Aastase lapsega suusareisil-millega liigelda lumehangede vahel?

Kas keegi on käinud u aastase lapsega mägedes suusa/lauareisil? Nimelt meil plaan minna mägedesse ning arvatavasti veel mittekäiv laps kaasas. Vankrit me kaasa ei võta, kelku ka mitte, lennukiga tülikas vedada. Kas on kellegil kogemusi laenutuse osas? Või üldse, millega selles vanuses last mäe peale kaasa võtta? Infoks, et pole plaan lapsega mäest alla sõita vaid lihtsalt liigelda mägikülas ja ka mäkke, kavatseme lauda sõita kordamööda, teine samal ajal lapsega mäekohvikus värsket õhku hingates või külakeses ringi uidates.
.
.
.
Palun alusta kõiki lauseid suure algustähega. trip.ee

Nii väike laps ei saa olla päev läbi mittelamavas asendis ehk siis käru või vanker on kindlasti vajalik kui kavatsete lapse magamisaja õues olla.
Last saab kaasa võtta selja- või kõhukotiga, aga seal olemise aeg on piiratud!

Last saab veel kaasa võtta spets kelguga, seal on tal ka magamisvõimalus olemas. Aga ma ei tea kas neid Alpides leiab. See rohkem Skandinaaviamaade teema. Vaata Fjellpulken ja Norpulken. Lisaks peavad siis teil olema murdmaasuusad.

Ja ma tõesti loodan, et te lapsega mäest laskuma ei lähe :)

Head reisi!

Minu arust tuleks vanker või käru ikka kaasa võtta. Siis oleks täitsa ok. Kelk või seljaskandmiskott võiksid lausa veel lisaks olla.
Ilma millegita ei kujuta küll ette. Tund aega ümber maja võib ju lapsega samme õppida aga mis siis ülejäänud ajal teha. Seljakottis võib ka mingi aja last tassida, iseasi kas see naisterahvale jõukohane on. Kelk on minu arust ka ajutine lahendus.
Käru annab vabaduse päev otsa liikuda. Korralik soe magamiskott sisse ja laps saab ka lõunaune ära magatud. Sööte mõnes kohvikus.
Muul juhul saate piirduda ikkagi ainult ümber maja jalutamisega.

Tundub, et minu küsimus jäi arusaamatuks. Ei ole plaan tervet reisi mäe otsas lapsega veeta vaid vahetevahel tõstukiga üles värsket õhku ja ilusat ilma nautima minna (sõidame ju abikaasaga korda-mööda). Samuti külavahel ringi liigelda - selleks puhuks liiklemisvahendit otsingi. On ju teada-tuntud, et mägede õhk parim inimkonnale. Ei ole tegemist ka esimese lapsega, kellega reisima minnakse.
Tänan Norra Troll, heade soovituste eest.
Tripitropile soovin edu lastega nelja seina vahel istumiseks! Selleks ju vanemad ongi;-)

Lugege saiti: „Nõuded lastega reisijatele“:
http://www.travelwithyourkids.com/before-you-go/top-5-family-travel-tips
Info riikide ja haiguste kaupa. Soovitused. Kaardid haiguste levikust. (WHO):
http://www.who.int/ith/en
Palju infot kõrgushaigusega seonduvast + hea lingikogu:
http://www.high-altitude-medicine.com
Kuidas mägedes vältida kõrgushaigust:
http://www.princeton.edu/~oa/files/altitude.pdf

Häid kordaminekuid reisil! :)

See on sul küll arukas mõte oma käru mitte kaasa tirida - lennuki pagasist saadakse valdav enamus kärusid mitmes tükis tagasi :( Ainus variant on käru kõvemasse kasti pakkida, siis jääb suure tõenäosusega terveks ka. Aga teisest küljest jälle jama, sest kärude ja vankrite rentimist eriti ei harrastata, müük ikka rohkem levinud.

Käru muidugi kaasa!!! Kui on piisavalt väike käru, võetakse see sult minnes väravas ära ja antakse maandudes samamoodi kohe lennuki ukse peal tagasi.

Hoolimata ebamugavustest lennukireisi ajal, soovitan ikkagi käru kaasa võtta. Üldjuhul, kui ongi kärud laenutuses, siis ei panustaks ma nende heale kvaliteedile.

Käruga saad ka vabalt mäkke (gondliga), üsna mõnus aeg on siis kui saad lapse lõunaks kärusse magama pandud ja mõnes mägirestoranis enda jaoks aega leida.
Endal ära proovitud :)

Enda kärus magab laps ka raudselt paremini kui mingis võõras. Ja mõistlik on ikkagi suur käru kaasa võtta kui et "vihmavarjukas", sest aastane laps vajab ikka mõnusat olemist.

Käru lase enne lendu korralikult ära kiletada ja siis pole hullu midagi. Olen ise 3 lapse ema (vanim neist 20) ja aastaid koos laste ja kogu staffiga reisinud. Siiani ei ole ükski käru katki läinud.

Käru on ikka abiks, mitte tülinaks!

Paned lapse kärru. Väravas pannakse sellele mingi lipik külge. Sõidad käruga lennuki ukseni. Seal võtad lapse välja ja annad lennu ajaks käru ära.

Välja tulles tuuakse sulle käru lennuki uksele vastu. Paned lapse sinna ja sõidad edasi.

Kui käru poleks, peaks sa last süles tassima, nüüd laod tite ja pakid käru peale. Ebamugavus, kus?

(Meil ei ole mitte vihmavarjukas, vaid lihtsalt üks kokkukäiv väike käru.)

Ma ei ole küll palju lennanud ja käruga vaid korra, kuid kärust oli rohkem ikka tulu kui tüli. Käru võeti meil eraldi õrna pagasina ja sellega oli tõesti õrnalt ümber käidud. Sel reisil oli kärusid rohkem ja ka laste jalgrattaid. Kõik need tulid enne kotte-kohvreid lindile ja olid kõik terved.
Lume sisse vihmavarjukat küll pole mõtet võtta. Ikka korralike rataste ja magamisvõimaluse ning pakikorviga käru. Sellega liigud seal kõikjal.

Ei oska öelda kas igalpool on võimalik rentida kelkusid, aga Iscglis oli see võimalus olemas.

Käisime Alpides 6,5-kuuse lapsega. Loomulikult mäele me teda ei viinud üldse, valisime majutuse tõstuki lähedusse ja sõitsime kordamööda, nt.poole päeva kaupa. Kui puhtast õhust rääkida, siis külad on iseenesest kõrgel juba ja õhk neis piisavalt puhas ja karge, ei arva, et nii pisike peaks tingimata 2ooo m peal käima. Ehkki käisime märtsis, oli üleval üsna korralik miinus, ja ka tuul, ei tekkinud mõtetki last sinna viia. Kõik aga oleneb kohast, kõrgusest ja ilmast.
Käru oli meil endal kaasas, küll suvekäru, aga mitte vihmavarjukas ja mitte väikeste ratastega, veidi tõsisem ikka, kus laps sai korralikult magada. Aastane küll võib ka toas magada ja käruga õues jalutamas käia. Käru kiletatakse lennujaamas (väikese tasu eest). Igatahes oli väga tore puhkus.

Meil käsid tuttavad mullu Alpides ca aastase mittekäiva lapsega ja neil oli kaasas (meilt laenatud) lapsekandmise seljakott ja oma korralik suur Emmaljunga vanker-käru. Tagasitulles kommenteerisid et oli ideaalne "reisikomplekt". Oma käru kaasavedamisest võib loobuda vist siis kui laps magab toas, siis äkki saab tõesti mingi lihtsama asja kusagilt laenutada. Ei tea... Ise võtaks ka kindlalt kaasa, minu tutvusringkonnas pole ühelgi lapsega reisijal käru lennu käigus kahjustada saanud.