AirAsia pagasist

AirAsia lendudel on käsipagasi mõõdud nõutud 56x36x23 aga minu kohver on mõõtudes 55x40x21. On kellelgi kogemust, et kas see 4cm üle tuleb mul kuidagi registreerida piletiostul või pean kohe suure pagasina selle lisaks maksma? Ning kus asub Kuala Lumpuris AirAsia lennuväli või væljuvad lennud KLIA1 või KLIA2?

Üldiselt käsipagasit ei mõõdeta, küll aga võivad kaaluda, kui pardakaarti check in-ist taotleda.Kuala Lumpuris Air Asia KLIA2.

KLIA2's kaalutakse  pagas enne kui lähed turvakontrolli ja passikontrolli.  Enam-vähem iga teine inimene saadeti tagasi oma pagasit kohendama detsemberis  2018.

Pole näinud, et probleeme oleks, kui trükid KLIA2-s pardakaardi automaadist välja. Sealt edasi on lihtne, sest enne turvakontrolli olevatel turvameestel on üsna ükskõik, kui sa just sellise 20 kilose käsipagasiga läbi ei ürita minna.

Mul pagasi kaaluga probleeme ei tulegi, huvitab just kohvri mõõt 4cm ühes näidus kõrgem. Äkki ei lähe see käsipagasi hoiukaoha üks kinni vms?

Lendasin kevadel J. Bahrust K. Lumpurisse ja tagasi kohvriga, mille mõõdud olid 52x35x27, kaalus kuskil 12kg, mahtus ära küll ülemisse laekasse. Keegi ei tundnud huvi mõõtude vastu ja teistel reisijatel küll nii suuri kohvreid ei olnud, aga muidugi kunagi ei või kindel olla, et ei kontrollita.

Olenevalt riikidest, mille vahel Aasias lendasime, oli või ei olnud veebis tehtud check-in'i järel pardakaardil märge, et tuleb ilmuda Air Asia passikontrolli ehk check-in'i letist läbi käia, kus nende endi pilet välja trükitakse. Letis uuritakse reeglina ka äraantava pagasi kohta ja kui seda pole, palutakse suure tõenäosusega käsipagas kaalule panna. Mõõtusid seal ei kontrollita. KLIAst või KLIAsse lennates piisas alati automaadist välja trükitud pardakaardist, kuid nt India ja Tai, Sri Lanka ja Tai ning Myanmari ja Tai vahel Air Asiaga lennates tuli meil letist läbi käia. Kordagi ei näinud, et pardale mineku väravas oleks kaalutud-mõõdetud.

Käesoleva aasta märtsis oli KLIA2-es AirAsia check in täielikult iseteenindus - pardakaardi ja äraantava pagasi kleepsu sai automaadist, pagasi andsid ka iseteeninduse korra ära. Mõõtmas-kaalumas ei olnud seal kedagi. Paar näitsikut oli ainult nende abistamiseks, kes iseteenindusega hätta jäid.

AirAsia toimetab KLIA2. Nädal aega tagasi kaaluti kõik käsipagas üle enne turvakontrolli, 1 kg juures pigistati silm kinni, 2 kg juba saadeti tagasi kohendama. Mõõte ei kontrollinud keegi.