AirBaltic käsipagas

Tekkis küsimus, kas olen õigesti aru saanud, et tohin AirBalticu salongi võtta põhimõtteliselt 2 kotti, mis vastavad märgitud mõõtmetele? Ja oskab keegi öelda kui karmid nad kaalumise osas on (kui nt 8 kg asemel tuleb 10)?
Suur-suur tänu asjatundjaile

https://www.airbaltic.com/et/kasipagas

"airBalticu lendudel on igal reisijal (v.a sülelapsel) lubatud pardale kaasa võtta:
1 ühik käsipagasit (55 × 40 × 20 cm) + 1 ese isiklikuks otstarbeks (30 × 40 × 10 cm), kui reisitakse Basic- või Premium-piletiga;
2 ühikut käsipagasit (55 × 40 × 20 cm) + 1 ese isiklikuks otstarbeks (30 × 40 × 10 cm), kui reisitakse Business-pileti või PINSI VIP-kaardiga.

Basic- ja Premium-piletiga reisijatel ei tohi käsipagasi ja isiklikuks otstarbeks kaasavõetava eseme kaal kokku olla suurem kui 8 kg.

Esemed isiklikuks otstarbeks: käekott, sülearvutikott, kott tax-free-kaupadega, kaamerakott, vihmavari."

Kaaluga võid riskida siis, kui sul registreerimislauast läbi pole vaja minna (pagasit registreerima või pardakaardi printima vms), sest seal kaalutakse ka käsipagasit ja kui kaal on üle 8kg, siis pead pagasi lisatasu eest ära registreerima.

Oma kogemustest võiks öelda, et kui ainult käsipagasiga reisid, siis keegi kaaluma ei hakka, seda nii airBaltic'u, Ryanairi ja ka teiste puhul.

Oleneb, milline käsipagas on. Mina oma 10-kilost seljakotti hoian vapralt naeratades õlal ja keegi muidugi ei kaalu, aga kui on täismõõtmetes kohver-spordikott, siis see võidakse kaalule tõsta kellegi poolt.