryanairi väravad enamasti pärapõrgus, omajagu kõndimist passikontrolli ja pärast tagasi. Samuti võib passikontrolli saba olla päris pikk, oleneb kui palju lennukeid samal ajal sisse tuleb. Security fast track on nii lühikese peatuse korral pmst kohustuslik.Teine asi on, et septembriks võib olla (aga võib ka mitte olla) Brexit juba toimunud ja esialgu pole veel selge, kas pärast Brexitit saab EL passiga automaatväravaid kasutada või tuleb üldjärjekorras seista. Samuti tuleb Brexiti puhul arvestada tollikontrolli võimalusega.

Stansted väga hästi korraldatud lennujaam ja kui lennud graafikus, siis kõik ok. Tee reisikindlustus ja head reisi!

Reisikindlustusest ei pruugi kasu olla, sest enamasti on seal kompenseerimise eeltingimuseks, et kahe reisi vahe on vähemalt 2 tundi.

smallisland mainis, et Ryanairi lennugraafkutes õhku (ja tegelikult mu isiklik, kuigi mitte eriti suur, kogemus näitab sama), aga ise lennupileteid otsides vaatasin, et nt TLL-EDI lennud jõuavad regulaarselt ca 20-minutilise hilinemisega kohale. Ehk siis võib olla nii ja naa, tasub konkreetse liini statistikat vaadata.

Kaks nädalat tagasi, maandusime STN veerand tundi varem,  Valjuhääldaja kiitis, et enamus Ryanair lende jõuab õigel ajal kohale... Kuid pool tundi hiljem alles saime lennukist välja. Lihtsalt enne ei saanud lennujaama ukse juurde sõita. Siis öeldi, et tagumist treppi ei ole (Tallinas oli pealeminek mõlemist uksest), see veel viivitas mahaminekut. Nagu siin ka varem kirjutatud on, automaat passikontroll oli kiire. Mul oli lendude vahe 2,5, aga ikka võtsin fast tracki. No mitte ei tahtnud mõeldagi, et jään maha järgmisest lennust või pean seal joostes laveerima.

Veebruari algul polnud samuti tagumist treppi, ju see pidev probleem. Sai ka päris pikalt lennukis passida.

Stanstedis ainult passi kontrolli järjekorras seismine võib võtta tund aega. Oleneb mitu lennuki korraga maandusid. Pluss lennukist terminaali. Ja siis lennujaamas orienteerumine ja järgmise väravani jõudmine on ka suur ettevõtmine. See on piisavalt suur et lausa rongid liiguvad terminaalide vahel. Mina arvestaks minimum 2,5 tunniga.

Stanstedis on siiski ainult üks terminal, rongiga saab sõita osadele väravatele lähemale. Minu viimasest Ryanairi lennust on küll ligi aasta möödas, aga mäletamist mööda tuleb nende väravatesse jala kõmpida. Eelmisele postitusele vaidleksin vastu, et Stanstedis orienteerumine ei ole suur ettevõtmine. Aeganõudev küll, aga suunavaid silte on igal pool piisavalt

Otsus on su enda teha, aga õnnemäng oleks see kindlasti. Enamasti olen jõudnud õigel ajal, aga korra ka tunni hilinenud ja nagu üks eelpool kirjutaja - korra ka 30 min vaba treppi oodanud. UK piirikontrollist saab kiiresti läbi kui reisid passiga ja kasutad automaatväravaid, aga siis ei tohi kuni 12-aastaseid lapsi kaasas olla.