2 nädalat Itaalias - autoreis

Tere kõigile!

Plaanime septembri lõpus lennata kaheks nädalaks Itaaliasse (saabume Milanosse, lahkume Bolognast). Sooviksime auto rentida ja pmst teha road trip. 

Hetkel on kaks ideet: 

1. Milano - Genoa - Portofino/Cinque Terre - Pisa - Firenze - Bologna. Kui aega jagub, siis võiks ka San Marinot külastada. 

2. Milano - Como järv - Bolzano - Tre Cime - Veneetsia - Bologna. 

Milanos ja Bolognas sooviks vähemalt paar päeva veeta. Samuti ka Firenzes ja Veneetsias. 

Ega keegi siin pole sarnaseid reise teinud? Milline oleks parem, et ei peaks kogu aeg kiirustada ja saaks kõik peamised vaatamisväärsused ära vaadata? Äkki saate midagi soovitada?

Ma soovitan alustuseks kaaluda, et kas tasub ära Bolognast tagasi lendamine. Nimelt, te maksate suure tõenäosusega auto teises kohas ära andmise eest ca 200 eurot peale. Alternatiiv siis 2,5h sõit Bolognast Milaanosse.

Oleme mitmeid road trippe Itaalias teinud. Kirjutan soome keeles reisiblogi: https://www.rantapallo.fi/matkaunelmia/category/italia/

Kahe nädalaga jõuab ilusti teha road tripi, mida oled mõelnud. Ja minu meelest tasub auto samasse kohta tagasi viia.

Itaalia ei ole väga suur ja sellise reisi saab rahulikult tehtud. Me tegime 10 päevaga Barist Milanosse ja ka ei olnud väga tormamine, 2 päeva Roomas, 3 baasiga Toscanas. Kui autoga, soovitan näiteks Veneetsias  (aga ka mujal) ööbida kämpingus või linnaservas - tuleb odavam - ja linnas liikumiseks kasutada ühistransporti.

Inimesed ja reisistiilid on erinevad, aga neid annaks kahte nädalasse kindlasti kombineerida. Esimesel nädalal plaan üks ja teisel kaks, osaline kattumine annab ka mõne puhkepäeva. San Marinos saab ka poole päevaga rahulikult tiiru peale, kui parkimisele veidi kulutada ja leida sobiv koht kohe lähedusse. Meie parkisime alla köisraudtee juurde, kuna kõrgemal lihtsalt kohta polnud.

Ma olen nimekirjas loetletud kohti külastanud, aga mitte ühe reisi jooksul. Põhimõtteliselt tehtav, vähemalt ei ole klassikaline Milano-Rooma-Napoli plaan. Ärge vast Milaanosse mitut päeva planeerige, seal pole turistil suurt midagi teha. Ma ei plaaniks sinna üldse minna. Esimese variandi puhul tasub lisada nimekirja Porto Venere Liguurias ja Toskaanas nt Lucca, San Gimigniano. Teise variandi puhul Padova, Treviso, võib-olla veel mõned laguuni saared nagu Burano ja Murano. Como ääres plaaneriksin ka kindlasti pikemalt, 3-4 päeva oleks seal väga ok veeta.

Tere kõigile ja suured tänud vastuste ja arvamuste eest. 

Kuna see tuleb mul esimene kord Itaalias, siis oligi soov näha nii palju kohti kui saab, aga et mitte kiirustada kogu aeg. Seega tuligi idee saabuda ja lahkuda erinevatest lennujaamadest. 

Erinevate autorendi firmade veebilehte vaadates ei näinud küll selliseid suuri makse erinevas linnas ära andmise eest. Tavaliselt näitab umbes 70-80 EUR, mis kahe-kolme inimese peale ei ole küll suur summa. 

Praegu kaalun pigem Lõuna-Tirooli minna, kuna seal peaksid vaated küll palju ilusamad olema.

Mis su huvid/hobid on, mida sa teha ja näha soovid? Jääb mulje, nagu soov mitmeid linnu külastada? Linnemelu, arhitektuur, muuseumid? Või loodusvaated? Soov auto mõneks tunniks maha jätta ja jalutada/matkata? Saada autoteedest veel kõrgemale jalgsi või tõstukitega?

Pigem tahaks kõike seda kombineerida. Väga tahaks ilusaid mäge näha ja looduses jalutada, samuti tahaks ka linnades arhitektuuri ja muuseume nautida. Ja maitsvat sööki tahaks ka, aga ilmselt see on seal igal pool saadaval. 

Seepärast mõtlesingi Dolomiitidesse sõita, seal peaks ilusaid vaateid jaguma, samuti saaks ka linnades jalutada. Aga Rivieral peaksid ka ilusad mäed olema (Alpi Apuane).

Nende huvide alusel ma piirduksin Veneto ja Trentino maakonnaga. Lisa omale nimekirja mõned mägijärved, nt Lago di Braies, Lago di Misurina. Linnadest lisaks Veneetsiale Padova, Treviso, Verona, Bolzano. Como asendaksin vast Gardaga siis, see on logistiliselt veidi loogilisem ja Sirmione ei jää küll millegagi alla Como popimatele  linnakestele. Maitsvat toitu leiab selles piirkonnas kõikjal, iga suvaline trattoria pakub seda. Kui see on esimene reis Itaaliasse, siis ei tasu üle pingutada, kõike nagunii ei jõua.