Aastavahetus Euroopa suurlinnades

Palun jagage oma kogemusi aastavahetuse melust (tasuta linnatänavate-väljakute melu, kombed-traditsioonid, kaunistused linnas, ilutulestik jms) ja meeleolust erinevates Euroopa suurlinnades. Pole endal aastavahetuse kogemust võõrsil ja otsustasin, et soovin järgmise aastavahetuse veeta mõnes EU suurlinnas (koos perega sh laps) aga ei suuda valida - kus, miks, kuidas? Ehk on teistel häid kogemusi, mida jagada...

Oleme olnud aastavahetusel lastega Istanbulis, Barcelonas ja Lissabonis.

Lapsed on olnud vanuses kolmeaastasest teismeliseni.
Kõige meeldivam oli just see viimane, aga toredad olid kõik.
Teha ja vaadata on absoluutselt igal pool!

Kuna küsiti EU-d siis panen teemast osalt mööda olen aastavahetusel olnud Riias ja Antalyas. Mõlemad olid olmamoodi huvitavad. Seekord lähen üle 15 aasta vist bussireisile aastavahetuseks Minski.


Ma arvan, et aastavahetusel käib möll kõigis (suur)linnades ja valiku teeksin lennupiletite jm kulude järgi.

Oleme olnud aastavahetusel Pariisis. Meeletu pettumus. Mitte ühtegi pidustust , mitte ainumastki ilutulestiku poegagi. Ainult Eiffeli torn sädeles tiba rohkem kui tavaliselt ja oligi kõik. Väga vaikne ja nagu tavapärane õhtu, rahvast tänavatel oli vähe ja needki turistid kes nagu meiegi arvasid/lootsid midagi eriti ilusat. See oli 2015 a.

Meie käisime paar aastat tagasi Viinis. Mulle küll väga meeldis. Päevasel ajal olid jõuluturud, rahvas sõi- jõi ja lõbutses. Sai uisutada, hobukaarikuga sõita. Linn on kenasti kaunistatud ja melurohke. Traditsioon on kanda naljakaid mütse/ peakatteid. Neid müüdi ka igal pool. Aastavahetuse ajal oli raekoja plats paksult rahvast täis ja ilutulestik toimus Straussi valsi saatel. 

Käisin mõned aastad tagasi Barcelonas, rahvas kogunes plaza Espaniale, toimus kontsert ja ilutulestik. Seal on kombeks süüa aastavahetusel 12 viinamarja, neid siis müüdi linnas igalpool.
KOntserti palju ei näinud, kuna saabusin hilja ja rahvast oli palju. 

https://www.barcelonaturisme.com/wv3/en/agenda/12755/new-year-s-eve.html

Londonisse ei tasu minna, ilutulestik on vaid raha eest ja see on tehtud nii madalalt, et ei näegi mujalt kui ainult piletiga alalt. Ja midagi ei toimunud väljaspool seda piletiala. Pettumus (2016/2017). Oleme olnud Stockholmis, Riias, Varssavis- nendes kohtades oli igal pool äge.