Aidake Stockholmiga :)

Neli põlist eestlast lähevad Stockholmi kontserdile. Lennukiga. Lennuk maandub Arlandi lennujaamas. Keset pühapäevast päeva. Sealt oleks vaja saada Friends Arenale. Kas keegi oskaks neid juhatada võimalikult lihtsalt ja täpsete juhistega sinna? Jala on alati üks variant, aga kuidas ülejäänud transpordiga oleks? Mida peaks arvestama kui sõita metroo või bussiga?

Neli eestlast tänavad juba ette vastajaid :)

Jala ma ei läheks. See on ca 40km kõndimist. Jõuate pärale 8h hiljem :)

Takso oleks ca 40€ üks ots ning sõitu ca 40 minutit. Osadel taksodel on ukse peal eraldi hind lennujaama jaoks. http://www.taxistockholm.se/en/Taxi-Stockholm-Services/Arlanda/

Bussiga. Lennujaamades on coach bussid, mis sõidavad kesklinna ja lennujaama vahet Ca 40min sõitu ja veidi kõmpimist, hind on ca 20€ edasi-tagasi. http://www.flygbussarna.se/en/arlanda

Rongiga. Arlanda Express, ca 20 minutit kesklinnast Arlandasse. Hinnaks on 60€ edasi-tagasi (tudengitele ja 8-25 aastastele ca 30€). https://www.arlandaexpress.com/fares.aspx

Ma isiklikult olen varem läinud lennukile sadamast taksoga. Aga muidu metroo Gärdetist centralenisse ja sealt Arlanda Express on ka hea. (lihtsalt lisainfoks)

Kasuta Google maps planeerijat https://www.google.com/maps Algpunkt Arlanda Airport ja sihtpunkt Friends Arena, sisesta kuupäev ja lähte- või saabumiskellaaeg ja voila. Kõige lihtsam variant tundub olema Flygbuss (suund Arlanda->Cityterminalen). Väljub iga 10 minuti tagant, üheotsapilet 99 SEKi ja viib sind 1,5km kaugusele Friends Arenast (peatus "Järva krog", mis on 1. peatus sel liinil peale 27-minutilist sõitu). Ning siis 1,5 km jala ei tohiks enam eriline pingutus olla. http://www.flygbussarna.se/en/arlanda

Odavaim variant on jah Flygbussiga Järva krogsi peatusesse ning sealt 1,5 km jala. Alternatiivina saab võtta Arlanda lennujaamast linnalähirongi Solna jaama (iga 30 min järel, 145 SEK), sealt on veelgi vähem jala minna, ca 1 km. Arlandaexpressi ei soovitaks, sellega tuleks suur ring teha - esmalt kesklinna ja siis uuest tagasi lennujaama suunas, ka on pilet kallim.

Kui olete neljakesi ja linnalähirong on 145 SEK/inimene ning buss 99 SEK/inimene, siis võtke kõhkluseta takso, saate kiiremini kohale ja ei pea ka jala astuma. Enamustel taksodel on Arlandalt linna ja ka vastupidi reeglina fiks. hind (kusjuures Arlandalt linna on kallim kui vastupidi), 4 inimese rongipiletid maksavad igal juhul rohkem kui takso. Isegi bussipiletitega võrreldes on takso vaid väheke kallim. Arlandal on taksopeatuses suuremad taksofirmad eraldi ootamas, uurige enne sisseistumist, palju maksab. Miskid sümboolsed hinnavahed minu mäletamise järgi olid. Neid, kel fiks hinda pole, ärge võtke.

Tere , Minul küsimus kuidas oleks kõige mõistlikum kahekesi Arlandast Bromma lennujaama minna? Palju umbes maksab nende lennujaamadevaheline taksosõit?

Ansua -- kirjutad Google otsingusse näiteks nii: from Arlanda to Bromma ja saad ühe vastusena näiteks sellise taksofirma lehe. Ehk siis takso Arlandast Brommasse maksab suurusjärk 550 .. 600 SEK (60..65 €). Paljudel taksofirmadel peaksid olema fiks hinnad. Bussiga saab ka (ma ise pole kunagi Stockholmi lennujaamadesse bussiga sõitnud) -- vaata Flygbussarna lehelt.

Tasub takso hind kindlasti enne üle küsida, selle fix hinnaga üritati mulle korralikult tünga teha. Läksin SEB peakontorisse, mis on sisuliselt kesklinn. Taksojuht arvas, et kesklinna piir läheb 200 m teisest kohast ja soovis 200 SEK rohkem. Lasin siis see 200 m teise kohta ennast sõidutada.