Abiellumine Vietnamis

Kas väga pöörane mõte? Teostamatu? Nimelt on väga pikka aega olnud selline unistus, et abielluda kahekesi kaunil liivarannal (ühendades samas puhkuse pulmareisiga) ja nüüd kui lennupiletid Vietnamisse ostetud, siis tuligi selline idee, et teeks selle seal ära. On kellelgi kogemusi? Leidsin netist, et briti kodanikud saavad seal abielluda ja abielu tunnistatakse Inglismaal, kui see on Vietnami seaduste järgi sõlmitud, kas see kehtib ka EU maadele? Mitmed hotellid küll korraldavad pulmatseremooniaid, aga kahjuks jääb selgusetuks, mis pabereid vaja ja kas abielu ka EU-s seaduslik.

Vaadates, kui palju jama oli minu naisel nime muutmisega Eestis (e -riik)abiellumisel siis võin oletada, et teie mõte on võimatu või peaaegu võimatu. Registreerige end siin ära ja seal tehke tseremoonia.

Oijah... no meil see teema ka, et tahaks just sellest sugulaste paraadist pääseda, aga kui siin registreerida, siis ei ole ühtegi mõjuvat põhjust jätta need lähisugulased kutsumata, keda pmst "peab" kutsuma ja kutsuda ainult need sugulased, keda ise tahaksime oma pulmas näha. Aga see teema läheb juba rohkem pulmafoorumi teemaliseks, nii, et las jääb :)

Registreerimiselt otse autosse ja lennujaama ;)

Te ei pea ju siin kellelegi rääkima, et kaheksesi allkirjad ära panete. Tagasi tulles alles teatate, et abiellusite ja näitate pilte. Või siis vastupidi, et teete enne tseremoonia seal ära ja pärast tasakesi siin allkirjastate paberid.

Minu sõbranna tegi samuti. Abiellusid, nii-öelda, ainult kahekesi kusagil troopilises metsas ja panid üksteisele sõrmused sõrme. Tagasi jõudes Eestis läksid tegid asja ametlikult ja ikka kahekesi. Ja kallitele sugulastele võid vabalt öelda, et abiellusid Vietnamis!

Leppige kohe kokku, et kui lahutate, siis ka ainult Vietnamis.

Saab abielluda ja on vaja teha notari juures vastavad toimingud , et need paberid saata hiljem Eesti . www.liveinmuine.com

Olen käinud Vietnamis kohalike pulmas. Ka nendel oli see päris suur paberimajandus ja korraldamine, mis siis veel muulasest rääkida. Ilmselt oleks teil vaja apostillitud kinnitust, et kumbki teist juba abielus ei ole ning ka nendepoolse korraldajaga peaksite juba varakult suhtlema hakkama. Lisaks tuleb hiljem Eestis ikkagi perekonnaseisuametist asi legaliseerida ning selleks peaks sealtpoolt küsima ka apostilliga kinnitatud dokumendi abielu sõlmimise kohta. Ei taha küll vietnamlastest halvasti rääkida sest enamasti nendega vaid positiivsed kogemused olnud kuid on ka seal turistid petta saanud. Minu teadmised siis lõuna poolt Ho chi Minh kandist, mida üldiselt läänelikumaks peetakse, põhjapool võib aga hoopis muu elu olla.

Järjestasime asjad nii, et registreerime ametlikult paar tundi enne lennuki väljumist siin. Üritasime tseremooniat broneerida otse läbi hotellide, kas Phu Quocil või Mui Nes, aga tulutult, mõned hotellid ei vastanud, mõndadelt tulid nii ulmehinnalised pakkumised, et need variandid jätsime ära. Lõpuks pöördusime ühe väikese soome matkabüroo poole, kus üks omanikest on vietnaamlane, nemad siis järjestasid meile tseremoonia ja mõned ööd ilusas hotellis. Pakkusid ka fotograafi, kuid hind ulatus taas kuhugi kõrgustesse, nii et selle jätsime ka viimasele hetkele. Ei teagi, mis sellest kõigest saab :) Kui keegi teab mingit fotoateljeed Phan Thietis, siis oleksin kontakti eest väga tänulik. Ma võtsin küll ise ühendust ühe kohaliku matkabürooga ja sealt tuli kohe vastus, mis oli aga nii umbmäärane, et mingit teadmist see mulle juurde ei andnud, samas tean nüüd, et sedakaudu see fotoasi peaks õnnestuma. Reisini on napid 3 nädalat jäänud, eks siis kohapeal näeb, mis ja kuidas õnnestub :)