Viimased kommentaarid

Käinud paar korda Tais ja paar korda Filipiinidel.
Filipiinid on nagu Tai ca 10-15a tagasi. Puhtam ja korralikum. Vähem rahvast.
Ainuke Filipiinide miinus Tai ees on toit. Kõik on magus ja rammus.
Kultuurid on erinevad, samas, mõlemad huvitavad.

Busuanga / Bohol olid meil baasiks Filipiinidel. Busuangal endal väga randa ei ole linnade lähedal. Ühepäevased paadisõidud tegid selle tasa. Boholil on rannad + väga palju muud avastada.

Tais leiad sa randu igale maitsele. Kas täiesti tühjad või lagastatud ja rahvast täis.

1000€ per nägu on teostatav aga vabalt sa ennast ei tunneks puhates.

Kui ise ei oska/ei soovi/ei taha tegeleda asjade otsimise ja broneerimisega siis mõistlik pakkumine.

Busuangale lendasime otse Manilast. Cebu Pacificuga. Lühike reis, kiirelt kohale. PA on kallim, kui Cebu ja nii lühikese reisi ajaks ei ole mõtet kallimalt võtta. Vastu oli meile tulnud buss, mis viis hotelli (meie ei orgunninud, võimalik, et nad said hotellist meie saabumise info). Lend oli hommikune, kiirelt kohale. Ei läinud isegi poolt päeva.

Sukeldumist Busuangal pakuvad mitmed firmad. Peaväljaku (purskkaevuga väljak) 50m raadiuses leiad sa 10+ firmat, kes seda pakuvad. Tasub vaadata välja selline päev, kus ei ole tuult = ei laineta. Firmad müüvad pileteid vaatamata ilmale. Meil paaril korral juhtus selline asi, et piirivalve oli hommikul sadamas vastas ja ei lubanud X ja Y saartele sõita ilmastikuolude tõttu.

TAO Filipiine vähemalt kohalikud ei soovitanud. Ei mäleta enam miks.

PP jõge ei soovita. Ei ole midagi erilist ja järjekorrad sinna on metsikud. Tunde päikese käes ootamist, et saaks jaole. Üleüldse võiks PP vahele jätte ning olla El Nidos, kui Palawani saarele suur soov minna on. Kui tahta veidike ka rannapuhkust juurde lisada siis Coron/Busuangalt seda ei leia - lähedalolevad saared aga pakuvad seda. Sinna tehakse päevaseid väljasõite.

Boholil me sõitsime erinevalt. Meil olid nii renditud rollerid kui ka mikrobussiga. Rollerid olid enamjaolt Panglao saare jaoks, kuid käisime nendega ka Mag-Aso fallsides Boholi saarel jne. Suurema ringi Boholi saarel tegime mikrobussiga. Kõik botaanikaaiad, šokolaadikünkad, rippsillad, mahagonimets jne.

Overall - Filipiinide saared olid ilusad. Puhtamad kui näiteks Tai. Vähem turiste ja vähem .. kuidas ma nüüd ütlen .. "kasutatud" ja "ekspluateeritud".
Ainuke, millega Filipiinidel rahule ei jäänud võrreldes muu aasiaga oli toit.
Liiga magus. Kõik on magus. Paljudes kohtades, paljude toitude puhul palusime mitte lisada suhkrut. Aga muidu tripadvisori ja kohalike soovituste peale käisime söömas.

Mina olen saanud kompensatsiooni pagasi hilinemise tõttu Emiratesilt. Lend oli Tallinn > Amsterdam > Dubai > Manila ning Manilasse jõudis mu kohver 5 päeva hiljem. Iga hilinetud päeva eest maksis Emirates 100$ puhtalt kätte ning lisaks hüvitas kindlustus vahepealsed hädavajalikud ostud.

Samuti olen saanud KLM'i poolt ööbimist, kuna nende lend hilines üle 8h. Kõik reisijad viidi hotelli ning pakuti toitlustust. Kuna connection flighti polnud siis muid pileteid polnud vaja ümber vahetada. Algselt küll KLM ei tahtnud pakkuda meile ööbimist, sest nad lükkasid väljalendu pidevalt 1-2h võrra edasi ja väitsid, et siis ei ole nad kohustatud .. aga mingi Hollandi jurist võttis nendega vaidlemise ette - kuna summaarumis oli aeg juba üle 5h jne.

https://www.stanstedexpress.com/ - kõige kiirem aga ka kõige kallim
Expressi peatuse ees olevast kassast saad osta ka päevase pileti, mis hõlmab enda alla sõitu stanstedexpressiga + päevast metrood Londonis.

http://www.stanstedairport.com/to-and-from-the-airport/coach/to-and-from-london-by-bus-or-coach/ - bussid. Odavam kuid mõnevõrra aeglasem, rongiga võrreldes. Samas oleneb kuhu sul Londonis vaja saada on. Osad asukohad on mugavamad bussiga minnes. National Express / Easybus / Citylink / Airport Bus Express. Kui lennujaamast välja lähed, näed sa kohe ka silti, mis viitab bussidele. Pileteid saad osta väikesest paviljonist, mis on otse bussipeatuses.

hai123 : Kahel korral olen rentinud ilma passita. Ühes kohas võeti deebetkaardist koopia, embossitud küljest. Tädi võttis valge lehe, pani kaardi peale ja siis hariliku pliiatsiga nö graveeris numbrid maha nagu lapsepõlves müntidega sai tehtud. CCV'd ei võtnud.
Teises kohas andsime tagatiseks 5000 bahti, mis sai paberile kirja ning pärast sai kõik ilusti tagasi. Tean ka, et osad kohad on nõus ID-kaardiga (vähemalt saad koju tagasi :D )

See deebetkaardi koht on : http://purecarrent.com/ phuket townis, weekend marketi lähedal
5000 bahti koht on, mida vahendavad eestlased : https://www.facebook.com/media/set/?set=a.954597157944121.1073741838.889103927826778&type=3

Proovin vastata mõnele küsimusele. Aga nagu eelnev postitaja on vastanud - lisainfo teema algataja poolt ei teeks üldse paha.

Q: Olen minemas Taisse koos sõbrannaga 20ks päevaks. Olen lugenud läbi palju postitusi sellel teemal, aga äkki on kellegil veel huvitavaid soovitusi saarte osas mida kindlasti võiks külastada.
A: Saarte osas peaks reisi tegema kas sellisena, et mingi koht, näiteks Krabi või Phuket on nö baaskoht, kust alati välja sõidate ja tagasi tulete või jadana. Alustate Krabist, pärast mida Phi Phi ja siis Phuket vms. Kui baasiks on Phuket siis võiks kindlasti käia Phi Phil. Similanil, kui viitsite mitu tundi paadis hüpelda. Rawai rannist saab longtailika rentida paariks tunniks ja käia läbi saared, mis on Phuketi lõunatipust natukene eeemal (Lon ja He)

Q: Kas keegi oskab ka erinevatest surfi võimalustest midagi rääkida.
A: Kui te lähete praegu siis ei ole enam surfihooaega / tuult. Surfihooaeg on ca maist kuni oktoobrini, vahest novembrini.

Q: Liiklemine erinevate saarte vahel, kas pigem lihtne või peaks midagi konkreetset arvesse võtma ja meeles pidama?
A: Pigem on lihtne liikuda saarte vahel. Pileteid saab igal nurgal, ei ole mõtet ette ära osta - kunagi ei tea, kas too antud päev viitsite minna või mitte. Phi Phi'le saab kiirkaatriga või ferryga. Saab sõita omal käel või konkreetse 1 või 2 päevase tripiga, kus sees on majutus ning söök. Muud saared on pigem tripi sees, a'la Similan - neid saab kohal turismibüroodest kätte. Hinnad on ca 2-3x odavamad kohal, kui Paradiisisaarest ostes, aga ei saa eesti keeles infot.
Samui ja Pha Ngan? Sinna saab võiku hinnaga Phuketist lennata.

Q: Majutus soovitusi, mis oleks toredad, ilusates kohtades ja mitte hingematvalt kallid :)
A: Mis piirkonnas? Krabis olles me oleme peatunud Krabi Townis, Ao Nangi rand ei ole minu arvates üldse ilus, hence sinna pole roninud. Krabi Towni majutus on ca 2-3x odavam, kui Ao Nang. Sama tegu on Phuketiga. Oleme peatunud Phuket Townis, seal on ca 2-3x odavam, kui randades. Roller all olemas, võimalik igasse randa kiirelt jõuda.

Q: Tegevusi, pidusid, turge mida võiks kindlasti külastada?
A: Kui te pole eco-friendlid ülemäära siis võib külastada Pha Nganil full moon partit (12.01 ; 12.02 ; 12.03 : 11.04 jne) mis toimuvad rannas. Samuti on neil seal half-moon partid, ka Pha Nganil, mis toimuvad juba nö linnas. Phuketil on iga päev pidu Patongi, Bangla roadil, pole vaja kaugemalt pidu otsida.
Tegevustest .. kus? Me näiteks sellel korral läheme ja sõidame ise Khao Soki ning läheme džunglisse trekkima ja järvele laevaga sõitma. Lisaks, kui on vett saab raftida ja tuubiga sõita jõest allavoolu.
Phuketis on flying hanuman zipline.
Võib-olla söögitegemine huvitaks, spets kursused seal olemas, koos turu külastamisega.
Snorgeldamine. Pea igas saaretripis on sees snorgeldamine mingis variandis.
Turgudest Phuketi weekend market. Krabis on samasugune olemas.

Q: Vaatamisväärsusi?
A: Sama küsimus, kus?
Meie näiteks sõidame rolleritega Phuket > Khao Sok : Khao Sok > Krabi : Krabi > Phuket. Tee peale jäävad mitmed national pargid, mangroovi metsad ja kosed etc. Seal teeme peatused. Samuti peatume Phang Nga bays, et vaatega lõunat süüa vms. Krabis saad ronida mäe otsa templisse ning Krabi külje all vaadata Hot Springse ja Emerald Poolse. Phuketis on Old Town ning Big Buddha.

Q: Kas mingeid nõuandeid, millest peaks hoiduma või olema ettevaatlik?
A: Ära joo kraanivett ja ära jäta oma passi tagatiseks midagi rentides.
Ära osta trippi või huvipakkuvat eset esimesest kohast. Ümber nurga on tunduvalt odavam. Söögi osas - kui kohalik sööb, võid ka süüa (isegi siis kui söögikoht on kahtlane ja kõik toimub plasttoolidel jne)
Tuktukis ole kindel summade kokkuleppimises. Alati ütle, et kas all together või per person - sellega nad üritavad tihti tõmmata. Bussidega ei soovita liigelda .. jah, pilet on küll odavam aga läheb kordades kauem aega ning tihti sõidetakse maailma kõik peatused läbi. Võta takso, meetriga takso.
Rollerit rentides tee rollerist alati pildid / videod. Et pärast ei saaks nad sind milleski süüdistada, mida sina pole teinud. Ja rolleriga sõites kanna ALATI kiivrit .. isegi siis kui see rikub su soengut ja ei lase ühtlaselt päevituda :D .. päriselt ka. Esiteks on siis palju väiksem chance, et politsei sind kinni peab ja küsib A-kati rahvusvahelisi lube ja teiseks, oled ise safe.
Tai liiklus on küll meie jaoks esmapilgul kaootiline aga tegelikult on kõik vägagi korrapärane. Tasa ja targu.

Edu,

Artjom Mets.

Korduvalt Tais käinud.
100 THB eest saad korralikult süüa.
Kas ostad turult midagi või kohalikust söögikohast, kus söövad ka kohalikud - seal tead, et toit on maitsev ja hea hinnaga.
Samas on ka söögikohti kuhu sa jätad 1000 THB'd.
Olenebki valikutest - võime Eestiga paralleele tõmmata. Kas sa tahad süüa kuskil söögikohas, kus sa maksad söögikorra eest 5€ kokku või lähed NOA restorani ja alla 100€ ei saa hakkama.

100 THB söök ei ole linnupete nagu siin keegi väidab. Olen suurem meesterahvas ja 100 eest saab kõhu ilusti täis ning limpsi isegi kõrvale.

Küll aga hinnad suurenevad, mida randadele lähemal oled :)

Eelmise aasta novembris lendasin samuti Tallinn > Moskva > Phuket Aeroflotiga. Me lendasime vist teisipäeval. Mind üllatas, kui kiirelt kogu kupatus täis - Tallinna lennukist välja ja Phuketi lennu värav (kõige kaugemas otsas) võttis aega ca 20 minutit. Vaatamata, et tegu on layoveriga, vaadati pass üle - see võttis ca 1 minuti.

Pagasiga on teine lugu, ei oska öelda, kas jõuab või mitte.

Aga hoiatan. Phuketi ja Bangkoki lendudel Aeroflot ei paku alkoholi. Põhjuseks laamendavad ja ennast pilbasteks joovad turistid.
Peale selle olime Aeroflotiga väga rahul.

Jala ma ei läheks. See on ca 40km kõndimist. Jõuate pärale 8h hiljem :)

Takso oleks ca 40€ üks ots ning sõitu ca 40 minutit. Osadel taksodel on ukse peal eraldi hind lennujaama jaoks. http://www.taxistockholm.se/en/Taxi-Stockholm-Services/Arlanda/

Bussiga. Lennujaamades on coach bussid, mis sõidavad kesklinna ja lennujaama vahet Ca 40min sõitu ja veidi kõmpimist, hind on ca 20€ edasi-tagasi. http://www.flygbussarna.se/en/arlanda

Rongiga. Arlanda Express, ca 20 minutit kesklinnast Arlandasse. Hinnaks on 60€ edasi-tagasi (tudengitele ja 8-25 aastastele ca 30€).
https://www.arlandaexpress.com/fares.aspx

Ma isiklikult olen varem läinud lennukile sadamast taksoga. Aga muidu metroo Gärdetist centralenisse ja sealt Arlanda Express on ka hea. (lihtsalt lisainfoks)

Hetkel kõige odavamad, mis ma olen leidnud on läbi stockholmi, bangkokki. Sealt edasi on AirAsiaga Phuketile ca 20€.
Otsin ka Jaanuariks endale pileteid htekel. Mida sa võid proovida on soomlaste rantapallo viimase hetke pakkumisi, aga seal on nad reeglina 1 või 2 nädalased. Me tahame kauemaks jääda.

Linnades saab tavaliselt kaardiga maksta poodides ja söögikohtades. Tänavatoitlustuses reeglina mitte.
Minul oli probleem, et ma ei saanud sularaha välja järjestikku 3'st erinevast automaadist (pangad olid samuti erinevad), neljandast lõpuks sain.
Pank võttis mingid eurot vahelt.
Sularaha mul algselt kaasas ei olnud, aga juhuse tahtes kaotas Emirates mu pagasi ära sinna lennates ning sain nende käest sulas dollareid, mis ma vahetasin PHP'deks ümber. See oli hea lüke, sularaha läheb seal vaja.

@punkel - on tõesti hidden randu palju jah aga reeglina hidden randade kõrval ei ole hotelle. Teema postitaja vist tahab hotellipiirkonda, kus on ka ilusad rannad?

Mida sa Phuketis teha tahad? Õhtul pidu, päeval rand ning sinna vahele jääb šoping weekend marketil?
Kui sa tahad nonstop pidu siis Patongi rand, kuid hoiatan, Patongi rand on üks räpasemaid Phuketil. Lisaks sellele veel jetid, kaatrid ja kõik muu sodi. Patongi sobib minna ainult õhtul partyle, pärast mida võtta tuk-tuk ja sõita oma hotelli tagasi.
Kui tahaks õhtul pidu, päeval ilusat randa ning head asukohta siis mina valiks Kata või Karoni piirkonna. Kata oleks eelistatuim.
Rendi endale ka roller, hinnaga ca 4€ päev ning oled kohe ka mobiilne. Saad turvuda saare vaatamisväärsustega, sul on olemas ilus rand ning ka peopaik on üle künka (tuktukid või hotelli transfer viivad su Patongist Katale).
Kui pidu üldse ei huvita või huvitab väga harva siis Rawai (Nai Han Beach) on samuti mõnus piirkond, kus olla. Siinkohal oleks roller ka mõnus abivahend.

Kui soovid lisainfot, täpsete kohtadega jne siis võid kirjutada eraldi :)