20 päeva Tais

Tere reisihuvilised

Olen minemas Taisse koos sõbrannaga 20ks päevaks. Olen lugenud läbi palju postitusi sellel teemal, aga äkki on kellegil veel huvitavaid soovitusi saarte osas mida kindlasti võiks külastada.

Kas keegi oskab ka erinevatest surfi võimalustest midagi rääkida.

Liiklemine erinevate saarte vahel, kas pigem lihtne või peaks midagi konkreetset arvesse võtma ja meeles pidama?

Majutus soovitusi, mis oleks toredad, ilusates kohtades ja mitte hingematvalt kallid :)

Tegevusi, pidusid, turge mida võiks kindlasti külastada?

Vaatamisväärsusi?

Kas mingeid nõuandeid, millest peaks hoiduma või olema ettevaatlik?

Olen väga tänulik kõigile, kes leiavad hetke, et oma kogemusi jagada ning nendest kirjutatada!

Ette tänades ja päikest kõigile
Enel :)

see pole selgeltnägijate foorum, et keegi oskaks öelda, kus maalt sul hinge matma see hotelli hind hakkab ja kuhu kanti sa üldse minna plaanid

Kuulub sinna rubriiki:
.... aga homme on veel parem, lubati vesi ka sisse lasta.

Keeruline on vastata kui ei tea, et mis on eelarve ja täpne reisi eesmärk. Kui olete palju juba internetist otsinud ja teemasid lugenud, siis esmane kava peaks teil selge olema. Nii üldistele küsimustele saabki üldiseid vastuseid :).

  • äkki on kellegil veel huvitavaid soovitusi saarte osas mida kindlasti võiks külastada.
    Mida tähendab "veel". Millised saared on teil juba nimekirjas?

-Kas keegi oskab ka erinevatest surfi võimalustest midagi rääkida.
Mina ei oska.

-Liiklemine erinevate saarte vahel, kas pigem lihtne või peaks midagi konkreetset arvesse võtma ja meeles pidama?
Meie jaoks oli lihtne. Aga ma liikusin ka vaid Ao Nang-Phi-Phi-Ko Lanta-Phuket. Võtsin piletid paradiisisaared.ee.

-Majutus soovitusi, mis oleks toredad, ilusates kohtades ja mitte hingematvalt kallid :)
Millistest kohtadest räägite? Ao Nang? Ko Lanta? PhiPhi? Kas soovite vaid öömaja või ka basseine, ööelu?

-Tegevusi, pidusid, turge mida võiks kindlasti külastada?
Kus täpsemalt? Tais kõikjal?

Vaatamisväärsusi?
-Millises piirkonnas?

Kas mingeid nõuandeid, millest peaks hoiduma või olema ettevaatlik?
-Petuskeeme ikka on. Kaardiga ei ole eriti soovitav maksta. Enne reisi tasuks ligikaudsed hinnad välja uurida - tuktuki sõidud, teenused, ekskursioonid jms.

Proovin vastata mõnele küsimusele. Aga nagu eelnev postitaja on vastanud - lisainfo teema algataja poolt ei teeks üldse paha.

Q: Olen minemas Taisse koos sõbrannaga 20ks päevaks. Olen lugenud läbi palju postitusi sellel teemal, aga äkki on kellegil veel huvitavaid soovitusi saarte osas mida kindlasti võiks külastada.
A: Saarte osas peaks reisi tegema kas sellisena, et mingi koht, näiteks Krabi või Phuket on nö baaskoht, kust alati välja sõidate ja tagasi tulete või jadana. Alustate Krabist, pärast mida Phi Phi ja siis Phuket vms. Kui baasiks on Phuket siis võiks kindlasti käia Phi Phil. Similanil, kui viitsite mitu tundi paadis hüpelda. Rawai rannist saab longtailika rentida paariks tunniks ja käia läbi saared, mis on Phuketi lõunatipust natukene eeemal (Lon ja He)

Q: Kas keegi oskab ka erinevatest surfi võimalustest midagi rääkida.
A: Kui te lähete praegu siis ei ole enam surfihooaega / tuult. Surfihooaeg on ca maist kuni oktoobrini, vahest novembrini.

Q: Liiklemine erinevate saarte vahel, kas pigem lihtne või peaks midagi konkreetset arvesse võtma ja meeles pidama?
A: Pigem on lihtne liikuda saarte vahel. Pileteid saab igal nurgal, ei ole mõtet ette ära osta - kunagi ei tea, kas too antud päev viitsite minna või mitte. Phi Phi'le saab kiirkaatriga või ferryga. Saab sõita omal käel või konkreetse 1 või 2 päevase tripiga, kus sees on majutus ning söök. Muud saared on pigem tripi sees, a'la Similan - neid saab kohal turismibüroodest kätte. Hinnad on ca 2-3x odavamad kohal, kui Paradiisisaarest ostes, aga ei saa eesti keeles infot.
Samui ja Pha Ngan? Sinna saab võiku hinnaga Phuketist lennata.

Q: Majutus soovitusi, mis oleks toredad, ilusates kohtades ja mitte hingematvalt kallid :)
A: Mis piirkonnas? Krabis olles me oleme peatunud Krabi Townis, Ao Nangi rand ei ole minu arvates üldse ilus, hence sinna pole roninud. Krabi Towni majutus on ca 2-3x odavam, kui Ao Nang. Sama tegu on Phuketiga. Oleme peatunud Phuket Townis, seal on ca 2-3x odavam, kui randades. Roller all olemas, võimalik igasse randa kiirelt jõuda.

Q: Tegevusi, pidusid, turge mida võiks kindlasti külastada?
A: Kui te pole eco-friendlid ülemäära siis võib külastada Pha Nganil full moon partit (12.01 ; 12.02 ; 12.03 : 11.04 jne) mis toimuvad rannas. Samuti on neil seal half-moon partid, ka Pha Nganil, mis toimuvad juba nö linnas. Phuketil on iga päev pidu Patongi, Bangla roadil, pole vaja kaugemalt pidu otsida.
Tegevustest .. kus? Me näiteks sellel korral läheme ja sõidame ise Khao Soki ning läheme džunglisse trekkima ja järvele laevaga sõitma. Lisaks, kui on vett saab raftida ja tuubiga sõita jõest allavoolu.
Phuketis on flying hanuman zipline.
Võib-olla söögitegemine huvitaks, spets kursused seal olemas, koos turu külastamisega.
Snorgeldamine. Pea igas saaretripis on sees snorgeldamine mingis variandis.
Turgudest Phuketi weekend market. Krabis on samasugune olemas.

Q: Vaatamisväärsusi?
A: Sama küsimus, kus?
Meie näiteks sõidame rolleritega Phuket > Khao Sok : Khao Sok > Krabi : Krabi > Phuket. Tee peale jäävad mitmed national pargid, mangroovi metsad ja kosed etc. Seal teeme peatused. Samuti peatume Phang Nga bays, et vaatega lõunat süüa vms. Krabis saad ronida mäe otsa templisse ning Krabi külje all vaadata Hot Springse ja Emerald Poolse. Phuketis on Old Town ning Big Buddha.

Q: Kas mingeid nõuandeid, millest peaks hoiduma või olema ettevaatlik?
A: Ära joo kraanivett ja ära jäta oma passi tagatiseks midagi rentides.
Ära osta trippi või huvipakkuvat eset esimesest kohast. Ümber nurga on tunduvalt odavam. Söögi osas - kui kohalik sööb, võid ka süüa (isegi siis kui söögikoht on kahtlane ja kõik toimub plasttoolidel jne)
Tuktukis ole kindel summade kokkuleppimises. Alati ütle, et kas all together või per person - sellega nad üritavad tihti tõmmata. Bussidega ei soovita liigelda .. jah, pilet on küll odavam aga läheb kordades kauem aega ning tihti sõidetakse maailma kõik peatused läbi. Võta takso, meetriga takso.
Rollerit rentides tee rollerist alati pildid / videod. Et pärast ei saaks nad sind milleski süüdistada, mida sina pole teinud. Ja rolleriga sõites kanna ALATI kiivrit .. isegi siis kui see rikub su soengut ja ei lase ühtlaselt päevituda :D .. päriselt ka. Esiteks on siis palju väiksem chance, et politsei sind kinni peab ja küsib A-kati rahvusvahelisi lube ja teiseks, oled ise safe.
Tai liiklus on küll meie jaoks esmapilgul kaootiline aga tegelikult on kõik vägagi korrapärane. Tasa ja targu.

Edu,

Artjom Mets.

"..ära jäta oma passi tagatiseks midagi rentides."

Kas Phuketil on üldse võimalik rentida rolleri nii et passi ei pea jätma? Kui jah siis äkki keegi oskab öelda sellist kohta

hai123 : Kahel korral olen rentinud ilma passita. Ühes kohas võeti deebetkaardist koopia, embossitud küljest. Tädi võttis valge lehe, pani kaardi peale ja siis hariliku pliiatsiga nö graveeris numbrid maha nagu lapsepõlves müntidega sai tehtud. CCV'd ei võtnud.
Teises kohas andsime tagatiseks 5000 bahti, mis sai paberile kirja ning pärast sai kõik ilusti tagasi. Tean ka, et osad kohad on nõus ID-kaardiga (vähemalt saad koju tagasi :D )

See deebetkaardi koht on : http://purecarrent.com/ phuket townis, weekend marketi lähedal
5000 bahti koht on, mida vahendavad eestlased : https://www.facebook.com/media/set/?set=a.954597157944121.1073741838.889103927826778&type=3

Miks seal Phuketil nii karmid tingimused on rolleri rendile?
Rentisin ise nii Chiang Mais kui Pattayas rollerit ja mõlemas firmas lihtsalt kirjutati passi andmed lepingule ja 1000 THB tagatist. 5000 tundub ikka räige kirves olevat.
Sorri et teemast mööda.

Olen jätnud tagatiseks vana, aegunud passi. Sellel on küll nurk ära lõigatud, aga kui kaaned ümber panime, ei märganud keegi midagi.

Oma hotellist oleme alati saanud ilma mingite tagatiste voi pantideta. Ilmselt soltub majutusasutuse tasemest. Lihtsalt niisama passi kellegile ära anda ei riskiks.